Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt felhasználók! Így...

Tisztelt felhasználók! Így már jól foglalom össze az evolúciót a teremtéssel? Írhat akár vallásbarát nem hívő és keresztény is.

Figyelt kérdés
Én az evolúciót majdnem szó szerint veszem annyi a különbséggel, hogy valamikor volt Ádám és Éva első emberpár amiről MÉG nem tud a tudomány. Nem tudom, hogy az első intelligens emberpár mikor volt, de tegyük fel, hogy 300 000 éve volt Ádám és Éva akik elbuktak. Mi van az ősemberekkel és a törzsfejlőddésel? Nos a hitem szerint Isten tervezte a háttérben azokat is, és nem emberek voltak. Csak nagyon intelligens állatok. Az Ádám és Éva pedig valódi emberek voltak, amikor ettek a fáról, akkor kezdőzött el a fejlődés, vagyis a találmányok feltalálása, kitalálása stb... Az állatok pedig evolúció által lettek az egész Földön. Mit gondoltok? Nem szeretnék hülye lenni! Egy hívő vagyok.

2021. jan. 15. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire vegyétek komolyan a Kérdezőt: "Bevíz Elek 666 kérdése" !
2021. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mit beszélsz. Nincs is ott a nevem. De legalább a kérdésre válaszolj...
2021. jan. 15. 16:09
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

A gondolatmeneteddel egyetlen gond van. Az evolúció elmélete feltételezi a halál jelenlétét a rendkívül hosszú idő alatt. Azonban a Biblia szerint a halál az ember bűnesete miatt jelent meg a Földön. Ezért nem lehetséges a kettő egyszerre.

Mindamellett az evolúció egy létező folyamat, és ezt a bibliai Teremtésben hívő keresztény emberek sem tagadják, példának okáért az emberi rasszok kialakulásáért, vagy a fajokon belüli rendkívüli változatosságért az evolúció a felelős.


Üdv. Péter

2021. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Szia! =) Köszi a választ. Szólok előre, hogy először is kíváncsi vagyok az emberek véleményére, és válaszaira. Másodszor pedig jó beszélgetni erről. Harmadszorra, hívő vagyok, szóval tilos hazudnom, tehát igazat mondok.


Szóval az egyetlen probléma a halál. Vagyis a halál hozta be az embert, és nem fordítva. Sajnos vannak akik szó szerint veszik a teremtéstörténetet.


[link] olvasd el és megérted :)

2021. jan. 15. 16:22
 5/26 anonim ***** válasza:

A mitikus idő és a történeti idő nem különbözik. A mitikus realitás és a történeti realitás is különbözik. A mitikus idő és realitás NEM MÍTOSZ(!), hanem más. Így érzékeltetném:

A)Történeti realitás, történeti időben és helyen: 1815. június 18-án lezajlott waterlooi csata. Annak következményeit viselték az akkor élők. A csatáról a diákok tanulnak - emlékeznek rá- történészek tanulmányokat írnak róla, történelem könyvekben olvashatunk róla. Tudunk róla. Az evolúció elmélete is történeti időben zajlik - noha a kezdete ködbe vész. Más szóval a KEZDET nincs meg a tudománynak.

B) A Teremtő teremti a Földet, Napot, csillagokat, embereket, állatokat, növényeket. A szentiratokból (a Védáktól kezdve az összes szentiratról van szó, ha ezeket olvassuk, tudunk róla). Ám szakadatlanul ÉLJÜK ezt. A teremtés - pusztulás szakadatlanul zajlik. A Golgota keresztje szakadatlanul áll. A Feltámadás szakadatlanul zajlik.

------------

a keleti szentiratok, az Upanisadok írják, hogy van egy kis idő, melyben érzékelhető ez a teremtés-feloldás, vagy más szóval a keletkezés-elmúlás. Metafizikai éberséggel ez az idő egészen lecsökken - ... tart a o-hoz

Nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba- mondta Hérakleitosz, mert az a 2. más a folyó, más vagy te is más a lépés, minden más: keletkezik és elmúlik. Szakadatlanul.


A vallások a KEZDETRŐL és a végről szólnak.

2021. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos még mindig vannak olyan fundamentalista keresztények, akik szó

szerint értelmezik a teremtéstörténetet. Az evolúció folyamata mára TÉNY lett, ellentétben a Bibliával, így nincs miről beszélnünk.

Azt is tudjuk, hogy az emberiség nem vezethető vissza egyetlen emberpárra, és hogy az ember is törzsfejlődés során fejlődött.

Tehát nem jól foglalod össze.

2021. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A tudomány csak a jelent tudja.


[link]


[link]

2021. jan. 15. 17:09
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Te mi a fenéről beszélsz?:D Nem, dehogy csak a jelent tudja.

Azt az oldalt pedig inkább ne olvasgasd, ahol olyanokat írnak, hogy "Jézus feltámadását történelmi tények igazolják..."...

2021. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Akkor nem nézek semmilyen oldal ami a Bibliához köze van. Köszi.
2021. jan. 15. 17:18
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt mondtam. Hogy sikerült ezt leszűrnöd?
2021. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!