Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten azokat szereti inkább...

Isten azokat szereti inkább akik sosem kételkednek vagy akik szoktak?

Figyelt kérdés

Ha isten hatalma megkérdőjelezhetetlen akkor logikus, hogy inkább azokat "szereti" akik sosem kételkednek benne. Viszont azt is hallottam, hogy a szemében elvileg fontos hogy az emberek gondolkodjanak és ne higgyenek el mindent amit hallanak. Tehát a benne való kételkedés is ilyen.


Például ha valaki hisz benne de nem mindent tud elhinni ami a bibliában van mert számára az túlságosan fantasztikus arról mit gondol?



2020. dec. 3. 13:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja, de a hit nincs ellentétben azzal, hogy gondolkodjál, vagy hogy ne legyél naiv. Jó óvatosnak lenni, pont azért, mert a hitet hamisítják, de azért odáig ne menjen az óvatosság, hogy gyanakvó legyél. Az óvatosság jó, jó, ha az ember utánajár, megvizsgálja az hallottak igazságtartalmát, a bizonyítékokat, ez nem kételkedés, hanem óvatosság egy ismeretlen terepen. A gyanakvó azonban nem veszi a fáradságot az utánajárásra, előre eldönti, hogy ebből semmi jó nem lesz, kamu az egész, és csak be akarnak csapni stb. Egy ilyen gyanakvó hozzállással senki nem indult volna el Klondike-ba az aranymezőkre, mert eleve kamunak ítélte volna. Márpedig Klondike-ban tényleg sokan meggazdagodtak azok közül, akik először értek oda.

üdv Stefán

2020. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 KZitus ***** válasza:
60%

Szia

Igen, a Biblia is arra ösztönöz, ne higgyünk le mindent amit hallunk, inkább vizsgáljuk meg,igaz-e?

Róma 12: 2

"És ne formáljon többé titeket ez a világrendszer, hanem változzatok meg azáltal, hogy megújítjátok a gondolkodásmódotokat. Így meg lesztek győződve arról, mi Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata."

Efézus 4:23, 24

"Továbbra is újítsátok meg a rátok jellemző gondolkodást, és vegyétek fel az új egyéniséget, amelyet Isten formált az akaratával összhangban, és amely igazi igazságosságon és hűségen alapul."

2020. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
#6meg a diliházba
2020. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Én erre csak annyit mondok az egész baromság. 10 persncsolat benne van ne ölj a vadállat mit csinál oroszlán stb...a biblia meg egy nagyon jó mese vajon az állatok miért nem vallásosak ők nem kerülnek a pokolba? Az egész vallást az ember találta ki ennyi
2020. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14


Én igazából sosem voltam mindig biztos az egészben, van amikor hiszek és van amikor nem tudok. De ez az állatokkal való példázás teljesen rossz példa. Az embernek nem olyan a természete mint az állatnak. Tud különbséget tenni jó és rossz között. De a példád ahhoz is hasonlíthatnám mint amikor szélsőséges vegánok érvelnek azzal hogy a húsevés is a "ne ölj" kategóriába tartozik.


Igen egyébként az ember találta ki valamilyen szinten de ez inkább az egyházakra vonatkozik, azokat pedig én is teljesen elítélem mert rendkívül képmutatóak. (tisztelet a kivételnek)

2020. dec. 4. 18:52
 16/17 A kérdező kommentje:

"Melyik bibliai résszel/részekkel van bajod?"


Főleg az ószövetséges részekkel. Pl: tenger szétválasztása, vagy akár a teremtés történet viszont ezzel csak az a bajom ahogy le van írva. Ezek nagyon szürreálissá teszik nekem az egészet és ezekben nehezen tudok hinni.


De mondjuk abban hogy Jézus létezett hiszek mert erre több "bizonyíték" van sok nép írt róla, persze mindenki másképp de leírták. Vagy pl a volt hittan tanáromnak köszönhetően tudok az özönvízben is hinni. Nagyjából egy időben szintén több nép írt egy nagyobb áradásról és sok ember egy közeli hegyre menekült abban az időben. Csak a bibliában ez ki lett színezve.

2020. dec. 4. 18:59
 17/17 uyscuti ***** válasza:

Kedves Kérdezö,

A kételkedés-épp ellenkezőleg-az én Istenhez való viszonyulásomat befolyásolhatja , nem pedig azt , hogy Isten hogyan viszonyul felém. Ha lennének kételyeim Isten nem szeretne kevésbé , példa erre Tamás a János evangéliumból.Jézus nem küldte el , hogy a kétségei miatt már egy semmitérő ember , hanem segített neki hinni.

Egyébként van úgy, hogy jobb nem elfogadni valamit , amíg nem ismeri az ember a tényeket. Szóval a ,,csak higgy és ne kételkedj" szlogen nem bibliai. A megalapozott hithez bizonyítékok kellenek. A bizonyítékok megszerzéséhez pedig idő és erőfeszítés.

Említetted a teremtési beszámolót. Számomra érdekes az , hogy a leírás sorrendje egybevág a tudomány sorrendiségével.

Kezdetről ír , aztán , hogy víz borított mindent. A vízből kiemelkedett a szárazföld. Megjelentek a növények. Az élőlények először a tengerben jelentek meg , aztán a szárazföldi lények és végül az ember.

Az őszinte kétségek arra sarkallhatnak valakit , hogy kutasson a válaszok után. Talán benned is ilyen kételyek vannak ...

2020. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!