Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes nemi élet?! Kapcsolat?!

Helyes nemi élet?! Kapcsolat?!

Figyelt kérdés
Shalom,,, lenne egy kérdésem nagyon elgondolkodtam. Az Úr miért nem engedi a házasság előtti testi kapcsolatot? Mondok egy példát van egy 20 éves fiatal Férfi, és egy 21 éves Fiatal nő, szerelmesek, szeretik egymást járnak több mint egy éve, és hát össze fekszenek,. szerintem termeszetes dolog a testi kapcsolatot mert ez egy elvezet, hiszen test vagyunk, így tud az ember gyereket nemzeni, ! Mindig azt tartottam bűnnek akiknek már van házastársuk, parjuk és az mellet, na az nagyon csúnya dolog, hűtlenség, meg csalás,,(( de ha két független létesít testi kapcsolatot az miért bűn? Gondolom azért mert AZ ÚR A HÁZASSÁG SZENTSÉGET ADTA AZ EMBERNEK ,, hogy egy nő és egy férfi egy életre szólóan...... de viszont ha valaki fiatal ez meg esik
2020. dec. 26. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Megesik, ahogy az összes többi bűn is. Konkrétan úgy esik meg, hogy úgy döntünk, hogy elkövetjük. Istennek más terve van a szexualitásra, mint ahogy azt az emberek megvalósítják. Érdemes mélyen megismerni Isten személyét, és akkor olyan olyan bizalom alakulhat ki, hogy el sem tudjuk képzelni, hogy nem az válik a javunkra, amit Ő kitalált.
2020. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
8éve követem az Uradat és még egy társaDat sem adott-most mit tegyek a testi élvezetekben tobzódjak?!?
2020. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

Hallgass a lelkiismeretedre..

A bűnnek a következménye a halál és az érzékiség is, amit le kell győznie az embernek. És ami lehetséges is.

De Dávid, Salamon király is emiatt esett el..mert nem figyeltek a gondolataikra..


Fordítva a kérdést miért nem jó ha az emberek és fiatal párok is egy kapcsolatban a kölcsönös segítésére és viszonyra helyezik a kapcsolatot az érzékiség helyett.

Avagy ha ez olyan normális akkor miért ábrázolnak a filmek és minden nyugati média bűnös vágynak? Kapcsolaton és házasságon kívül rossz, de házasságon belül is bűn, ha nem a gyermekáldás hanem a testi élvezet a célja. Ez egy ösztön és nem lelki hanem testi.

De hallgass a lelkiismeretedre..

2020. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ui. ahol a testi vágy a lényeg oda előbb utóbb súlyosabb testi vágyak is bekerülnek, amik már sokkal jobban ellenne mennek az emberi értelemnek, felfogásnak.. ha a tiszta vízbe belekerül egy csepp piszkos víz vagy kosz akkor az egész víz piszkos lesz..

miért? mert ezek a szervek emberi értelemmel nézve a felesleget is ürítik a szervezetből..

de ez egy nagyon hosszú téma.. a legjobb ha hallgatsz a lelkiismeretedre mi volna az ideál és helyes és küzdj azért, mert a sátán célja hogy ez normális legyen és minden testi vágyat ki lehet elégíteni.. (katolikusoknál ha nem gyermekáldás a cél akkor bűn)

Isten áldjon!

2020. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vannak még ilyen fiatal párok egyébként. De az igaz, hogy erős hit és ima nélkül ez a önmegtartóztatás nehezebb. De Isten megsegít.
2020. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ha így nézitek az egész Élet is bűn....
2020. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem bűn.

Viszont minden összetettebb társadalom elér egy olyan pontra előbb-utóbb, amikor a társadalmi szervezettség két dolgot megkövetel: az intézményesített vallást és a törvényeket. Mivel ez a kettő sokszor egyszerre fejlődik ki, az akkori kor normái szépen beépülnek az ekkor létrejövő szövegekbe, és a vallási elvek úgy jönnek létre, hogy a törvényeket támogassák. A promiszkuitást szinte egyetlen kultúra sem díjazza, tehát mit tesznek? Törvénybe foglalják, milyen esetben közösülhet egy férfi és egy nő. Mégpedig akkor, ha a nála nagyobb hatalommal rendelkező emberek, az elöljárók és a szülők értesülnek erről a szándékról és jóváhagyják. Hát ez a házasság, a régi korok jóváhagyatott házassága. Az egész a kontrollról szól.


Szerintem minden vallási szövegben érdemes elkülöníteni azt a részt, amelyik örök és isteni szinten igaz, és azt a részt, amelyik annak a korszaknak és azoknak az embereknek a szülötte, akik létrehozták a vallási szöveget. Hiszen minden vallási szövegben vannak önellentmondások, és ilyesminek az elkövetésével Istent igazán nem lehet meggyanúsítani. Minden vallási szövegben vannak olyan részek is, amiket régen betartottak, de már nem tartanak be, pl. megkövezés.


Tudom, úgy illik hinni, hogy ezek 100%-ban sugalmazott szövegek. De érdekes módon én olyan prédikátort még nem láttam, aki olyasmit prédikált volna, amivel nem ért egyet. Érdekes módon Isten mindig pontosan a prédikátor saját véleményét sugalmazza a prédikátornak...


Aki pedig azt mondja, hogy a bűn büntetése halál... Ez totál random. Mind meghalunk. Csecsemők is halnak meg. Gyilkosok és egyéb gonosztevők is halnak meg ágyban, párnák közt, idősen, gazdagságban. Egy embernek nem szabad félnie a haláltól, teljesen fölösleges, hiszen elkerülhetetlenül bekövetkezik. Vagy úgy gondolja, aki ezt írta, ha valaki képes lenne bűn nélkül élni, az meg se halna??


Szóval, kérdező, egy szó mint száz: valószínűleg ez nem bűn, hanem egy vallási szövegekbe belekerült korabeli hétköznapi szabály.

2020. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Enyi álszentetxd
2020. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

volt filmekben az hogy ostoroztak magukat ha bunre csabultak


valosagban ilyen nincs


Azert nincs mert Isten azt varna hiveitol hogy korbacsoljak magukat



meg kulonbozo kineszkozoket hasznaljanak, kej helyett

2020. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom. Shalom.

Azért, hogy a házasság tiszteletre méltó legyen és a házaságy TISZTA.

A házasság intézményét Isten hozta létre. Akik a házasság előtt élnek nemi életet, azok már nem tisztán lépnek házasságra, hanem már beszennyezték azt. Vagy is nem tiszták, nem szüzek a házasság előtt.

Ezt tisztátlanságnak nevezik, Isten pedig nem tartja szentnek, mivel a házasság intézmény erkölcsi mértékét megszegték.

2020. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!