Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel az elragadtatasban?

Hiszel az elragadtatasban?

Figyelt kérdés
Az utolsó időket éljük, a biblai próféciák szerint, és akik élve maradnak hívők elragadtatnak az égig, na de én ebben nem tudok hinni! Én abban hiszek hogy halál után van élet , de hogy mi senki se tudja , de az hogy lecsap rájuk egy fény és elragadtatnak a hívők ebben nem tudok hinni ilyen nincs .
2020. okt. 27. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Te döntöd el miben tudsz hinni és miben nem.

Ha az egyik dologban akarsz hinni mert szimpatikus számodra és látod benne a logikát akkor válaszd azt. Én személy szerint nem hiszek semmiben sem amit nem látok, vagy nincs róla bizonyíték, így az elragadtatásban sem.


Például a démonokban hiszek mert azokat láttam. Így rengeteg más dolog is létezhet amiről nem tudok. De kutatom hátha megtudok mindent. :3

2020. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barmiben hiszunk, utana derul ki. Viszont sokkal jobb, ha a teljes semmi es az ijeszto buntetesek helyett hinni tudjuk, hogy valami majd csak lesz mindenesetre.

A vallasok eredetileg ugyanabbol indultak ki, de emberek manipulaltak oket. Igy nem kell beturol beture mereven hinni, ha te mast gondolsz.

2020. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pl hiszek benne, de abban nem, hogy most ez az utolsó idő lenne. Ezt már elég sokszor hitték. Majd ha az utolsó, akkor kiderül, hogy az volt. Nem látom mért lenne most ez az utolsó idő. Amúgy meghalni meg bármikor meglehet, nem kell ahhoz elragadtatás.
2020. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem
2020. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pál apostol, Thesszalonika levél?


"Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, 17azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk. 18Vigasztaljátok tehát egymást ezekkel az igékkel! "


Erre gondolsz? Mert ha végiggondolod, itt nem az elragadtatás a lényeg, mert az a hívőknek csak egy csoportjára vonatkozik, akik élnek az Isten Fia eljövetelekor. Az elragadtatás az élők esetében ugyanaz, mint a halottak esetében a feltámadás. Tehát itt a lényeg, hogy nem földi testben fognak tovább élni, akár maghaltak, mire eljön a Krisztus, akár még élnek abban a korban.


Ezt taglalja Pál a 1 Korintusi levél 15:30-vers körül is.

2020. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megvilágosodtam és indigó vagyok béta generációs. Hiszek benne!
2020. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elragadtatásban nem kell hinni, hiszen igy is-úgy is be fog következni, meg fog történni Jézus visszajövetelekor az akkor még igaz hivők számára!!!

Tehát amikor Jézus visszajön az ég felhőiben ISteni hatalommal és dicsőségben, akkor feltámadnak a már korábban meghalt igazhitűek és az akkor még élő igazhitűek elragadtatnak, elváltoznak, az Úr elé a levegő égbe a felhőkön át!!!

2021. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!