Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápát tényleg a sátán...

Ferenc pápát tényleg a sátán küldte, valóban utálják a katolikusok?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan kijelentést tesz amit a katolikusok utálnak most pl melegekkel kapcsolatban

[link]


2020. okt. 22. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
3%

Megválasztása előtt és után is a bejegyzett élettársi kapcsolat mellett volt. Tehát olyan nagy fordulat nem történt.

Egyébként meg támogatja a migrációt. Ezért egyes elméletek szerint őt is behálózta a "deep state" (háttérhatalom, illuminátusok stb.), amiben szerintem van némi igazság. Amikor egy olyan képet mutatnak, hogy mossa a migránsok lábát, utána azok kezet csókolnak neki, na már most hithű muzulmán nem csókol kezet a pápának, ebből is látszik hogy megrendezett felvételek voltak. Ki akarják tolni az emberek tűréshatárát, ezért vannak ilyen dolgok.

2020. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Isten küldte és nem utalják a katolikusok.
2020. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Rengeteg esetben fogalmi szinten teljesen mást ért Ferenc pápa egyes kifejezések alatt, amit mi itt Európában gondolunk. Kizártnak tartom, hogy bejegyzett kapcsolat alatt ugyanazt gondolja, mint ami pl. itt Magyarországon is van a melegeknek. Egyrészt én elolvasnám ezt a teljes interjút, az indexnek sikerült kemény négy mondatot kiragadni az egészből (nyilván ez tetszett nekik a legjobban vagy ennyi jutott el az agyukig belőle).

Másfelől a Katolikus Katekizmus a Szentírásra hivatkozva egyértelműen megfogalmazza, hogy a a homoszexuális cselekedetek belső természetük szerint rendetlenek, ezért nincs olyan eset, hogy jóváhagyhatók lennének. Ez vonatkozik a homoszexuális cselekedetre. Ezzel együtt az embert nem szabad elítélni, sőt a Katekizmus azt írja, hogy "Tisztelettel, együttérzéssel és gyöngédséggel kell fogadni őket. Kerülni kell velük kapcsolatban az igazságtalan megkülönböztetés minden jelét.

Az Egyház tanítása szerint együttélésük abban az esetben akár lehetséges is lehet, ha tartják a tisztaságot. Kérdés, van-e ilyen...?

2020. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szp72 ***** válasza:
93%

Ugye itt nem arról van szó, hogy a homoszexualitás Isten szemében bűn-e vagy sem, hanem hogy az állami hatóság miként kezelje, milyen jogokat biztosítson számukra. Ugye egy időben ezért halálbüntetés járt, majd több-kevesebb börtönbüntetés.


Ugye Isten szemében minden házasságon kívüli szex bűn, de manapság a legtöbb állam mégsem bünteti dolgot, hanem megadja a jogot, hogy mindenki azzal feküdjön le, akivel éppen csak akar, s ez az állami jog a homoszexuálisokat is megilleti.


Az államilag bejegyzett élettársi viszony, nem házasság, hanem igazából nem is tudom pontosan mit jelent. Nem tudom milyen plusz jogokat biztosít, miben más ez, mint a sima összeköltözés, nyilván minden országban mást. A részletek döntik el, hogy ez akkor támogatható-e vagy sem. Ha az államilag bejegyzett élettársi viszony pusztán csak azt jelenti, hogy az állam elismeri, azaz nem bünteti, hogy mindenki azzal él, akivel csak akar, akkor én sem látok ebben kivetni valót.

2020. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak a butábbak. A többi érti.
2020. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!