Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ma Magyarországon olyan...

Van ma Magyarországon olyan vallás közösség, gyülekezet, felekezet, egyház, BÁRMI, ami elfogadja az LMBTQ embereket?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy arra buzdít, legyél más, hanem arra, hogy elfogadó, nem gyűlölködik, nem ítélkezik? Hetero vagyok, nem amiatt kérdezem, mertmeleg lennék, csupán érdekel, hogy a vallás mennyire fér össze azzal, ha valaki meleg? Én maximálisan támogatom az LMBTQ közösséget, és olyan egyházhoz szeretnék tartozni, vagy felekezethez, ami ELFOGADÓ, nem "imádkozom érted hogy változz meg" stb...

2020. dec. 2. 16:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Hát a kulturális baloldal másról nem is szól.
2020. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Hát akkor ne keresztény egyházat keress, az a lényeg. De szerintem hagyjátok már békén szegény meleg embereket. Higgyétek el, hogy a nagy többségük teljesen normálisan él, be van illeszkedve és nem kér senki atyáskodásából, beleértve az LMBTQ-t is. Kutya nem figyelne már rájuk, élhetnének nyugodtan, ha ez a pár istengyűlölő nem rángatná elő szerencsétleneket a saját aberrált világnézetükhöz.
2020. dec. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

A katolikus Egyház azt tanítja, hogy nagy szeretettel kell fordulni ezen embertársaink felé. Szerintem ez az elfogadás legszebb és biblikus módja. Viszont a melegházasságot már nem támogatja, mert az ellenkezik a Szentírással.


Az "imádkozom érted, hogy változz meg", vagy még inkább "gyógyulj meg" stílus a szektákban érhető nyomon, mint a hitgyüli. Tagjaik között sok olyan homofób ember van, akik maguk is ezzel küzdenek, csak próbálják magukban erőteljesen elfojtani.

2020. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
91%
Pesten van.
2020. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Egy igaz hívő nem gyűlölködik, vagyis az LMBTQ embereket sem gyűlöli, ha valaki kereszténynek vallja magát de gyűlöli az LMBTQ embereket akkor nem is keresztény hanem képmutató.
2020. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Tudtommal a keleti vallások és az indoeurópai származású vallások nem foglalkoznak a nemi identitással.
2020. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Mi számít elfogadásnak? Mert a szexuális kapcsolat, illetve az ilyen "házasság" ellentétes a keresztény tanítással.

De ítélkezni normálisabb keresztény felekezetek nem szoktak. Az ilyen embereknek is megvan az a hivatásuk, amit Isten nekik szánt.

Nekem van meleg ismerősöm. ő is ember, ő is értékes, ráadásul nem is az a fajta, aki ezzel tüntet vagy reklámozná lépten-nyomon.

2020. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
M*gyarországon nincs. Nemhogy vallásos, semmilyen. Minden támogatás kimerül a meleg férfiakban, mindenki más megb.szhatja magát, ha az ún. "közöségeken" és "segítő szervezeteken" múlik.
2020. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos én is azt tapasztalom, hogy pont a magukat vallásos embernek nevező személyek azok akik gyűlölködnek... Legalábbis a többség a környezetemben. Én nem értem ezt. Heteró létemre nem értem, miért bántson engem az, ha más ember boldog?! Ez annyira szörnyű... Sosem tudnám gyűlölni azt, aki tőlem különbözik akár vallási, bőrszín, szexuális beállítottság vagy bármi által. ÉN azt vallom, aki velem normális, azzal én is az vagyok, és nem fogok beleállni csak mert másabb mint én :/
2020. dec. 4. 14:16
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Akkor tudjál rá arra is, hogy mindig lesznek emberek, akik gyűlölködnek, ettől is kerek a világ. Nem kell mindenkivel egyetérteni.
2020. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!