Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz hogy a Biblia szerint ha...

Igaz hogy a Biblia szerint ha egy nő és egy férfi lefekszik akkor onnantól házasok?

Figyelt kérdés
Szerintem ez paráznaság kategória, de befutottam egy kereszténybe aki szerint ha egy keresztény nő és férfi szexuális kapcsolatot létesít, onnantól házasok, és csak az egyház ragaszkodik a ceremóniához meg hogy pap adja őket össze. Azt is mondta hogy csak az paráznaság ha egy házasságban élő mással fekszik le de szerintem az is paráznaság ha két nem házas lefekszik házasságkötés nélkül. Keresztényeknek erről mi a véleménye?

2020. nov. 16. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor volt érvényes, ha még egyikőtök se házas!

Különben megkövezés...

2020. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

10, Izsák n em a mezõn "ismerte meg" Rebekát´, illetve igen, de az tényleg csak megismerkedés volt.

"Izsák bevitte őt (Rebekát) Sárának, az ő anyjának sátrába, elvette Rebekát és felesége lett neki és szerette őt; így megvigasztalódott Izsák az anyja után." (1Móz 24:67)

2020. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van utolsó, tényleg pont rossz példát hoztam, direkt felnyitottam a héber szöveget, és valóban nem a mezőn "ismerte meg" Izsák Rebekát... Megzavart a Rüfke szavunk eredete... :D
2020. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!