Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akinek megvan Láma Ole könyve,...

Akinek megvan Láma Ole könyve, "A félelem nélküli halál" című, vagy olvasta, írjon, érdemes-e megvenni? Milyen a könyv, jó, elmegy vagy rossz?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Idén vettem meg, nagyon hasznosnak tartom, bár nem vagyok buddhista. A rég megjelent Tibeti halottaskönyv gyakorlatias kiegészítése. Sajnos utoljára phóva tanfolyamot 10 éve tartott Mo-n a láma, de ebből a könyvből is lehet okosodni.
2020. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ó, de örülök, hogy írtál! Halvány remény volt csak bennem azzal kapcsolatban, hogy jön válasz.

Tudsz még írni?

A Bardo Thödolt olvastam. Ahhoz képest ír újat Ole láma? Vagy gyakorlatiasabb ez a könyv, mint a Bardo Thödol? Vannak leírva konkrét gyakorlatok?


Te voltál phova tanfolyamon?

2020. dec. 4. 13:27
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
Egy megvalósított láma írta a könyvet - így a fenti kérdések értelmüket vesztik. :) Láma Ole gyakorlatias és a mai nyelvezet szerint adja át azt ami fontos, és biztos, hogy van benne új is, mert a buddhista tanítások nagyon terjedelmesek és egy-egy könyvbe nem szoktak beleférni.
2020. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki azt állítja magáról, hogy ő megvalósított láma, számomra nem jelent semmit. Ha mások állítják róla, az sem.

Így a kérdéseim a te megítélésed szerint értelmetlenek, számomra pedig nem azok.

A könyv egy részébe bele lehet olvasni a neten és abból pont az jött át nekem, hogy nem annyira áll a helyzet magaslatán a "láma".

De a többi része a könyvnek lehet jó, a tartalomjegyzékben láttam érdekes fejezetcímeket.

A tartalomjegyzék is megtekinthető a neten.

2020. dec. 4. 20:32
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Bocsánat! Biztos félreérthetően írtam. Talán az értelmüket vesztik volt félreérthető, de csak mellékesen valami olyan célzatúnak szántam, hogy Ole teljes meghatalmazással rendelkező buddhista láma, aki nem csak sokat olvasott, hanem meditál 50 éve, tapasztalatból tanít, és ha olvastad a Bardo alaptanításait és érdekelt, akkor ez is hasznos lehet, mert Ole egy maibb nyelven mondja el a dolgokat, így van ami jobban is érthető a mai korban. Sokan pont ezt szeretik benne. Szóval ha érdekel a Bardo tanítása és a phova is akkor nyugodtan meg is veheted, mert lehet jobban és többet is tudsz hasznosítani mint a (szerintem) kicsit régies és archaikus nyelvezetű Bardo könyvben, bár gondolom át tudunk látni a fogalmazásokon és a jelentését olvassuk, de Ole gyakorlatiasan és egyszerűen tanít.


Hogy mit olvastál ami nem tűnt jónak - fogalmam sincs - de Ole láma azért mégiscsak 50 éve meditál, és teljes körű képzést is kapott, úgyhogy csak jól mondja amit. Phova kurzusokat is tart világszerte (amit nem tarthat bárki) és ismeri a témát is. Biztos valami rosszul kiválasztott részt olvashattál, és hát a kiadó azért mégsem szakértője a buddhizmusnak és egy ilyen részt is lehet csak találomra választ ki, és úgy sikerül ahogy. Amennyire tudom Ole láma nem állítja magáról, hogy megvilágosodott, hanem van bizonyos megvalósítása, és tapasztalatból tanít.


A konkrét gyakorlatok meg olyanok, hogy a phovát - amennyire tudom - csak beavatással lehet gyakorolni. Itt meg tudod érdeklődni: [link]

2020. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Így már mindjárt más.


Számomra nem zavaró a szövegekben a páli, szanszkrit vagy egyéb idegen szavak használata. Azokat a fogalmakat mindenképp meg kell érteni.


Tartani lehet attól, hogy Ole szavait azért "értik meg", mert egóból jön és egóhoz szól... Csakhogy - ha így van - akkor annak vajmi kevés köze van a Buddha tanításaihoz.


Majd megkeresem azt a részt a könyvből, amit elolvastam, teljesen átlagos emberi nézőpont volt, a Buddha viszont nem azt képviselte.


Ahogy korábban is írtam, ettől függetlenül lehet a könyv többi része hasznos - ha tényleg a tanról szól.

2020. dec. 5. 11:44
 7/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a bizonyos részletet:

[link]

2020. dec. 5. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!