Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért mondta Ábrahámnak,...

Isten miért mondta Ábrahámnak, hogy a gyerekét ölje meg? Valami hasonló volt. Eddig csak az egyiptomi csapásokat értem.

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 13:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Isten nem szadista.

De tudta, ettől még mindenható.

Azért, hogy üzenjen nekünk ezzel a sztorival!

2020. okt. 27. 21:43
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

Ezért a kétségbeesésbe kergetni egy embert!

Tudod, ő MINDENHATÓ.

Tehát ezt is meg tudta volna oldani normálisan, szenvedés nélkül.

DE Ő ÍGY AKARTA! Szenvedéssel!

Tehát itt bizony szadista volt.

2020. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Tudod mit? Ha nem érted meg


( TE! )


akkor hattyúk, oké?

2020. okt. 27. 21:52
 14/22 anonim ***** válasza:
12%

Én remekül értem, köszönöm.

TE érted, amit a #12-ben írtam?

Még annyit, hogy ha ez csak egy történet, ami a valóságban nem történt meg:

egy mindenható istennek NINCSEN szüksége ijesztgetésre SEM, ha nevelni akarja az embereket.

TEHÁT, ha ezt benne hagyta a Bibliában, akkor élvezi ezt, tehát bizony akkor is szadista!

2020. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Abban hiszel amiben akarsz =)


De mégegyszer leírom, hogy végre megértsed. Isten nem szadista, mert ha az lenne, akkor Élvezné!


A bíró sem szadista amiért elküldi a bűnös embert a börtönbe. Csak ez a törvény...

2020. okt. 27. 22:04
 16/22 anonim ***** válasza:

Ezért kérdeztem, hogy tudsz-e gondolkodni.

Ahogy látom, sajnos nem.

Tudod, egy nagyon egyszerű szabály: ha az isten mindenható, akkor MINDENT ő akart így, ahogy most történik. Hitlert is ő akarta, Mengelét is.

Nem azt mondtam, hogy csak szadista, mert sok jó dolgot is csinált közben - de az biztos, hogy sok szadista vonás van benne.

Amúgy ez benne van a Bibliában is.

2020. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#15 Isten szadista ez nyilvanvalo es egyetertek a masik valaszoloval. Embereket vert meg morbid modon csak mert Dávidnak nem tetszett valaki ezert isten megbetegitette azt az embert es megolte halalra verte David elmebeteg fejenek ez tetszett es megkoszonte a szadista szornynek hogy bosszut allt ő érette. A masik hogy sok artatlan csecsemot legyilkoltak isten neveben. Akkkor ott van noe tortenete sok milliard embert olt meg az arviz az is milyen "szeretet" mar? Ez nem isten ez egy szornyeteg a biblia meg horror story
2020. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ha Isten szadista lenne, akkor röhögne rajtunk, és élvezné :D

De mivel ő tökéletes, mindenható, szerető, igazságos lény, ezért nem szadista!


Kész, vége, ennyi volt, befejeztem veletek. Remélem a POKOLRA JUTSZ.

2020. okt. 27. 22:17
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 van is ijen igevers hogy ha eljon a nyomorusaguk akkor o rohognj fog rajtuk

Na bumm

2020. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#18 koszonom a szep kivansagot de valószínűleg te is odajutsz mert ennek a szornynek nem sok ember tetszik akik kovetik azokat is megkinozza elotte. Noe is csak 8ad magaval elte tul a balesetet a TOB miliard emberbol
2020. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!