Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hívők, némelyek,...

A keresztény hívők, némelyek, miért erőszakosak, miért fenyegetik az ateistákat a Pokollal? Én úgy emlékszem, hogy élőben nem fenyegettem senkit sem a Pokollal.

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak ateistákat fenyegetik, hanem egymást is.


Azért teszik, mert erőszakosak, nincs bennük szeretet.

2020. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na ja. Sajnos. Néha a hívők kezdik, néha az ateisták.
2020. okt. 27. 21:51
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ateisták ritkán szokták a hívőket a pokollal fenyegetni.

Ha lehet, inkább óvják tőle őket.

2020. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez olyan mintha:


Nem jutok a börtönbe, mert még nem láttam olyat élőben, és így nem kerülök oda! :D

2020. okt. 27. 21:56
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

De tudod, börtönt láthatsz, ha akarsz. Lehet látogatni, vagy az interneten nézni.

Poklot mennyit látott már valaki, aki megbízható?

2020. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Amiért az ateisták között is van erőszakos. Mindenhol vannak hülyék.
2020. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Néha én is szoktam felhívni a figyelmet a Pokolra, hiszen időnként Jézus is ezt tette, és a Pokol az egy valódi hely, és egy lehetséges végállomás egy emberi élet számára. Én ezt jó szándékú FIGYELMEZTETÉSNEK szánom, nem hiszem, hogy én lennék a felelős, ha valaki fenyegetésnek fogja fel. Ha pl. valaki azt olvassa egy transzformátorházon, hogy "Vigyázz 380 Volt, kinyitni életveszélyes!" azt figyelmeztetésnek éreznéd, nem éreznéd fenyegetésnek, kivéve, ha már szilárdan eldöntötted, hogy márpedig te mindenképpen belenyúlsz abba a dobozba.

Az mindenképpen jó lenne, ha itt a fórumon sokkal kevesebbszer lenne a Pokol szóba hozva, ugyanis az 1. században az apostolok igehirdetése nem egy ilyen "hogyan kerüld el a legrosszabb kimenetelt" típusú üzenetre épült, hanem azt akarták megmutatni, hogy az az út, amit Jézus a tanításaival és életével képviselt, az mennyire fantasztikus. És sokkal nagyobb súlyt fektettek Istennek a pozitív bemutatására és vonzóvá tételére, mint az ördögtől és pokoltól való elrettentésre.

üdv Stefán

2020. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
#7 Emese. Noe csak nyolcadmagaval ment a mennybe most sem lesz maskepp a tobb milliard ember lubickolni fog a lava toban ennek a mocskos szornyetegnek hála.
2020. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
#7 iletve tanulmanyozd judas levelét es rajosz hogy ezek akik a bibliat firkaljak nem jobbak egy aljas démonnál
2020. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény hívők, némelyek, miért erőszakosak, miért fenyegetik az ateistákat a Pokollal? Én úgy emlékszem, hogy élőben nem fenyegettem senkit sem a Pokollal."


"Bárcsak az egész ateizmust ki lenne írtva. Akkor mindenhol béke lesz. Remélem Hawking már a tűzes pokolban él amiér ojan sokat pofázott!"

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

#14

2020. okt. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!