Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az úgy normális, hogy az...

Az úgy normális, hogy az egyik rokonom, úgy gondolja, hogy a pokol az jobb hely mint a mennyország?

Figyelt kérdés

Azt hiszi, a pokolban a bűnös lelkeket egy nagy üstben főzik az ördögök és megeszik őket. Majd a bűnös lelkek is átváltoznak ördöggé és ők is főznek más rossz lelkeket és megeszik. Nos ez tetszik nagyon neki! Az evés. Azt gondolja, a mennyországban minden sárga és fényes, nem lehet ott semmit sem enni, meg ilyesmi... Nem érti a menny lényegét. Segítsetek! Hogy győztem meg? Elég fafejű és egós. Nehéz lesz!

Várom válaszokat.


2021. jan. 14. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem normális.


[link]

2021. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%

Szia,


Sajnos nagyon sok nem normális elképzelés van a menny és a pokol kérdéséről, és általában a keresztények is megosztottak ebben a kérdésben a sok félremagyarázás miatt. Először is fontos tisztázni, hogy mit jelent a "pokol" kifejezés a Szentírásban. Ez a szó a Károli Bibliában 22 alklommal szerepel, de sohol nincs ez a kép, amit a kérdéshez írt kommentedben leírtál. Általában a héber seol és a görög hádész szavak fordításaként jelenik meg ez a kifejezés. Mindkettő a halottak tartózkodási helyét jelöli. Ide kerül az ember a halála után. Jelenések könyve egyérteművé teszi, hogy ez egy átmeneti tartózkodási hely: "És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő náluk voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava." (Jel 20:13-14)


Az örök tűz nem a pokol - legalábbis a Biblia szóhasználatában - sőt nem is olyan értelemben "örök" mint ahogyan a magyar nyelv sejteti. Nem időben örök, hanem céljában: végérvényes és visszavonhatatlan. A gyehenna képe azért jó, mert mutatja az ítéletet. Az utolsó ítéletben senki nem fog "örökké" szenvedni, nem véletlen, hogy a Szentírás "második halálnak" nevezi a "tűznek tavát." A pokol nem a menny ellentéte! Az örök élet ellentéte nem az örök szenvedés, hanem a végső megsemmisülés. Érdemes elolvasni a Jelenések könyve 20-22 fejezeteit. Isten újjáteremti az eget és a Földet: "És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak." (Jelenések 21:4)

A Biblia által bemutatott örök életről szóló világképben nincs halál sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom.


Üdv. Péter

2021. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Szólok, hogy mindenki másként érti Péter. Ahogy Richard Dawkins mondta: mi van ha tévedsz?
2021. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Anonim 3. Hozzászóló,

Nyilvánvaló, hogy mindenki másképp érti azért van ennyi felekezet, magyarázat stb. Azonban azok is tények amiket leírtam, szívesen megvitatom ezt bárkivel, tekintettel arra, hogy teológiát végeztem ismerem a bibliai héber, arám és görög nyelveket és van jártasságom a Biblia fordításában, és az írásmagyarázat tudományában. Én úgy gondolom, hogy egyetlen tanult teológustársam sem hiszi a kérdéshez fűzött kérdezői kommentben leírtakat, miszerint "a pokolban a bűnös lelkeket egy nagy üstben főzik az ördögök és megeszik őket. Majd a bűnös lelkek is átváltoznak ördöggé és ők is főznek más rossz lelkeket és megeszik."


Üdv. Péter

2021. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarsz vitázni Nagy Gergely nevű kereszténnyel? Vitázott már Orosz László hitetlennel stb... Ő is nagyon intelligens. Sőt, ő hisz a halál utáni életben (menny, pokol) van is egy facebook csoport is. Jó lenne ha belépnél oda :D
2021. jan. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most ezt nekem írtad vagy valamelyik válaszolónak?
2021. jan. 14. 10:51
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Petinek írtam ha nem probléma. Amúgy mutasd neki ezeket a mennyei linkeket és beszélj róla erről. :)
2021. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mi a pokol, valahol gonosz várost írnak, van ahol nincs pokol, van ahol halandó csak alvilágba kerülhet..
2021. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
és a gonosz város az felettünk van aztán van a meny vagy hogy magyarázta az egyik hitgyülis.
2021. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

#4

Elég nagyra vagy azzal, hogy teológiát végeztél, de szerinted katolikus, evangélikus teológusok nem végeznek teológiát? Van olyan katolikus teológus, aki közel anyanyelvi szinten érti a bibliai nyelveket is (persze tudom, hogy ezek holt nyelvek, de a szemléltetés érthető). Ők még sincsenek veled egy állásponton. Sőt az apostoli és egyházatyák is másként látják mint te, azért az ő szavuk talán-talán egy "picivel" többet ér.

2021. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!