Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten jo, miert olt meg...

Ha Isten jo, miert olt meg sok artatlan egyiptomit?

Figyelt kérdés

Feltetelezzuk azt, hogy a Biblia igaz.


Es miert hivja magat ugy, hogy Jehova? Eddig en meg csak a jehova tanuitol hallottam igy hivni.


Es az a resz, hogy ‘csinalj oltart ott amaz Istennek ki megjelenek neked’

Ez nem ugy hangzik, mintha E/3ba, tehat nem magarol, hanem egy masik Istenrol beszelne?


2020. nov. 11. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Az is kérdezhetnéd ezzel a logikával, hogy ha Isten jó, akkor miért hozta létre a rákot.
2020. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kivancsisagbol kezdtem el olvasni a Bibliat, mert rajottem, hogy meg sose olvastam.

Meg nagyon az elejen jarok, csak ez a 3 kerdes felmerult bennem, kivancsi vagyok mas mit gondol rola.

Kerdezhetnen azt is amit te irtal, az is elgondolkodtato egyebkent, csak arra a vallasos emberek, ha valami rossz van, ahogy en latom azt mondjak azt a satan hozta letre.

Viszont amiket leirtam ugye a vallasosak szent konyvebe van irva feketen-feheren, szoval erte nem lehet azt mondani, hogy nem az Isten volt.😁

2020. nov. 11. 00:40
 3/23 anonim ***** válasza:

˝Es miert hivja magat ugy, hogy Jehova?˝


Az Jahve (JHWH) nem Jehova.

2020. nov. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

’És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova!’🙄


Akkor most mar lehet a kerdesre valaszolni?🙂

2020. nov. 11. 01:42
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem Jehova.Ezt a tetragrammatonból vették át.Jahve,vagyis Mindenható Isten
2020. nov. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Az igazán érdekes az hogy a fáraó el akarta engedni a zsidókat, de Isten azt mondta mózesnek, hogy megkeményíti a fáraó szívét, hogy megmutathassa az egyiptomiaknak a hatalmát. Szóval a fáraónak és a népének már az elejétől lezdve semmi esélye sem volt.

Azután meg ott van az, amikor Áronnak az egyik fiát megöli égből jövő tűzzel azért, mivel nem szent tűzzel gyújtotta meg az áldozatot. Nem volt kifejtve hogy mitől lesz megfelelő az a tűz, szóval mem is volt esélye a fiúnak, hogy jól végezze el az áldozat bemutatását.

Sőt Isten azt is elrendeli hogy a zsidóknak el kell pusztítaniuk azokat a népeket, akik nem a vallást követik kánaán földjén.

És még rengeteg hasonló dolog van ami egyszerűen nem vagyok képes megérteni, és látom hogy rossz.

2020. nov. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
"Mily kifürkészhetetlenek szándékai, mily megfoghatatlanok útjai!"
2020. nov. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#3 Yahuah és nem Jahve
2020. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Jahve a sátán neve
2020. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

ártatlan?

Nálad mit jelent az Isten szerinti ártatlanság?

Isten ezt a Nevet adta magának, még a hamis isteneknek is adtak nevet az emberek, amin megszólitják. Ezzel különbözteti meg magát más Istenektől.


(1Mózes 35:1) 35 Isten ezután ezt mondta Jákobnak: „Kelj fel, menj fel Bételbe, lakjál ott, és készíts ott oltárt az igaz Istennek, aki megjelent neked, amikor a bátyád, Ézsau elől futottál!”

Isten itt saját magáról beszél, nem más Istenről. Rajta kivül nincs más igaz Isten.

2020. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!