Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szűz anyának megvolt rá az...

A szűz anyának megvolt rá az esélye, hogy pokolba kerüljön?

Figyelt kérdés
Isten a feleségeként vagy anyjaként tekint Máriára?

2020. nov. 22. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Troll vagy, amit már a neved jelez, úgyhogy a többieknek válaszolok.

1. Máriának szabad akarata volt, így akár vétkezhetett is volna, és pokolra kerülhetett volna.

2. Mária az Atyaisten lánya, a Szentlélek mátkája, és a Fiúisten édesanyja.

2020. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Mária különleges kegyelemben részesült Gábriel angyal szavai alapján, ezért mondja "Üdvözlégy, kegyelemmel teljes, azÚr van teveled.", még Krisztus fogantatása előtt. De neki is szabad akarata volt, dönthetett volna Isten ellenében is. Ezzel szemben az igaz hívők legszebb példaképévé vált, s azt válaszolta "Íme, az Úr szolgálóleánya, legyen nekem a te igéd szerint".


Isten Mária szent Fia földi édesanyjaként tekint valószínűleg.

2020. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Én úgy gondolom hogy igen, sőt pokolban lenne a helye. Tulajdonképpen isten házasságon kívűl ejtette teherbe Máriát, ezért mindkettejüknek pokolban lenne a helyük.


Illetve az angyal is mehetne utánuk, elvégre kerítő volt. (Gyakorlatilag egyfajta strici)

2020. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudjátok-é, hogy levegőn keresztül is meg lehet termékenyíteni egy nőt? Kicsiny hitűek!
2020. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"Troll vagy"

Te meg nem szereted a kényes kérdéseket.

Attól függetlenül, hogy ki milyen: egy hívőnek képesnek kellene lennie ÉRDEMBEN elgondolkodni bármiféle, a hitét érintő kérdésben.

Ez is egy ilyen, értelmes kérdés.

A #2 egész jó választ írt, de a #3 is elgondolkodtató. Nem azt mondom, hogy igaza is van, mivel az isten néha felülbírálhatja a saját szabályait. Ugye a fő szabály itt az, hogy egy gyereknek házasságból kell születnie, és Jézus 𝐍𝐄𝐌 így született.

A törvények szerint Máriát meg kellett volna kövezni.

Az nincs benne a Bibliában, hogy bárkinek is joga lenne így nemzenie, szülnie vagy születnie. Ehhez külön engedély kellett.

Kérdés, hogy az istennek volt-e jogi alapja így eltérni a saját szabályaitól?


...és ez még csak az egyik gondolati szál, amin elindultam. Van itt még más is.

2020. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Kár volt a hármast lepontozni, mert elgondolkodtató dolgot írt. Mondom ezt hívőként. Én zöldet adtam neki.
2020. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szeretem ezt a Gyakorikérdések oldalt. Jó kérdéseitek vannak. Sokszor én is boncolgatom gondolatban a szent dolgokat hogy Szűz Mária hogy, miként szűlt szűzen...vagy ha nem..

...meg a többi szent dolgot is amik miatt lehet a pokolra kerülők\ ünk.

Én is gondolkozom rajta hogy ment bele Jézus meg csúnya dolgok is jutnak eszembe amik összefüggésbe kerülnek Máriával s Istennel. Hiába tudom hogy ezeken nem szabad gondolkozni mikor rákattan az agyam akor órákig ezen rágódom.

Halljátok, igaz református vagyok de tudom a katolikus s az ortodox dolgokat, ünnepeket, pár szokásukat. Mária semmiféleképpen nem kerül a pokolba. Szóval olvastam egy olyat hogy Mária szülei, Anna s Joákim aki pap is volt, meddők voltak. Mikor nagyon öregek lettek akkor Annának megjelent Gabriel angyal s kijelentette hogy lánya lesz aki Mária kell legyen s mentes lesz az eredendő büntől mert nagy feladata lesz. Tehát Mária tökéletesnek született. Nyílvánvaló ha Mária nem vállalja hogy megszülje Jézust akkor avval bünt követett volna el mert Isten akaratának nem engedelmeskedik s onnantól bűnös lett volna, de ez nem történt neg. De azt én se értem hogy Anna eggyütt aludt még a férjével s Mária Joakim lánya vagy az Isten....értitek mire gondolok mint ahogy Máriába bekerült Jézus. Mert ha a második az igaz akkor Mária már létezett az égben (mint ahogy Jézus is Isten mellett volt) csak lehelyezték, de nem tudom milyen szerepe volt mint angyalnak. Talán ugyanabba a rangba volt mint Jézus. Ő azóta Isten fia amióta Mária megszülte, addig angyal volt az égben.

De ha Máriának Joákim a vérszerinti apja s nem Isten ültette bele az egyik angyalát ..értitek....akkor az egy Csoda hogy Mária mentesült az eredendő büntől holott a génjei bűnősek, értitek mire mondom...ha a szülei szeretkeztek s úgy lett.

2020. dec. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pelgrim ***** válasza:
100%

Nem, a pokol mint földrajzi hely nem létezik, de létezik a tudatnak egy nagyon szánalmas állapota, amit joggal nevezhetünk pokolnak. Hasonlóképpen az amit a vallások üdvösségnek vagy mennynek neveznek, a tudat egy nagyszerű állapota. De hát „Jézus 666” neked ezt is tudnod kellene.

Én úgy gondolom, hogy Mária már élete folyamán megközelítette a tudatnak mind e két szélsőséges állapotát, fia Jézus szenvedése és halála iszonyú fájdalommal járhatott számára, feltámadása annál örömtelibb volt.


„Isten a feleségeként vagy anyjaként tekint Máriára?”


Nem, Isten nem egy valaki, nem egy személy, nincs felesége, se anyja, hacsak nem minden nőt feleségének és minden anyát Isten anyjának tekintünk.

Názáreti Jézus semmilyen tekintetben sem jött másképp a világra mint közülünk bárki más, Ő Isten egyszülött fia, mint ahogyan minden ember Isten egszülött fia/leánya. Mária szüzessége nem biológiai, hanem lelki állapot volt.

2020. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!