Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet pogánynak nevezni olyan...

Lehet pogánynak nevezni olyan embert, aki meg van keresztelve de egyébként nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pogány (a lat. paganus szóból) szoros értelemben meg nem keresztelt személy, tág értelemben a nem monoteista vallások híve (tehát nem istentagadó).

Bővebben: [link]


Egyébként a megkeresztelkedett, ám a hitet később mégis elhagyó személyt aposztatának, hitehagyottnak nevezik.

2010. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha meg van keresztelve,akkor nem pogány.Legfeljebb hitehagyott vagy ateista.
2010. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pogányság is vallás volt. Jelen korban akit az egyház (bármelyik) nem keresztel meg, az mind pogány - az ő szemükben.

Egyébként Istenben nem hinni kell, hiszen isteni lélek van benned. (A teremtésnél ősapánkba az orrán keresztül lehelte bele a sajátját és azóta csak szaporodunk.) Az isteni lelked ad önizalmat neked és innentől kezdve abba hiszel amibe akarsz!

Ha a lelkedre hallgatsz és nem a vallás tanaira, akkor életed végéig szabad akaratod lesz és szabad ember maradsz !

2010. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet valaki hitehagyott, ha sosem hitt benne? Szerencsétlen baba nem tehet róla, hogy a bolond szülők divatból megkeresztelték...
2010. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy pogány vagy.

A te szemszögedből az, hogy rád löttyintenek egy kanál vizet, nem jelent semmilyen elköteleződést vagy "megkeresztelést". Amiről nem dönthetsz emberként, az nem vonatkozik rád :)

2010. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos meg vagyok keresztelve. 3 hónaposan ugye, nem sok beleszólásom volt a dologba.

Konfirmáltam is mert nem akartam balhét. Ez náluk amolyan szükséges formalitás, mint a ballagás.

A szüleim sem hisznek istenben, a keresztelőt és az azt követő vallási rituálékat (konfirmálás) csak azért tartották fontosnak mert szokás és kinéznék őket a faluból ha a gyerekük nem vett volna részt rajtuk.

2010. aug. 13. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:

15:15-ös vagyok.


Elolvastad? Én is meg vagyok keresztelve, de én továbbra is fenn tartom, hogy ettől én még egy pogány vallást követek ( wicca), és nem hiszek abban, hogy attól a kis H2O-tól lennék keresztény. Mert az ember az, aminek vallja magát.

2010. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele. Az a víz, az a pár szó nem nekünk, nem rólunk szól, hanem a többi embernek, akinek a kedvéért ránk löttyintették őket.

Ami azt illeti, én hiszek a természetben, abban, hogy minden mindennel összefügg és hogy semmi nem létezhet a vele ellentétes tulajdonságot hordozó dolog nélkül.

Egyébként van egy wicca barátnőm.

2010. aug. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!