Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudok az iskolában...

Hogyan tudok az iskolában másik hittanra járni? (Katolikusból akár evangélikusra)

Figyelt kérdés
Egy bencés gimnáziumba vettek fel és katolikus hittanr járok, viszont nem hiszek Istenben. Azért szeretnék katolikusról evangélikusra járni, mert ott sokkal kevésbé erőltetik. Nem hiszem, hogy a heti 2 óra kemény tanulás és a sok dolgozat segítene a 'megtérésemben', sőt, egyre inkább távolodok el ettől a hittől. A szüleim nem akanak átiratni, így gondoltam megkérdezem, hogy tudnék egyedül (ha lehetséges). Nem akarok ennyi energiát és időt belefektetni ebbe, remélem megértitek. Igaz, hogy akkor minek jelentkeztem ebbe az iskolába, akkor még nem nagyon éreztem így, és nem is én akartam ide jönni, anyám erőltette. Nyilván nem ez lett elsőnek megjelölve, ahova menni szerettem volna oda nem vettek fel sajnos.

2020. dec. 4. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg lehet helyette erkölcstanra is járni, ha nem vallod magad kereszténynek és nem akarsz keresztény hittanra járni.
2020. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Mivel katolikus vagy, ezért arra a hittanra kell járnod. Ha a biológiát szereted kevésbé, akkor helyette kémiára jársz, vagy mi? :D

Egyébként én evangélikus gimibe jártam, az evangélikus hittanon is pont úgy beszéltek Istenről, mint a katolikus hittanon. Ha neked ez probléma, minek jársz egyházi iskolába? Ráadásul pont bencés gimibe.

2020. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Átmehetsz az erkölcstanra.

Mondjuk sok különbség nem lesz. Azt is papok tartják, bibliai szemléletben.

2020. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az osztályfőnökkel. De előtte beszélj más vallású tanulókkal, mert lehet, hogy ugyanez megy evangélikus vagy zsidó hittanon is.
2020. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia, en megertelek. Ha en lennek az anyukad, segitenek neked :-)

Sajnos fogalmam sincs, mi ennek a menete - kijar hozzatok egy evangelikus pap, es az evangelikusoknak o tartja? Akik hozza jarnak, mind evangelikusok vagy van koztuk katolikus?


En elso korben beszelnek az evangelikus pappal, de nemcsak a folyoson elkapva, hanem kerj vele egy beszelgetesre idopontot. Ha szimpatikus. Es mondd el neki, hogy szeretnel atjarni inkabb hozza, mert neked az a vallas szimpatikusabb, hogyan lehetne. Ha ennek barmi modja van, akkor o fogja ezt leginkabb ambicionalni, inkabb, mint a (gondolom) katolikus osztalyfonokod vagy a katolikus szuleid.


Viszont ha nem hiszel Istenben es az egesz abszolut nem erdekel, akkor talan jobb lenne ezt is megmondani neki. Hm ... Ha van egy ilyen bences iskolaban olyan, hogy erkolcstan, akkor oda kellene inkabb atmenned. De elhiszem, hogy most szamodra az a fo szempont, hogy a kovetelmeny legyen kevesebb. Hanyadikos vagy, hany evig kellene ezt csinalnod?

2020. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én római katolikus gimnáziumba jártam, nálunk volt lehetőség más vallású hittanra járnia azoknak a tanulóknak, akik görög katolikusok vagy nem is katolikusok voltak. Nagyon kevés ilyen tanuló volt, mégis megoldották valahogy. Szerintem az iskolaigazgatónál érdemes jelezni, hogy ilyen jellegű igényed lenne.
2020. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!