Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők válaszoljanak! Egy...

Hívők válaszoljanak! Egy videóban hallottam. Szerintetek nem durva egy hitetlennek mondani azt, hogy "Isten áldjon, és nyugodjon békében!" ? :O mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Amikor ezt hallottam, akkor elismerem, hogy a hitetlenek hit nélkül a Pokolra jutnak, mert ha nem hisznek, akkor mégis hova jutnak be? Krisztus kínhalált csinált, és aki hisz Benne az annak jár a mennyei jegy. Bár remélem azt, hogy akkor is kap esélyt a hitetlen ha a Mennyben meglátja Istent. Szerintetek hívők van Pokol? Vagy csak megsemmisülés létezik?

2020. okt. 27. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Van pokol. De nem dönthetjük mi itt el valakiről, hogy biztosan odakerült. Isten dolga az üdvözítés. Nem tudhatjuk, hogy halálakor megtért-e. Te láttál már haldoklót? Sokaknál mielőtt meghal, már nem kommunikál a külvilággal, látható, hogy még nem halt meg, de igazán már nincs köztük. Na, ilyenkor dőlnek el a nagy kérdések!

Szerintem semmi gond nincs ezzel, mi hiszünk Istenben és hogy Isten mindenkit megáld és mindenkinek felkínálja az üdvösséghez szükséges kegyelmet.

2020. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is hiszek! Szerintem egy ateista is kerülhet a Mennybe, ha elfogadja utoljára a trón előtt Istent!de csak akkor ha erkölcsösen élt, mint Krisztus. Nem?
2020. okt. 27. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Nekem első osztályú vip jegyem van a pokolba.

A mennyország kapui most mindenki előtt zárva vannak ès ez így is marad addig,amíg isten fel nem számolja az embereket gyülölő angyalokat.

Szóval marad a pokol vagy a megsemmisülès.

2020. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 nagyon kevesen elnek ugy szóval mindannyian a pokolba rothadunk meg
2020. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Se pokol se megsemmisülés nincs. Mindkettő eszméletlenül istenkáromló gondolat. Ami létezik az nem tud megszünni, max szétbomlani, vagy egy nagyobb valóba emelkedni. Az anyag sem hal meg, hanem szellem lesz belőle. A szellem sem hal meg, hanem lélek lesz belőle. A lélek sem hal meg, hanem istenné lesz, ami mindig volt.

A pokol pedig egy abszurd büntetés alapú gondolkodásmódban szerepel. Ez a szint még itt is nyilvánvalóan téves. Már ezen a végtelenül feltelen, primitív bolygón is azt tanítja a pszichológia, hogy a büntetés nem tanít, és jobb segíteni, mint bántani. Egy végtelen intelligenciától azt várni, hogy teremt egy poklot, csúfolódás.


Válaszolva, nem rossz ezt mondani pl temetésen, mert isten mindenkit békére ítél. Majd a fejlődés befejeztével, amikor a legutolsó fejlődő dimenzióban is lediplomázunk, jön az örök egységben való létezés, amit menyországnak hívunk, amikor végtelen számú tudattal egyé oldvadva létezünk.

Élőben viszont nem jó ezt mondani, mert csak negatív hatást vált ki az emberből.

2020. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 akkor a kénköves tüzes tó mi a pöcsöm?
2020. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!