Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány menny van?

Hány menny van?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 06:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

Mindenféle egyéb iratok alapján 7 ég létezik, azaz 7 dimenziós világ. A Bibliában is fellelhető e misztikus 7-es szám. Legyen az a 7 gyülekezet, vagy Isten 7 Lelke, egy hét az 7 napból áll, 6 nap a teremtés a 7. nap a megnyugvás, az utolsó idők itéletében is a 7-es szám szerepel 7 Angyal, 7 pohár, 7 csapás, 7 mennydörgés, 7 gyülekezet, 7 arany gyertyatartó, 7 pecsét, stb. stb.


Jel.5,6.És láték a királyiszék és a négy lelkes állat között és a Vének között egy Bárányt állani, mint egy megölöttet, hét szarva és hét szeme vala, a mi az Istennek hét Lelke, a mely elküldetett az egész földre.


Pál ír arról, hogy ő a 3. égbe ragadtatott.


2Kor.12,2.Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.


A Bibliában az egek mindig is egy másik dimenziós világot jelentettek. Ezért az egek többes számban más, magasabb több dimenziós világot jelentenek!


5Móz.10,14. Ímé az Úréi, a te Istenedéi az egek, és az egeknek egei, a föld, és minden, a mi rajta van!

5Móz.32,1. Figyeljetek egek, hadd szóljak! Hallgassa a föld is számnak beszédeit!

1Krón.16,31. Örüljenek az egek, és örvendezzen a föld, és mondják a pogányok között: az Úr uralkodik!

2Krón.2,6. De kinek volna annyi ereje, hogy néki házat csinálhatna? Az ég és az egeknek egei őt be nem foghatják, s ki vagyok én is, hogy néki házat csinálhassak? hanem hogy csak jóillatot tegyenek abban ő előtte.

Neh.9,6. Te vagy egyedül az Úr! Te teremtetted az eget, az egeknek egeit és minden seregöket, a földet és mindent, a mi rajta van, a tengereket minden bennök valókkal együtt; és te adsz életet mindnyájoknak, és az égnek serege előtted borul le.

Zsolt.33,6. Az Úr szavára lettek az egek, és szájának leheletére minden seregök.

Zsolt.68,34. A ki kezdettől fogva az egek egein ül; ímé, onnét szól nagy kemény szóval.

Zsolt.89,30. És az ő magvát örökkévalóvá teszem, és az ő királyi székét, mint az egeknek napjait.

Zsolt.96,5.Mert a nemzeteknek minden istene bálvány, az Úr pedig egeket alkotott.

Zsolt.115,16. Az egek az Úrnak egei, de a földet az ember fiainak adta.

Zsolt.148,4. Dicsérjétek őt egeknek egei, és ti vizek, a melyek az ég felett vagytok!

Ézs.13,13. Ezért az egeket megrendítem, és megindul helyéről a föld is, a seregek Urának búsulása miatt, és felgerjedett haragjának napján,

Ézs.45,12. Én alkotám a földet, és az embert rajta én teremtém, én terjesztém ki kezeimmel az egeket, és minden seregöket én állatám elő.

Ézs.45,18. Mert így szól az Úr, a ki az egeket teremté; Ő az Isten, a ki alkotá a földet és teremté azt és megerősíté; nem hiába teremté azt, hanem lakásul alkotá: Én vagyok az Úr és több nincsen!

Ézs.48,13. Hiszen kezem veté e föld alapját, és jobbom terjeszté ki az egeket, ha én szólítom őket, mind itt állnak.

Ézs.65,17. Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem emlittetnek, még csak észbe sem jutnak;

Ézs.66,1. Így szól az Úr: Az egek nékem ülőszékem, és a föld lábaimnak zsámolya: minő ház az, a melyet nékem építeni akartok, és minő az én nyugalmamnak helye?

Jer.2,12. Álmélkodjatok ezen, oh egek, és borzadjatok és rémüljetek meg igen! azt mondja az Úr.


Stb. stb. stb. és még folytathatnám.


Gyakorlatilag nem véletlen az egek többesszámban való meghatározása, ugyanis az egekbe bele tartozik a többi, felettünk való dimenziós világ is. Főleg, pláne amikor egeknek egeiről ír.

