Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Krisztus Urunk ismét...

Ha Krisztus Urunk ismét eljönne hozzánk, akkor a Katolikus Egyház állna hozzá legközelebb és hozzájuk menne mert a katolikus egyház áll legközelebb a tanításaihoz?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Krisztus visszatér, akkor nem fog sehova se betagozódni, hanem ítélni jön minden embert. Tehát irreleváns, hogy melyik felekezet áll a legközelebb hozzá.
2020. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta: ha Krisztus újra eljön, akkor világossá válik, hogy ki tartozik hozzá és ki nem. Ahogy a Szentírásban is szerepel, Isten elválasztja a jókat és gonoszokat egymástól. Nem egy adott közösséghez megy Krisztus, hanem feltárul az igazság, Krisztus ítéletet mond, a jók mennek az üdvösségre, a gonoszak a kárhozatra.
2020. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

Nem, Krisztusnak a Bibliában leirtak szerint vannak választottai. Aki ettől eltér, az Jézus szavai alapján nem ér semmit:

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

2020. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

Nem, Jézus nem volt vallásos, hiszen azért feszítették keresztre, mert a vallási előírásokat lépten-nyomon megszegte.


Amit a szemére vetettek pld.: Nem mosott kezet.

Nem tartotta meg a szombatot.

Nem tartotta meg a böjti napokat.


De a legnagyobb bűne az volt, hogy azt mondta önmagára mutatva, hogy "aki lát engem, az látja az Atyát".

2020. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!