Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kivel beszèlgetett Isten,amiko...

Kivel beszèlgetett Isten,amikor azt mondta"teremtsünk embert a földre"?

Figyelt kérdés

#beszélgetés #Isten #Teremtsünk
2020. okt. 21. 07:01
1 2 3 4
 11/38 Mansour ***** válasza:
61%
Szerintem egyébként egyszerűen költői kifejezőeszköz. Olyan, mint amikor el akarsz indulni, és azt mondod magadnak: "Na menjünk!"
2020. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
47%
A keresztények a Szentháromságra utaló jelet olvasnak ki belőle. Én azt mondom, hogyjó eséllyel politeista maradvány.
2020. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Mansour is jó magyarázatot adott.
2020. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
39%
Még csak most próbálom megérteni ezeket, ezért érdeklődöm az ebben jártasaktól.
2020. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Mansour ***** válasza:
63%
Akkor felvilágosítalak: nem volt dugás. Ne keverd a dolgot a görög istenekkel, azoknál volt.
2020. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
21%
Fenébe! Pedig kezdetem így megérteni a három királyokat. Nem tudták eldönteni a vad éjszaka után, hogy ki az apa és mindhárman vittek gyerektartást. Gondolom akkor ez sem jó... Én már ott elakadtam, hogy mit csinált Józsi a nászéjszakán, hogy Mari szűz maradt. Bonyolult ez.
2020. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 szp72 ***** válasza:
82%

@ "Teremtsünk embert!"


A fenti idézetet sokan, hasonlóan az egyházatyákhoz a Szentháromság fényében értelmezik, vagyis a többes szám az Atya-Fiú-Szentlélek személyeinek szól. Az ószövetségi szerző persze aligha gondolhatott a Szentháromságra.


Egyesek úgy vélik, hogy Isten itt az úgynevezett királyi többesszámot használja, amit azonban a héber nyelv nem ismer. Ismeri viszont a töprengői többest, amit mind a mai napig használunk a magyarban is: Megcsináljuk? Vagy inkább hagyjuk a fenébe? Na jó csináljuk meg!


Isten tehát magában töpreng, magát bíztatja, ezért a többes szám, de ugye maga a cselekvés már egyes számban áll: "Teremtsünk embert ... És Isten megteremtette ..."

2020. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

"Az ószövetségi szerző persze aligha gondolhatott a Szentháromságra."


Persze, hogy nem. Az i.e. 5. században hol volt még a Szentháromság? :D Annál inkább gondolhatott viszont politeizmusra, végső soron JHVH felesége Asera volt.

2020. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Molnár Sándorné ***** válasza:
26%

Szervusz!

Isten valóban szólt valakihez. Méghozzá a legelső teremtményéhez, Jézushoz. Mielőtt bármit alkotott volna, az Ő Fiát alkotta meg. A Példabeszédek 8:22-31-ig tartó versekben olvashatsz errő. Miután megalkotta az Ő Fiát, minden mást már együtt alkottak meg. Nem hiába nevezik a keresztény vallásban Jézust 'Isten egyszülött, vagy egyedülnemzett Fiának'. Tehát Jézus már aktivan részt vett a teremtésben. Igy az ember megalkotásában is. Pontosan ugy, ahogyan a Mózes I. 1:26 irja. Isten nem magában beszélt, hanem szólt valakihez, és ez a valaki az Ő Fia volt. Üdv: Judit!

2020. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
33%
21# Nem írja a Biblia, hogy Jézus teremtett lény. Ezt csak te állítod.
2020. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!