Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az özönvíz alatt, hogyan...

Az özönvíz alatt, hogyan tudtak túlélni így a halak?

Figyelt kérdés
Ugye a sós és az édes víz összekeveredett. De ez végzetes lett volna az édesvízi halaknak.

2020. nov. 13. 12:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
81%

A Bibliában nyilván van szó özönvízről, de nincs szó Ádám fényruhájáról, nincs szó arról, hogy az özönvíz 6-8 km-es hegyeket rántott volna elő, nincs szó benne arról, hogy az özönvíz félelmetes sziklaszirteket alkotott volna, stb... Most nem szedtem össze az összes általad hangoztatott ökörséget.


Amúgy a 8000 szektából melyik egy nem értelmezi félre?

2020. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
0%

Igen van szó a özönvízről a Bibliában, méghozzá globálisról! Gyanítom el sem olvastad az előbb általam küldött Igehelyeket! Az mindenképpen látszik hogy te nem hiszel a Bibliának éppen ezért nem is érted mit jelentett a globális özönvíz a földön!


"Amúgy a 8000 szektából melyik egy nem értelmezi félre?"


Sokféle tanítás van ott ahol te vagy mit tanítanak?

2020. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
81%

"Sokféle tanítás van ott ahol te vagy mit tanítanak?"

Ezt nem értem. Arra céloztam, hogy van 8000 szekta a keresztény világban, a tiéd ezek közül csak egy. Miért pont az lenne a mérvadó? Miért nem mondjuk a jehovások vagy hitgyülisek, vagy mormonok?

2020. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
0%

43


Számomra a Biblia mérvadó! És a Biblia globális özönvizet tanít! És ezzel nagyon nem vagyok egyedül mert sokan látják ezt! De persze mindig voltak olyanok akik ezt sosem akarták meglátni! A te gyülekezeted mit tanít az özönvízről?

2020. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
0%

43


Nem tudod mit tanít a gyülekezeted az özönvízről? Tedd ki azt a betűt okvetlenül hogy elkerüljük egymást!

2020. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nincs az özönvízről olyan tanítás, amit kötelezően el kellene fogadni. Ez a fundamentalista szektákat jellemzi csak. Szóval nem jött össze :)
2020. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
0%

46


Nem is azt kérdeztem hogy mi a kötelező nálatok hanem azt hogy mit mondtok ezzel kapcsolatban!

2020. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
82%

"Arra céloztam, hogy van 8000 szekta a keresztény világban, a tiéd ezek közül csak egy. Miért pont az lenne a mérvadó"


Azért, mert az adventista tanítás szerint a Biblia megjövendölte az őket, mint a "végidő maradék egyházát". Az adventistáknak ebben a kulcs Jel 10. illetve 12. fejezet, amiben a saját felekezetükte vélnek utalásokat felfedezni. Illetve a Jel 2-3. fejezetében ők az (antikatolikus) egyháztörténelmet látjám, amiben Jézus őket szólítja meg. Pontosan a filadelfiai és a laodiceai levélben, főleg ez utóbbit prédikálják erősen, hogy ők "laodiceai állapotban vannak", amiből meg kell térniük.


Tovább nem részletezem az adventista teológiát, egy vicc az egész felekezet.

2020. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
40%

48


Ez a kérdésre a válaszod? Hogy amikor az özönvízről kérdezlek az adventizmusról akarsz nekem előadást tartani?! Másnál is ezt csinálod? Igen csak komolytalan ember vagy!

2020. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
81%

Az özönvízről nem engem kérdeztél? Amire válaszoltam is, nincs kötelezően elrendelt tanítás, ki így, ki úgy értelmezi. Megvan a szabadsága benne.

Viszont te nem nagyon válaszoltál egy kérdésemre se, amit feltettem.

2020. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!