Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltámadáskor mindenki a...

Feltámadáskor mindenki a saját, eltemetett testében támad majd fel? Ez esetben akiken pl. tetoválás van, azzal együtt, vagy a test eredeti állapotában? Mikor jön el ez?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye a keresztény tanítások szerint majd egyszer minden halott feltámad. Ekkor mindenki a saját testében fog majd ébredni, a föld alatt? És az elhamvasztottak, vagy akiknek esetleg embertelen haláluk volt, és esetleg -ne adj Isten- hiányoznak végtagjaik, vagy pl. lefejezték,stb. nekik visszanőnek ezek vagy mi?

És a víz alatti elhunytak, akik testét sosem hozták a felszínre? Felébrednek az óceán mélyén, dehát mire felúsznának-ha tudnak úszni- megfulladnak megit. Akiket meg eltemettek, hogy ássák ki magukat egy koporsóból olyan sok föld alól?

Valamint, erre a feltámadásra van valami utalás, hogy mikor és hogyan? Előtte kihal az emberiség? Mert az kicsit furcsa lenne, ha vígan éldegélnének az emberek, erre elkezdenének köztünk valami zombiszerűek mászkálni. (Vagyishát akik amúgy nem élnek már elvileg.)

Ekkor minden korból, mindenki feltámad majd? Az ősember ugyanazon a Földön fog élni ugyanakkor, ahol és amikor pl. egy 21. századi ember? Hogy férnének el?:D Elég sok ember létezett már, lépni se tudnának egymástól. És akik a pokolban vannak velük mi lesz? Elvileg Isten megbocsátó, akkor ők is fel fognak támadni?

(Igen, tudom, amikor az említett ősember élt, még nem létezett a kereszténység, de eléggé igazságtalan lenne, ha- még egy példa- egy ókori ember, aki mondjuk teljesen jó ember volt, mindenkin segített önzetlenül stb., nem kerülhetne Mennybe majd nem támadhatna fel, csak azért, mert Krisztus előtt született. Erről ő nem tehet.)


Az eredeti kérdéseimből merültek fel ezek a kérdések, egyszerűen nem találok rájuk választ. Nem kötekedni akarok a keresztény tanokkal, ha úgy jött le, akkor elnézést kérek. Egyszerűen csak gondoltam, hogy kiírom ezt, hátha valaki válaszol, aki jobban megérti ezeket, mint én. :)


Ateisták beszólogatásaira nem vagyok kíváncsi, légyszi csak akkor válaszolj, ha tudsz valamire érdemben válaszolni/van feltevésed.


Előre is nagyon szépen köszönöm az értelmes, segítő szándékú válaszokat, további kellemes estét kívánok! :)



2021. jan. 7. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Az a teste felbomlott. Jézus sem abban a testben támadt fel, amiben megölték. A feltámadáskor más teste lesz, de hasonlítani fog az ábrázata, haja színe, hogy felismerjék a rokonai.
2021. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

"Ateisták beszólogatásaira nem vagyok kíváncsi"

Én komolyan azt hittem, hogy a kérdező is egy ateista troll.

2021. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Attól, hogy kérdések merülnek fel bennem, nem vagyok ateista. :)
2021. jan. 8. 07:47
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

"Feltámadáskor mindenki a saját, eltemetett testében támad majd fel?"

Nem. Pál egyértelműen írja, h új, romolhatatlan testet kapunk

2021. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

"Az ősember ugyanazon a Földön fog élni ugyanakkor, ahol és amikor pl. egy 21. századi ember?"

Felejtsd el az ősembereket, a Föld 6000 éves. Tudod miből rekonstruálták az ősemberek szokásait. Egyetlen talált disznócsontból. Nem hallottál a Lucy és hasonló előemberek botrányairól?

2021. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

11:15-ös, úgy tűnik mégsem bugyuták, mert te sem tudsz válaszolni rájuk. Válaszodat úgy, mint a többi kötekedőét, jelentettem.


23:31-es és 11:54-es, köszönöm szépen! Így már világos, akkor elvileg a tetoválások is eltűnnek. :)


A többi kérdésre esetleg nem tudjátok a választ? Egyébként felpontoztalak kettőtöket, de úgy tűnik, hogy a keresztényellenes istentagadó jónép itt is támad, és csúnyán lepontoz mindenkit aki a kérdésre válaszol :DD

2021. jan. 8. 13:14
 7/17 A kérdező kommentje:
11:55-ös, érdekesnek tűnik felvetésed mondanivalója, de nem ez a kérdésem lényege. :) Írhattam volna középkori embert is, mindegy.
2021. jan. 8. 13:16
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
a feltámadás egy 2. megszületés... amikor jézus föltámadt NEM ISMERTÉK FÖL... benne van a bibliában. a külseje valszeg teljesen megváltozott. akkor győződtek meg a kilétéről amikor megszólalt.
2021. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Valószínűleg Jézus akarta, hogy ne ismerjék fel egyből, mert amikor megjelent Tamás apostolnak, még a sebhelyei is látszódtak, amiket Tamás meg tudott érinteni is.

2021. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
az egy csoda volt hogy a sebhelyek látszódtak
2021. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!