Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért büntette meg az...

Isten miért büntette meg az első emberpárt?

Figyelt kérdés

Ugye az első gyenge emberpárt az Isten által teremtett egyik legerősebb arkangyal csapta be, akit szintén a másik leghatalmasabb angyal tudott csak legyőzni. És ezt, lucifer mennybéli lázadása után tehette meg miután kiüzték a pokolra. A békés édenkertbe Isten miért engedte be az eredendően gonosz lucifert, ha az már előzőleg is fellázadt ellene?

Mit keresett egyáltalán a békés mindenségbe az örökön gonosz?

Isten miért hagyta ha mindent látó?

Így annyi esélye volt ádáméknek mint egérnek 1 üres zárt szobába a macskával..

Fő kérdés miért így történt ahogy?


2020. dec. 10. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt a túlzott arányosítást a "szolgáló szellemekkel" azért lehetne vitatni, mert az embernek is elég méltóságot adott, így talán nem egy olyan igazságtalan versenybe küldte az embert, ahogy beállítod, különben tényleg igazságtalanul kérné számon, nem.


De érint ez egy másik kérdést is. Ha az Atya akarata nélkül egy verebecske se esik le, az embernek pedig még a hajszálai is, és az Isten jó, és előre elhatározza a világ eseményeit (Ézsaiás, Asszírok, Ezékiel, Góg), mégpedig a jó végcélja miatt, akkor logikus az a következtetés, hogy az a legtökéletesebb, ha az ember a bűnt és a halált megtapasztalja, majd a Felkent által a kegyelmet és az igazságosságot, hogy Isten fia lehessen. Ennek oka az, hogy az ember teremtmény, és nem Isten, aki nem változik, nem tanul, nem tökéletessé válik, hanem az, annak a forrása. Ha a teremtményt eleve ilyennek alkotja, akkor nem nen lenne különbség, Isten viszont teremtő, nem önmagát sokszorozó. Ez a különbség mindörökre megmarad, és ebből az egész műsorból fakad, amibe az ember elesése szükségszerűen benne van, hogy Isten jóságát, igazságát, kegyelmét, valamihez képest határozza meg, ez pedig a bűn. Istennek erre nincs szüksége, de éppen a teremtmény voltunk miatt nekünk igen.

2020. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha ezt nézzük akkor a bűnbeesés mondva csinált indok volt, azaz nem is volt választásunk sem lehetőségünk hogy továbbra se kelljen akárkinek a pokolra kerülnie?
2020. dec. 10. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ember autonómiája csak a saját nézőpontjából létezik, Isten szempontjából nem, Ő olyan hozzánk képest, mint az agyag edényt formáló mester, az agyagedényhez, amit olyan célra alkot, amilyenre akar. Erre nagyon jó példákat lehet hozni. Pl. egy programozó elkészít egy virtuális valóságot, amiben felállítja a szabályokat, és az egész lefut, ahogy a programozó felállította, eltervezte. Mindenki okul ebben a vilagban, teljesen valóságosan éli meg, fejlődik, a jó is megkapja a végén ami jár, a gonosz karakter is. Ebből a szempontból a program készítőjének választása felette áll egy, ezen a világon belüli "program", karakter választásán, de ettől a program ugyanúgy lefut, és mindenki a szabályok szerint megéli belül a dolgot.
2020. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3as. Ha én mint programozó rossz helyre rakom be a karakterem, ellentétbe egy másikkal. Ezért a jó jó marad, de a rossz környezett a másik egyénre aki a rossz tapasztalatok moatt nem tudott megtérni, mert olyan lehetetlen dolgokat álitottam elé. Akkor igazságos lenne tőlem ugyanabba az ítélő procedurába őket berakni és kegyetlenül megbüntetni a másikat mert nem ugyanúgy követ kint a jó, akinek a keze alá raktam még a fakanalat is?
2020. dec. 10. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem megbüntette őket, hanem elmondta, hogy akkor most mi is lett a következménye annak, hogy őt kikerülve azt tették, amit nem kellett volna. Azt hiszitek, hogy minden büntetés, pedig ezek következmények.
2020. dec. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ádám és Éva történetével az lett bemutatva és leírva, hogy az emberek nem a szeretés által (adás) akartak boldogok lenni, hanem a vevés (önzés) által.

Pedig Isten egyértelműen a szájukba rágta, hogy csakis a szeretet útján, tehát az adás és az önzetlenség útján (amilyen Ő maga is) lehetünk csak boldogok!


Az első emberpár azt szimbolizálja, hogy vettek a fáról, szakítottak és az önzés és a felelősség áthárítása lévén akartak "nagyok" és boldogok lenni.


Isten tehát szabad választást adott az embereknek, hogy Őt, vagy az önzést és felelősség áthárítást választják-e! A tetteiknek következménye volt, és nem Isten büntetése, hogy "kiestek" az adás, tehát a szeretet világából!


Ádám és Éva története egyébként meg a Te személyes elbukásodnak a története is nagy vonalakban kedves kérdező! Te vagy Ádám vagy Éva, mert Te is azért születtél le a földre, hogy az önzésedtől és a felelősségáthárításból, mint eredeti bűnödtől a megtérés által ki tudjál gyógyulni, és vissza kerülj a szeretet az-az adás és önzetlenség szellemi világ otthonaiba! :)


"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18). Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni! A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek! "

Jézus; A HANG - könyv 4505

2020. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.ös.

Ne szépitsd, Isten által hozott szabályokat szegték meg a legerősebb angyal miatt, ezért megbüntették őket. Asszem biblia is büntetésként írja le.


6.os

Szeretet és önzetlenség útján mint Isten... ezért kell meghalni és pokolra kerülnie sok embernek? Mint 1 jó szülő példát kellett volna mutatnia hogy nem, nem szabad... Ez átvéve a hétköznapi példába hha Isten lenne az apa, aztán ha megszeged hogy nem ehetsz a csokiból, de te valaki unszolására aki okosabbb nálad még is megteszed, és ennek következménye kép apud kiátkozna és ki rakna az utcára... ez történt átvitt értelembe Ádám és Éva esetébe. És azért gyerekkel hoztam a példát mert elvileg mind Isten gyermekei vagyunk és Ádám és Éva is a boldog tudatlanság állapotába voltak, ergó mint a gyerekek... így ha háritást is nézzük, egyedül Isten háritott, mert hibát követett el.. lehet utólag megbánta és Jézust küldte fel a keresztre hogy meglegyen az a mézes madzag, hogy én fent tartom a lehetőséget... Na igen, csak sokkal nehezebb mint a bűnbe esés előtt és az egyház tanai szerint sem tiszta az ember. Főleg a megkereszteletlenek..

A következő etikai kérdés itt merül fel az újszülötekkel kapcsolatba nem?...

Ő nekik elvileg még alkalmuk sincs megtérni..

Érdekes a vélemény kifejtésed, de ha az emberi értékeket nézzük akkor most sem állja meg a helyét az ilyen mértékű büntetés...

2020. dec. 11. 21:11
 8/9 anonim válasza:
Mert kitaláció. Amúgy, hogyan tudta benépesíteni a Földet az a néhány ember? Nem Adamra és Évára gondolok, mert ha emlékeim nem csalnak, egy 4-5tagú család maradt fent a vízözön után a Földön csak. Ezt kimagyarázhatná nekem pár vallásos ember esetleg. Nagyon érdekelne. Biztos vagyok benne, hogy van felsőbb erő, de a Bibliában leírtakat nem gondolom igaznak.
2021. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok: lehetséges, hogy rosszul emlékszem, régen voltam általános iskolás:D
2021. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!