Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki megalázza magát felmagaszt...

Aki megalázza magát felmagasztaltatik?

Figyelt kérdés

Te milyen gyakran szoktad megalázni magad, vagy megaláztatni?


Máté Evangélium 23. fejezet

"12 Mert aki magát felmagasztalja, megaláztatik; és aki magát megalázza, felmagasztaltatik."



2021. jan. 14. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a legnehezebb tanítás az ember számára.
2021. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mansour ***** válasza:
30%
Amilyen gyakran csak lehet.
2021. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ma megittam volna egy üveg chateau d'yquem-et, de inkább megaláztam magam egy la fiestaval.
2021. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pedig a Masseto 2016 (száraz) 0.75l alá nem szabad menni, de az is csak hétköznapokra való...

[link]

2021. jan. 14. 20:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Aki állandóan szidja magát, azt sajnálattal kezelik és nem őszinte szavakat, majd idő után elkönyvelik mentálisan instabilnak.
2021. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert hülyeség olyannal kérkedni, amire nem vagyunk képesek. De ha túlszárnyaljuk önmagunk, akkor pozitívan csalódnak bennünk. Tehát magasztalni fognak minket.

Az önmagunk megalázása azt jelenti, hogy nem tartjuk többre magunkat másoknál. Az alázatosság, közvetlenség a lényeg.

2021. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megalázás nem alázat. A nem kérkedést jelenti az alázatosság. A megalázkodás azt jelenti, hogy felhívja a saját gyengeségeire a hangsúlyt akkor is, ha nincs is benne gyengeség. Ez az utóbbi iszonyatosan káros. Az alázat gerincet ad azaz erkölcsi tartás.
2021. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Megaláztatásról nem szól ez a rész, csak önmagunk megalázásáról. Ez nem egyenlő a magunk szidásával. Az alázat egy erény a Biblia szerint, és ennek az alázatnak a megélése a magunk megalázása. Amikor észreveszem, hogy sokra tartom magam valamivel kapcsolatban (pl. a munkám, de lehet más is), akkor visszajövök a valóságba, és eszembe juttatom, hogy nem vagyok különb senkinél, nem jár nekem több, mint másnak, stb. Hogy milyen gyakran teszem, azt nem tudom. Folyamatosan kell magát figyelnie az embernek, és szerintem elég gyakran megaláznia. Valószínűleg nem teszem annyiszor, amennyiszer kellene. Az alázat egyébként a világ szemében gyengeség, feltételezem, hogy a kérdező szemében is. Az is a magunk megalázása, amikor lemondunk valami dicsőségről, ami járna nekünk, azért, hogy valakivel jót tegyünk. Ugyanezt a szót használja az eredeti görög a Filippi 2-ben Jézusra, amikor arról beszél, hogy hiába volt Jézus egyenlő az Atyával, mégis szolgai formát vett fel és emberré vált.
2021. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a baj a Biblia magyarázatokkal. Nem azt jelenti, amit jelent.
2021. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én állandóan ezt teszem az életemben, az életemmel, és van egy vallásos ismerősöm, akinek ez feltűnt.
2021. jan. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!