Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem aki jó ember de nem...

Nem értem aki jó ember de nem hívő miért jut pokolba?

Figyelt kérdés
Aki egész életében jó lelkű , bár mindenki hibazik, de aki gyilkos parázna és megter halálos ágyán az a mennybe megy, míg a másik ember aki egész életben adakozott jó ember volt az a pokolba ebben igazság nincs
2020. dec. 7. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha szerinted azt jelenti "hívőnek" lenni, hogy félsz minden alkalommal, ha bekapcsolsz egy videojátékot vagy meghallgatsz egy zenét, akkor tévedsz. Mi a gondod igazából? Szerintem az, hogy a világot csak úgy tudod elképzelni, hogy van a világ és van a vallásos élet és most te a kettő között vagy. Beléd ültették a félelmet, ami még mindig benned van, emiatt igazságtalannak találod a kereszténységet, másrészt úgy érzed nem voltál elég hű hozzá. Az igazi hit viszont ennél egy sokkal magasabb szinten van, ahol nem kell se félned, se "világi" dolgokat csinálnod.
2020. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%
Nekem az első válasz nagyon tetszik. Valóban erről van szó, amit leírt egy remek példával.
2020. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5%

Csatlakozom a 11-es válaszadóhoz.

A mennyország és a pokol kifejezések gondolatainkban betöltött helyüket akkor állják meg, ha hiszünk benne, ha hívők vagyunk. Ellenkező esetben nincs értelme ezzel foglalkozni, hiszen nem hiszünk benne, ergo nem kerülhetünk egyik helyre sem, függetlenül attól, hogy milyen életet éltünk. Ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy nyugodtan légy gonosz, csaló, gazember!

Az én felfogásom szerint - ha létezik valaki, akinek számot kell adnom életem cselekedeteiről - számot tudok majd adni, hogy jó emberként éltem-e, avagy rosszként. És mindehhez az egyháznak semmi köze nincs.

2020. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13-as

Én nem azt akartam mondani, hogyha nem hisz a pokolban, akkor felesleges félnie tőle, hanem azt, hogy Istent ne úgy kövesse, hogy fél megnézni a Harry Pottert, mert a gyülekezet azt mondta. A kérdező valójában nem Istenre haragszik, hanem a gyülekezetektől fél és azért írja ki ennyiszer ezeket a kérdéseket, hogy valaki megerősítse abban, hogy nincs is Isten és nem kell félnie. Az igazság viszont az, hogy van Isten ÉS nem kell félnie. Ettől még mindig mindenki minden pillanatban arra gondoljon, hogy hogyan tehet jót és Istennek tetsző cselekedeteket.

2020. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13. vagyok

14-es válaszadó! Én nem ugyanazt írtam, mint amit Te? Csak más szavakkal, de az értelme ugyanaz. Ezért még egyszer leírom:

Az én felfogásom szerint - ha létezik valaki, akinek számot kell adnom életem cselekedeteiről - számot tudok majd adni, hogy jó emberként éltem-e, avagy rosszként. És mindehhez az egyháznak semmi köze nincs.

2020. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


"de aki gyilkos parázna és megtér halálos ágyán az a mennybe megy,"

(Cselekedetek 3:19) 19 Bánjátok hát meg bűneiteket, és térjetek meg, hogy bűneitek megbocsátást nyerjenek, . . .

(1Korintusz 15:34) 34 Térjetek észhez, tegyétek azt, ami helyes, és ne éljetek bűnösen. Néhányatoknak nincsen ismeretük Istenről. Azért mondom ezeket, hogy elszégyelljétek magatokat.


Azért gondolkodsz igy, mert nincs ismereted Istenről, és a szándékáról.

Hogy ki a jó, azt Isten erkölcsi elve határozza meg, és nem emberi mérték adja azt. Mihez viszonyítod a "jóságot"?

Az aki emberi szemszögből nézve jó, az nem probléma, sőt sok magukat kereszténynek nevező utánozhatná. Azonban egy valami hibádzik ebben.

Mégpedig, hogy nem él keresztény életet. A keresztény élethez sok minden hozzátartozik, legelső és legfőképp Isten jogos hatalmának, uralmának elismerése, a messiás elfogadása, és az általa tanított értékek megélése, a feladatok elvégzése.


Jézus a következőket mondta:(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór.

Sokan akik nem ismerik ezeket, megismerve változtatnak, és ezért a múltját eltörli, amennyiben felmutatja azokat a cselekedeteket, ami keresztényként azonosíthatja.

Aki nem él keresztény életet, az nem támogatja Isten uralmát, a messiási királyságot.

(Máté 6:33) . . .tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten.

2020. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
6%
Igaz. Kár, hogy jehovás írta..
2020. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem igaz és pont hogy ők nem ismerik Istent. A kérdező az ilyen beteges teológia miatt van pánikban. Ez a fajta tanítás kizárólag a terjesztőik gonosz lelkivilágát mutatja meg.
2020. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,ha megengedsz egy kérdést - A gazdag ifjú jó ember volt? (Mát. 19,16 - 24)
2020. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, nem akkor fogsz bejutni a mennyországba ha jó ember vagy, hanem ha befogadod Jézus Krisztus a szívedbe. Térj meg!
2020. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!