Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire elfogadha...

Szerintetek mennyire elfogadható,ha valaki nyitott több vallás felè?

Figyelt kérdés
Èn pèldául keresztèny vagyok,ès reformátuskènt vagyok megkeresztelve,de mindig attól eltèrő felekezetnèl fordulok meg,ès azok tanításai között is találok olyat,amivel azonosulni tudok.A mostani munkahelyem egyházi fenntartású,ès az ottani áhitaton is rèszt veszek.Szoktam izraeli zenèt is hallgatni,ami meg nem keresztèny.

#vallás #nyitott #Eltèrő
2020. dec. 17. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Ez olyan, amikor van egy hatalma asztal, tele mindenféle, de nagyon eltérő étellel. Te eszel mindből, jól laksz, majd szakadsz a wc-re és kihányod az egészet. Mert lehet külön külön jó dolgok, de a hasadban egy moslékká válik.

Ha református vagy, akkor ápold a református hitedet, járj el ref istentiszteletre, stb... Ha ezzel nem tudsz azonosulni, akkor térj át másik felekezetbe, van sok, pl katolikus, evangélikus, ortodox. De akkor maradj annál, mert a hitet, vallást, nem úgy cserélgetjük, mint a gatyánkat.


A zenehallgatásnak ehhez nem sok köze van. Vannak egyébként izraeli keresztények is, elég sokan.

2020. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
1es. Nem értem miért baj hogy ha érdekli akkor utána néz. Lehet idővel igy találja meg a hozzá legközelebbi vallást
2020. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Engem èrdekel a vallás úgy,mint mást a törtènelem.
2020. dec. 17. 19:54
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

#1

"de mindig attól eltèrő felekezetnèl fordulok meg,ès azok tanításai között is találok olyat,amivel azonosulni tudok"

Szerintem ez nem az "érdekli és utána néz" kategória, amivel egyébként nem lenne semmi gond. Szerintem senkinek se szolgál épülésére, hogy hol ide hol oda jár, mert egy fenékkel két lovat se lehet megülni, nem hogy olyan sokat.

Persze ez csak az én szerény nézetem, lehet nincs igazam.

2020. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, #2-esnek szólt, az #1 én voltam...
2020. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
4es. Meg is cáfolt a kérdező a 3as kommentbe.
2020. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Minden vallásnak vannak olyan tanításai vagy tanácsai a mindennapi problèmákkal kapcsolatban, amit hasznosnak látok.A zsidó zenèt meg szeretem.
2020. dec. 17. 20:13
 8/17 anonim ***** válasza:
Isten szemszögéből kell tekinteni az ilyesmit, soha nem megosztott vallásokon keresztül vezette a választott népét.
2020. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Engem is èrdekelnek más keresztèny felekezetek ès egyèb vallások, a judaizmus is, de az nem is áll annyira távol a keresztèny vallástól mint egyesek hinnèk. De az óegyiptomi vallást is rendkívül èrdekesnek tartom gyerek korom óta, bár nem hiszek el semmit belőle semmit.
2020. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen más dolog az, ha tanulmányozol vallásokat - és megint más, ha hiszel bennük.

Persze előfordulhat az is, hogy az egyikből ez tetszik, a másikból az... viszont akkor van egy rossz hírem: így egyik vallást 𝐒𝐄𝐌 követed. Ez azt jelenti, hogy csináltál magadnak egy új vallást.

Ha lesz elég követőd, akár vallást is alapíthatsz így.

2020. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!