Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, Avatara előadása...

Keresztények, Avatara előadásait érdemesek hallgatni?

Figyelt kérdés

Sok ezoterikus vonást is látok benne de, a Bibliáról, Jézusról stb. is nagyon sokat beszél.

Szeritetek igaz próféta Avatara?


[link]


[link]



2020. dec. 29. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Igazi hamis* próféta.
2020. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
jaj, ne :((
2020. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szinkretizmus, ezoterika, New Age. Nagy a témák közt a csapongás.


Annyiban igaza van, hogy a gnoszticizmus valóban egy ősi dolog, a legelső eretnekség, amivel az ortodox (értsd: főáramú, "hivatalos") kereszténységnek szembe kellett néznie.


Annak a kereszténységnek, amelyet akkoriban a császárok üldöztek.


Szent János, már öreg korában, fogta a fejét, és arról ír, hogy egyes tévtanítók szerint, akik nem is találkoztak Jézussal, Jézus nem testben jött el (2Jan 1, 7; doketizmus).

2020. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Noha én nem vagyok keresztény, de én azt gondolom, hogy nem.


Szalai András írt róla egy jó cikket:


[link]

2020. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Sok éve láttam minden online videóját és követtem folyamatos a tevékenységét, amikor nagyon benne voltam az ezotériás világban tizenévesen. Azóta már rájöttem, hogy egy alapvetően intelligens személyről van szó, aki sajnos mélyen elveszett a kereszténységről és a magyarságról szóló téveszméi között. (20.000 éves magyar történelemről is tanít, ami nevetséges, és ezt nem csak laikusként, hanem őskoros régészként is mondom.) Van közös ismerősünk is, aki együtt járt vele régészetre, ő is ugyanezt gondolja róla. Az egyetem idején csúszott ki alóla a talaj valahogy.

Egyébként a vallások és mitológiák terén tényleg tájékozott, de tudománytalanul összemos mindent mindennel és létező valóságnak gondolja a végeredményt.


Természetesen van helye a fősodrású régészet és vallástudomány kritikájának, de ez nem üti meg azt a szintet.

2020. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Nos, végére értem. #3-as vagyok.


Tévedtem, amikor a gnoszticizmussal hasonlítottam össze. Ez a gnoszticizmusnál is gagyibb. A kérkedés a nemlétező tudással ("most fordítom a szöveget görögről", amikor az eredeti szöveg kopt nyelvű) meg visszataszító. A zsinatok valódi rendelkezéseiről, amelyek elsősorban a krisztológiáról szólnak, pedig szerintem fogalma sincsen.

2020. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Avatara pontosan milyen végzettséggel rendelkezik?

2020. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

#7


Biztosra én se tudom, hogy mit fejezett be végül. Amikor a szélsőjobbos balhéi miatt felfüggesztették az egyetemnél 2 évre, akkor így hivatkoztak rá egy origó cikkben:


"Az ELTE régészetből és egyiptológiából negyed-, filozófiából másodéves hallgatója szombaton azt mondta: a közigazgatási bírósághoz fog fellebbezni az egyetem másodfokú határozata ellen."


Elképzelhetőnek tartom, hogy nem fejezte be őket végül. Az se egyértelmű, hogy hogyan haladt a különböző szakokon, lehet alapból csúszásban volt (ami teljesen normális, ha 3 szakon tanul az ember).


Egyébként utólag vicces látni, hogy mennyire nagyzol a tanulmányaival kapcsolatban. Valahol mond olyat is, hogy indológiát is hallgatott az egyetemen, ezért nem tudja, hogy „költő, író, régész, indológus, bajkeverő?”, ami feltehetőleg annyit takar, hogy volt néhány szabadon válaszott tárgya a témában az egyik félévben.

A rendes ötéves képzés után is egy szűk területhez értenek az emberek annyira, hogy előadásokat tartsanak belőlük és a normálisak ekkor is félve hívják még magukat szakértőknek. Ráadásul ismerem a régész és történelem szakot, önmagában egyik se kvalifál ezekre a bibliai témákra, sok évnyi önálló tudományos kutatómunkát igényel mind, amire a rendes képzés csak módszertanilag készít fel, illetve háttértudást ad. Amit Avatara ugye kidobott az ablakon már az elején, mégis erre hivatkozik, hogy ő szakértő.

2020. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
A Szalai cikk egyébként tanulságos volt. Elolvastam a Tripartite Tractate idevágó részeit is, hogy végre személyesen is megbizonyosodjak róla, hogy mi szerepel a szövegben. Eddig is tudtam, hogy Avatara valótlanságokat állított, de azért meglepett, hogy nem egyszerűen ferdített, hanem konkrétan hazudott.
2020. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert hülyeségeket mond.
2020. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!