Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Senki sem látta Istent?

Senki sem látta Istent?

Figyelt kérdés

Jézus azt mondja, hogy senki sem látta Istent. Máshol pedig azt, hogy aki engem látott, az Atyát látta...segítsetek fololdani ezt!

Jehova tanúi kíméljenek!



2020. nov. 1. 16:27
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
Idez egyet ahol azt mondja Jezus hogy senki se latta Istent/Atyat.
2020. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Isten az emberek közül senki sem látta. Jézus úgy érthette, hogy "Aki engem látott, látta az Atyát", hogy neki pontosan ugyanolyan jelleme van (volt), mint Az Atya Istennek. Aki tehát látta, hogy Jézus hogyan gondolkodott, hogyan beszélt, és hogyan viszonyult emberekhez és az élete dolgaihoz, a megismerhette, képletesen szólva "megláthatta" Jézuson keresztül azt, hogy milyen Isten. Jézus Isten 100%-ban pontos képmása. János evangéliuma is ezt írja (Jn 1:18): "Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt."

üdv Stefán

2020. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Jézuson keresztül egy, az Ószövetségtől teljesen eltérő Istent látok.

Isten mindig ugyan az marad, nem változik♡

2020. nov. 1. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#4 na most akkor mi a franc? Az oszovetseget a satan irta?
2020. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Istent teljes dicsőségében nem láthatta senki halandó ember. Talán így a pontos. Krisztus is ebből a dicsőségből csak egy halovány reménysugarat fedett fel színeváltozásakor, hogy ezzel adjon erőt apostolainak a közelgő események előtt.
2020. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán az oldja fel a dolgot, mit értünk "látás" alatt, mert ugyan egy szó, de még a magyarban sem mindig a fizikai látást értjük rajta, pl. "majd meglátom, hogy holnap mit teszek". Remélem érted mire célzok. Istent fizikai szemmel nem lehet látni, viszont a Fiú, aki az Atya kebelén van kinyilatkoztatta őt. Azaz megismerhető, így "meglátható" annak, akinek kinyilatkoztatja Isten Fia.
2020. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ember életében biztos, hogy nem láthatja az Istent, hiszen Isten Szellem és Ő benne áll fen az egész teremtett világ! Isten kijelentése Jézusban lett teljessé!


Jn.1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

Jn.5,37. A ki elküldött engem, maga az Atya is bizonyságot tett rólam. Sem hangját nem hallottátok soha, sem ábrázatát nem láttátok.

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.12,45. És a ki engem lát, azt látja, a ki küldött engem.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2020. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Waff ***** válasza:
Ádam és Éva látták és beszéltek is vele, közvetlen kapcsolatban voltak Istennel.
2023. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8#


Ádám és Éva sem látta színről színre, szemtől szembe Istent! A Paradicsomban is valójában Jézus által jelentette ki, nyilatkoztatta ki magát Isten ahogy sok esetben az ószövetségi írásokban (mint az Úr Angyala). Pont ez a lényeg, hogy Isten egy tökéletes szellemi tudati létállapot, Akiben fenn áll az egész teremtett világ. Ezért Jézus a Fiú, Isten kinyilatkoztatása és Isten akaratának a végrehajtója a teremtett világ számára.

2023. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:
9@ nem értek egyet. A bűnbeesés előtt a tökéletes állapotban az ember miért ne láthatta volna Istent, hisz Isten az embert a saját gyermekének tekinti, a teremtés csúcsára helyezve, miért zárkózott volna el Isten az ember elöl? A biblia is leírja hogy Isten és a tiszta ember közvetlen kapcsolatban voltak egymással és beszélgettek, látta az ember Istent. Miért is nem láthatta volna.
2023. júl. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!