Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia alapján a Bibliában...

A Biblia alapján a Bibliában szereplő adatokkal számolva ki lehet kalkulálni azt, hogy aszerint hány éves a Föld?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor hány éves az alapján a Föld?

2020. dec. 8. 08:42
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
#10. Valamit nagyon félreértettél.
2020. dec. 8. 12:54
 12/34 anonim ***** válasza:
56%
Vagy te értettél félre valami nagyon.
2020. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

#12. Látom, hogy ezt hiszed, de te értetted félre.


A hozzászólásod kapcsán megkérdeztem, hogy mit mondanak a zsidók és mit a keresztény kreacionisták?


(Csak nem ennyire szájbarágósan, mivel azt feltételeztem, hogy a hozzászólók rendelkeznek minimális szövegértéssel.)


Erre visszakérdeztél - mert már akkor sem értetted, hogy mit kérdezek - aztán azt állítottad, hogy én azt mondom, hogy szerinted a zsidók és a keresztény kreacionisták ugyanazok.


Ezeket nem tudom, hogy honnan szeded, lehet, hogy túl sokat írsz ebbe a kategóriába és hozzákapcsolsz olyat a hozzászóláshoz, ami teljesen másról szól.


Engem totálisan félreértettél, az biztos.

2020. dec. 8. 13:09
 14/34 anonim ***** válasza:
70%
Akkor hajrá, majd biztos lesz nálam értelmesebb aki válaszol neked a szerint, ahogy te azt szeretnéd.
2020. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

És bármelyik vallás tagjai által számolt "eredményekre" kíváncsi vagyok (lennék).


Nem kell aggódni, ez nem jelenti azt, hogy mindet el is hiszem, pusztán kíváncsi vagyok, hogy ki mit mond.

2020. dec. 8. 13:24
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
Az idő egy fontos kérdés. Ha a Biblia nem adna az idővel kapcsolatosan megbízható kronológiát akkor mást is könnyen meg lehetne benne kérdőjelezni!
2020. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%

"A nem materialista függőségű geológusok simán és könnyedén bizonyították már a Föld fiatal korát, és a globális özönvizet is."


Sőt! A nem materialista függőségű tudósok azt is bebizonyították, hogy sajból van a hold!

2020. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 uyscuti ***** válasza:
Nem lehet és ennek nagyon egyszerű oka van. A Biblia első mondata , hogy ,,KEZDETBEN teremtette Isten az eget ÉS a földet". Arra viszont nincs bibliai utalás , hogy pontosan mennyi időt kell érteni a kezdet alatt. A föld már létezett , mielőtt a teremtési napokon élhető bolygóvá tette Isten.
2020. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 KZitus ***** válasza:
31%

Szia

Valóban a föld koráról nincsen írva a Bibliában.

De az emberiség korát a Bibliában írt idő, dátumok alapján vissza lehet számolni egészen Ádám megteremtéséig.

Ha érdekel, megkeresem neked a forrást.

2020. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
21%
KITŰNŐ, ne haragudj, ha esetleg belerondítok a hitedbe, de az ember megjelenése nem egyenlő a Föld létrejöttével. Nyilván Ádám nem létezett,de nevezzük a példa kedvéért az első 2 lábon járó ősembert Ádámnak. Na, az ő megszületése és a Föld kialakulása között volt jó pár millió év...
2020. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!