Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Ha kiderülne...

Vallásos emberek! Ha kiderülne, hogy van értelmes élet más bolygókon, mit gondolnátok?

Figyelt kérdés

Átformálná a hiteteket?


Tegyük fel, hogy a többi civilizáció nem vallásos és nem hallott a Bibliáról meg ilyenekről.



2021. jan. 6. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Isten elleni lázadás. Számodra elfogathatatlan, hogy Isten kizárólag erre a bolygóra tervezte, és hozta létre az életet.

Ugyan akkor Istent hazugnak is nevezed, mert Isten nem hozott létre máshol életet, ellenben leiratta volna. Istennek nem áll szándékában becsapni senkit. Nincs haszna belőle.

2021. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Most éppen kihozták a tudósok, hogy a világegyetem 13,7 milliárd éves. Bammeg akkor előtte mi volt? Idióták.
2021. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Prókátor ***** válasza:
89%

Azt gondolnám, hogy van értelmes élet más bolygókon. Azt ugyan nehezen tudom elképzelni, hogy a többi civilizáció nem vallásos, stb. Hogy lenne köztük olyan, ami elvet minden, a tökéletlen megértésen túli lehetőséget, azt könnyen el tudom képzelni, de hogy minden más idegen értelmes faj ilyen legyen, azt kizártnak tartom.

Egyúttal kiteljesednének a szememben Jézus szavai, amikor a "más akolban" lévő övéiről beszélt.

2021. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok hívő azt gondolná, hogy azokat is Isten teremtette, hiszen az egész univerzumot ő teremtette. De akadnának vallási fundamentalisták akik rá mondanák, hogy álhír, ha pedig meglátogatnának minket az idegenek azt mondanák, hogy azok nem is idegenek az űrből, hanem démonok akik meg akarnak téveszteni.
2021. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

A fundamentalista hívőkben nem okoz törést egy ilyen felfedezés. Már most sem hisz a mindennapjaiban felhasznált tudományban, miért hinne el egy ilyet? Ha találkozna egy idegen lénnyel, az aktuális hite szerint értelmezné, pl. hogy biztosan az ördög az vagy hasonló.


#2


Nem tudom hanyadik osztályba jársz, de fogjátok tanulni fizikából az időt. Ott elmondják majd, remélhetően, hogy nincs értelme az olyan kérdésnek, hogy mi volt az idő előtt.


Hasonlít ez ahhoz, mint amikor valaki a mágneses pólusig követi az északot az iránytűjén. Van egy pont, mitől nincs északabbra.

2021. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyszer beszélgettünk erről a plébánosunkkal. :)) Ő azt mondta, hogy teológiailag két dolog biztos:

1. Ők is Isten teremtményei

2. Ők is az örök üdvösségre hivatottak és az ő Megváltójuk is Jézus Krisztus.

Nem számítok arra, hogy életem során értelmes, földönkívüli lényekkel találkozom, de a hitemet gyökeresen nem formálná át. Az életminőségemet lehet, ha pl. nem barátságosak velünk.

2021. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a hindu tanok egyértelműen kijelentik hogy van élet más égitesten
2021. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De ha ők nem is ismerik Jézust?

Akkor az nem zárja ki, hogy hozzá tartozzanak?


Esetleg hogy a Bibliát ők adták Isten helyett?

2021. jan. 7. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy van értelmes élet más bolygókon.


Nem formálná át. Most is úgy gobdolom, hogy van értelmes élet más helyeken.


A bibliáról nem igen hallottak, de a létezésben közhely a tudás istenről. Bár ez nem igazán vallás.

2021. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azok is csak Isten teremtményei.
2021. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!