Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van erre esélyem? Volt már...

Van erre esélyem? Volt már példa ilyenre?

Figyelt kérdés

A kérdésem Jézussal kapcsolatos. Azon gondolkodok egy ideje, hogy vajon el tudnám-e érni, hogy találkozzak vele anélkül, hogy meghaljak?

Valószínűsítem, hogy ennek esélye a 0-hoz közelít, de sose tudni. Nagyon jól esne beszélni vele, mert olyan dolgokra szeretnék tőle választ kapni, amire csak ő vagy esetleg egy angyal, a próféták, vagy maga Isten adhat választ.


Nehéz időszakban vagyok, több okból is és ha bizonyos dolgokra választ kaphatnék, akkor lehetnék szerintem csak nyugodt és boldogabb. Van több olyan dolog, ami bizonytalanná tesz és nyomaszt.

Tudom, hogy a Bibliában vannak benne a tanítások, de azok általános infók és engem ettől konkrétabb dolgok foglalkoztatnak. Kértem már tanácsot másoktól, de a kérdéseim egy részére hétköznapi földi emberek nem tudják a választ, a többi kérdéseimre meg mindenki mást mond és máshogy látja.


Szerintetek (azoktól kérdezem, akik hisznek a létezésében) ha kitartóan imádkoznék, teljesen őszintén minden nap, vagy naponta többször, akár éjjel-nappal, ha időm engedi, akkor elképzelhető, hogy Jézus meghallgatja az imáimat és valahogy találkozhatok vele?

Akár úgy, hogy ő jön hozzám, bár ez gondolom, hogy kizárt dolog, mert nem jön le akármiért a mennyből, akár úgy, hogy valahogy én megyek őhozzá, de anélkül, hogy meghalok.



2020. dec. 23. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha éjjel-nappal imádkozol, azzal csak annyit érsz el, hogy elmaradsz a dolgaiddal. Jézus nem szokta meglátogatni az embereket, hogy tanácsokat osztogasson nekik. A problémáidra magadnak kell megoldást találnod.
2020. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, találkozhatsz vele az Eucharisztiában. Viszont olyan módon, mint az apostolok látták, csak az utolsó napon fog visszatérni. Azt vagy megéled, de valószínűbb, hogy nem.
2020. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Egy pappal már beszéltem ezekről a dolgokról, amikre választ szeretnék és ő adott nekem választ és lehet bennem van a hiba, de úgy vagyok minden válasszal, akár paptól, akár más embertől származik, hogy az a 100% biztos, amit Isten vagy Jézus mond.

Igazából nem is azt szeretném, hogy oldja meg helyettem valaki (akár Jézus, akár más valaki a mennyben) a problémámat, hanem valamiről kérdezni szeretnék, amit nem tud földi ember megválaszolni, vagy ha meg is válaszolja, mi van ha Jézus vagy Isten mást mondana?


Nem szerettem volna kifejteni pontosan, hogy milyen dolgokra szeretnék választ, mert személyes dolgok és hosszú is lenne leírni.


Ha azt mondjátok, semmi esélyem erre, amit szeretnék, akkor ez van, dehát a remény hal meg utoljára...

2020. dec. 23. 18:06
 4/15 anonim ***** válasza:
2-vel egyetértek az 1. mondatban. A 2 viszont helyesen szerintem: Viszont olyan módon, mint az apostolok látták, csak az utolsó napodon fogod LÁTNI. "Megéli". Az a halál pillanata. Ott, a halál kapujában találkozik mindenki. Jól fel kell készülni, erre a találkozásra.
2020. dec. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem. Soha nem fogsz találkozni személyesen vele, a Te esetedben a Halálod alkalmával sem.
2020. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ötös, a megmondóembör
2020. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért nem találkoznék vele a halálom alkalmával sem?
2020. dec. 23. 19:56
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#7 mert nem enged be hozza Peter
2020. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#4

Nézőpont kérdése igazából, már olvastam olyan magyarázatot, ami áthidalja ezt a problémakört.

2020. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért mert aki meghal, a Biblia szerint megszűnik létezni. Esetleg a feltámadás az ami újra lehetőséget ad az életre, de a földön, és nem az égben.
2020. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!