Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tudomány fejlődése gyengíti...

A tudomány fejlődése gyengíti a vallást és a hitet?

Figyelt kérdés
Tény hogy csökken a hívők száma és csökken az egyház nagysága.. a tudomány hihetetlen mértékben fejlődött, egyre több a gondolkodó ember ez erre milyen hatása van?
2020. okt. 10. 23:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Aki itt hazudik, az egyedül te vagy. Én meg próbáltam jóhiszemű lenni lol.

Te az európai csökkenést általánosítod. Igen, Európában lehet csökken (itt se mindenhol), de világszinten növekszik folyamatosan.

Az első cikkedet pedig próbáld értelmezni. Látszik, hogy ehhez sincs elég eszed.

2020. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11. Persze ahol fel vannak világosodva az emberek, ahol picit gondolkodnak az emberek ott csökken..
2020. okt. 11. 13:05
 13/18 anonim ***** válasza:

Értem, tehát már te is belátod, hogy hazudsz, mert világszinten továbbra is nő. Te állítottál valamit, ami hazugság volt részedről, erre felhívtam a figyelmet, ez neked nem tetszett. Megértem. Én se szeretem, ha lebuktat valaki.


Egyébként nem hiszem, hogy pl Dél-Amerikában hülyébbek lennének az emberek, csak mert rosszabb az életszínvonal. Mert lényegében "ahol picit gondolkodnak az emberek" ezzel több milliárd embert hülyéztél le. Lehet neked se ártana gondolkodni, mert egyáltalán nem tűnsz okosnak.

2020. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor el kéne azon gondolkodni hogy miért csökken egyes területeken a katolikusok száma
2020. okt. 11. 13:14
 15/18 anonim ***** válasza:

Európa népessége csökken, Dél-Amerikáé meg robbanásszerűen nő. Nyilván ez is hozzájárul a vallásosak számának változásához.

De az is vitathatatlan, hogy egy 21. századi fiatalnak egyre kevésbé tud a keresztény vallás/egyház olyat mondani, amivel meg tudná fogni.

2020. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KZitus ***** válasza:

#3-as, 4-es hszólónak

Egy biokémikus véleménye:

[link]

egy zoológus:

[link]

egy agykutató:

[link]

2020. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 KZitus ***** válasza:
0%

Kérdező

a #10-es kommentedet olvasva eszembe jutott, a napokban olvastam hasonlót, gondoltam bemásolom neked, mivel a Jelenések könyve is hasonlóról jövendöl:

"Ám az Úr napján Nagy Babilon azt tapasztalja, hogy a vizek, vagyis az őt támogató tömegek, drámai módon elapadnak ("A hatodik kiöntötte csészéjét az Eufráteszre, a nagy folyóra, és kiszáradt annak vize, hogy elő legyen készítve az út a keletről* jövő királyoknak." Jel 16:12; "Még ezt mondta nekem: „A vizek, melyeket láttál, ahol a prostituált ül, népeket, tömegeket, nemzeteket és nyelveket jelentenek." 17:15). Például amikor a vadállat képmása megjelent, a kereszténység egyházai – Nagy Babilon befolyásos része – uralták a nyugati világot. De napjainkra az egyházak és a papjaik elveszítették a tömegek tiszteletét és támogatását. Sőt sokan azt gondolják, hogy a vallás szerepet játszik a konfliktusokban, vagy éppen ő okozza azokat. Egyre növekszik a nyugati országokban azoknak az értelmiségieknek a tábora, akik erőteljesen hangot adnak a véleményüknek, és azt követelik, hogy szűnjön meg a vallások társadalomra gyakorolt befolyása.

2020. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%

#17

Ez szép és jó, de jelenleg a jehovások száma csökken világszinten. Ugye apad a Babilon, a hamis vallások gyűjtőhelye.

2020. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!