Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak Jézus hívőktől kérek...

Csak Jézus hívőktől kérek választ! Ha minden ember látni fogja az égen Jézus Krisztus visszajövetelét, akkor pontosabban melyik "égen" fog megérkezni? Vagy mivel Ő félig Isten, mert Isten Fia, ezért ez nem akadály?

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Hol írták azt, hogy egyszerre fogja látni mindenki?
2020. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Nincs olyan, hogy Jézus hívő. Keresztény van, de az nem Jézus hívő.

Egyébként meg egy ég van és nem fog eljönni amíg élsz.

2020. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert én megyek hozzá?
2020. okt. 8. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézus személyében Isten jött le hozzánk.
2020. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vantel ***** válasza:
12%

Jézus képletesen a rombolástól mentes tiszta szeretettel vezérelt énünk.

Isten a tudattalanunk.

Sátán az ösztöneink.

A genetikánkban kódolt program azaz a tudás fájáról fogyasztás az eredendő bűnünk. Azért eredendő ,mert biztosan létre jön.

Ez a jelen magyarázata.

Na de a múlt? A jövő? A végtelen?

Na ezeket én nem tudom.

2020. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A saját mentális egeden. Ez az elmédnek az ege. Az égiek sem azért égiek, mert az égben vannak, hanem mert spirituálisan magasabb rendűek.
2020. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ...Laci ***** válasza:

Véleményem szerint az égen való eljövetel szimbolikus.


Hasonló az eset ahhoz, amely 2000 éve történt Jézus idejében.

A zsidók a Messiás eljövetelét Illés próféta azt megelőző visszajöveteléhez kötötték. Csak nem mindegy, hogyan várták Illés visszajövetelét!


Azt megelőzően Illésről feljegyezték, hogy "tüzes szekéren" ment fel a mennybe. Tehát természetes, hogy az égből várták vissza. Jézus azonban világosan kijelentette, hogy Keresztelő János volt Illés. Ha hiszünk Jézus szavának, akkor Illés visszajövetelét nem is az égen kellet várni. A gond az volt János ezt nem volt hajlandó elismerni a zsidók előtt. Az akkori szigorú hitű zsidókban persze fel sem merülhetett, hogy megtagadják a több évszázados próféciát, hogy Illés az égen tér vissza. Így nem maradt más számukra, minthogy elforduljanak Jézustól.


Jézus visszatérését ma sokan várják az égből több prófécia alapján. Ha azonban testben születik meg a II.Eljövetel Ura, akkor ugyanúgy fogja beteljesíteni a félbemaradt küldetést, mint Keresztelő Jánosnak kellett volna tennie Illés küldetésével kapcsolatban.


Isten szemszögéből a két-két személy egy, mert azonos a küldetésük. Ez ahhoz is hasonló, amikor az Újszövetségben ezt olvashatjuk:"Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene."(Mt 22:32)

A három személy egyként teljesítette be Ábrahám be nem teljesített feladatát. Ezért Jákob küldetésének sikere után úgy tekinthetett rájuk Isten, mint egy győztes személyre.


Ugyanez várható a Messiás esetében, akinek sok - most nem részletezett érv szerint - testben kell visszatérni.

2020. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézus visszajövetele, eljövetele:


Mt.24,27. Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mt.24,30. És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Mt.26,64. Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.

Mk.13,26. És akkor meglátják az embernek Fiát eljőni felhőkben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Mk.14,62. Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel.

Lk.21,27. És akkor meglátják az embernek Fiát eljőni a felhőben, hatalommal és nagy dicsőséggel.

Csel.1;

9.És mikor ezeket mondotta, az ő láttokra felemelteték, és felhő fogá el őt szemeik elől.

10.És a mint szemeiket az égre függesztették, mikor ő elméne, ímé két férfiú állott meg mellettük fehér ruhában,

11.Kik szóltak is: Galileabeli férfiak, mit állotok nézve a mennybe? Ez a Jézus, a ki felviteték tőletek a mennybe, akképen jő el, a miképen láttátok őt felmenni a mennybe.

1Thess.4,17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.

Jel.1,7. Ímé eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még a kik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.


Jézus szemmel látható módon fog visszajönni! Minden teremtmény számára nyilvánvalóan! A teremtett Angyalok számára is akkor válik világossá és valósággá, hogy az "Úr Angyala" nem más mint maga Jézus, Akiben Isten teljessége lakozik!

2020. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egy virtuális valóság szemüvegben eljöhet egyszerre, amikor mindenki viseli.
2020. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma a globalizáció és az internet világában nem probléma, hogy a Föld minden lakója tudomást szerezzen valamiről, ami mondjuk Jeruzsálem felett, az égen történik. (a várost csak betippeltem, mert számomra ez a legvalószínűbb).

2001-ben a CNN élő adásában követhettem végig az ikertornyok összeomlását, pedig az a Föld túlsó felén történt.

Ez 20 éve volt. Azóta a mobiltelefonok még sokkal elterjedtebbek lettek.

Még a sivatagban is van térerő a műholdaknak köszönhetően.

Ráadásul mindenki állandóan a mobilján lóg.

Simán el tudom képzelni - ma sokkal inkább, mint korábban valaha - hogy amikor Jézus eljön, az egész Földet behálózó internet és telefon hálózat útján valóban “minden szem meglátja Őt”, amikor visszajön.

2021. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!