2020. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Az a lényeg hogy nincs pokol és mennyország. Aki veszélyt jelent a közös projektre azt megsemmisítik. Aki előre viszi a közös ügyet, azt nemes feladatokkal látják el, mint Jézust. Egyébként mindenki azt kapja, ami a legjobb a fejlődése szempontjából, mert hogy fejlődjünk, tudatosodjunk az közös érdekünk. Isten az maga a tudatosság és a szeretet.
2020. okt. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12# : "Az a lényeg hogy nincs pokol és mennyország."


Az a helyzet, hogy ez így nem igaz! Mennyország, Paradicsom, Isten országa igenis létezik, ugyanúgy a pokol is valós hely, ahol a gonoszok lelkei várakoznak az ítéletre.


Jn.14,2. Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

Mt.19,24. Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

Mt.21,31. E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát? Mondának néki: Az első. Monda nékik Jézus: Bizony mondom néktek: A vámszedők és a parázna nők megelőznek titeket az Isten országában.

Mk.4,11. Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek,

Mk.10,14. Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede és monda nékik: Engedjétek hozzám jőni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.

Mk.10,15. Bizony mondom néktek: A ki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképen sem megy be abba.

Mk.10,23. Jézus pedig körültekintvén, monda tanítványainak: Mily nehezen mennek be az Isten országába, a kiknek gazdagságuk van!

Mk.10,24. A tanítványok pedig álmélkodának az ő beszédén; de Jézus ismét felelvén, monda nékik: Gyermekeim, mily nehéz azoknak, a kik a gazdagságban bíznak, az Isten országába bemenni!

Mk.14,25. Bizony mondom néktek, nem iszom többé a szőlőtőnek gyümölcséből mind ama napig, a mikor mint újat iszom azt az Isten országában.

Lk.6,20. Ő pedig felemelvén szemeit az ő tanítványaira, monda: Boldogok vagytok ti szegények: mert tiétek az Isten országa.

Lk.8,10. Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkait értsétek; egyebeknek példázatokban, hogy látván ne lássanak, és hallván ne értsenek.

Lk.13,28. Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve.

Lk.18,24. És mikor látta Jézus, hogy az igen megszomorodék, monda: Mily nehezen mennek be az Isten országába, a kiknek gazdagságuk van!

Lk.18,25. Mert könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

Lk.21,31. Ezenképen ti is, mikor látjátok, hogy ezek meglesznek, tudjátok meg, hogy közel van az Isten országa.

Lk.22,16. Mert mondom néktek, hogy többé nem eszem abból, míglen beteljesedik az Isten országában.

Lk.22,18. Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.

Jn.3,3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

Jn.3,5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

Csel.14,22. Erősítve a tanítványok lelkét, intvén, hogy maradjanak meg a hitben, és hogy sok háborúságon által kell nékünk az Isten országába bemennünk.


Isten országa valós hely, ahova az igaz szentek lelkei jutnak testi haláluk után. Gyakorlatilag Isten országa, a Paradicsom, a mennyország nem más, mint az a hely, ahova Isten megteremtette Ádámot és aztán Évát. Amelynek közepén van az Élet fája! Na már most, ha Isten országa létező hely, akkor el kell fogadnunk azt a tényt, hogy a pokol is egy létező hely!


Mt.16,18. De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

Lk.10,15. És te Kapernaum, mely mind az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz lealáztatni.

Jel.1,18. És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.

Jel.20,13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

Jel.20,14. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

Mt.8,12. Ez ország fiai pedig kivettetnek a külső sötétségre; holott lészen sírás és fogaknak csikorgatása.

Mt.22,13. Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt.25,30. És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt.25,41. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.


Külső sötétség, a pokol, ahol a gonoszok szenvednek és kínoztatnak az ő gonoszságaik miatt!


Jel.14,10. Az is iszik az Isten haragjának borából, a mely elegyítetlenül töltetett az ő haragjának poharába: és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent angyalok előtt és a Bárány előtt;

Jel.20,10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.t angyalok előtt és a Bárány előtt;


Bizony van mennyország és van pokol is! Valamint vannak ezen kívül még más várakozó és tartozkodási helyek is!

2020. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!