Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen biblai versek vannak...

Milyen biblai versek vannak ami az Isten Nem Halott szöveghez hasonlít? Pl. Meghaltam, de én vagyok az első és az utolsó, mindörökké élek.

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire akarsz kilyukadni? Mire vársz választ, mert a kérdés nem igazán konkrét és nem igazán egyértelmű!


Az élet a halálról szól, mert eleve halálra születünk! Az örök élet pedig a halállal kezdődik! Senki sem kerülheti el a halált, de mivel Isten örök és az Istentől kapott lelkünk (Élet lehellete) is örök, ezért a létünk is örök a testi halálunk után is. Tehát a testi halál az élet szükséges velejárója!


Természetesen a mondat második fele, teljesen másról szól. Abban Isten (Jézus) örökkévalóságáról van szó!


Ószövetség (Úr Isten)


Ésa. 41;4. ...: én, az Úr, az első és utolsókkal is az vagyok én!

Ésa. 44;6. Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.

Ésa. 48;12. Hallgass rám Jákob és Izrael, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.


Újszövetség (Úr Jézus)


Jel. 1;8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.

Jel. 21;6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel. 22;13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

2020. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezek is tetszenek, de megtaláltam a kedvencemet.



Isten nem a holtak Istene, hanem az élőké.


Isten Nem Halott, Ő biztosan él!

2020. okt. 15. 20:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!