Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogy mi...

Arra vagyok kíváncsi, hogy mi a legjobb magyarázat az üres sírra? És mi a helyzet az apostolokkal? Nem csak a kereszténység nevében haltak meg, vannak más vallások is ahol meghaltak, mert úgy hitték.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 12:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

"Arra vagyok kíváncsi, hogy mi a legjobb magyarázat az üres sírra? "

Az, hogy Krisztus feltámadt

2021. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Mansour ***** válasza:
100%
Nem a legjobb, hanem az egyetlen magyarázat az, hogy Krisztus feltámadt. Miért? Mert az Evangélium ezt az egy magyarázatot adja. Akkor beszélhetnénk legjobb magyarázatról, ha a szöveg több lehetőséget is nyitva hagyna, de ez nem így van. Viszont üres sírról is csak az Evangélium kontextusában beszélhetünk.
2021. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
@2 nincs igazad. Mivel a feltámadás nem azért a legjobb magyarázat, mert a Biblia írja. Nem véletlenül állítottak oda őrséget és egy nehéz követ is, hanem, hogy kizárják a test ellopását. Így a bizonyítékok is csak a feltámadást teszik lehetővé, mint magyarázat. Ez pedig a szövegkörnyezettől független
2021. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Császári rendelet… Ha bárki tudomásunkra hozza, hogy valaki megrongálta (a sírokat és kriptákat), vagy bármi más módon kidobta a testeket, vagy gonosz cselvetéssel más helyre vitte azokat… vagy pedig elmozdította a záróköveket vagy egyéb köveket… halállal bűnhődjék.


A római őrök nagyon profik voltak ám.

2021. jan. 18. 13:19
 5/28 Mansour ***** válasza:
52%

"Így a bizonyítékok is csak a feltámadást teszik lehetővé, mint magyarázat."

De hol vannak ezek a bizonyítékok, és hol van a kő, az őrség, az üres sír? Csak az Evangéliumokban.

2021. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És kell a bizonyítékra is bizonyíték? Amúgy ha én írnék egy evangéliumot, hogy voltam Paddy koncerten 2017-ben a szegedi szinen, és volt néhány műtétem, és láttam egy éneklő bolond embert este az úton, elhinnéd? Leírnám ezeket papírra és emlékezetből leírnám mondjuk 5 év múlva. Elhinnéd? Sőt, 100 nyelvre lenne lefordítva.
2021. jan. 18. 13:54
 7/28 Mansour ***** válasza:

És ezt miért írnád le, és miért fordítaná le bárki, bármilyen nyelvre? Milyen mondanivalója lenne ennek az emberiség számára? A Bibliában azért hisznek sokan, mert az ember alapvető egzisztenciális és morális kérdéseire ad válaszokat.

Egyébként, ha leírnád ezeket a dolgokat, én elfogadnám, hogy te ezeket így élted meg, és legkevésbé sem érdekelne, hogy a valóságban is így történtek-e meg.

2021. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"És kell a bizonyítékra is bizonyíték? Amúgy ha én írnék egy evangéliumot, hogy voltam Paddy koncerten 2017-ben a szegedi szinen, és volt néhány műtétem, és láttam egy éneklő bolond embert este az úton, elhinnéd?"

Ez egy reális felvetés. Valóban, hitünk függ attól, hogy hitelesnek tartjuk-e a szerzőt abban a témában, amit leírt.

Mi keresztények hitelesnek tartjuk a szerzőket. Ez az egyik kulcs. Ha eleve úgy állok ahhoz pl. a holdra szállás az csak az amerikaiaknak egy politikai fogása volt, amivel a szovjeteket akarták provokálni és valójában meg sem történt (vannak ilyen elméletek), akkor innentől kezdve Neil Armstrong mesélhet bármit, nem fogom elhinni.

2021. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Sőt, az is kitaláció, hogy néhány biblai igeverset felolvasott a Holdon.


[link] ajánlom ezt a filmet, sokkal jobban tetszik, mint az Isten nem halott!

2021. jan. 18. 14:11
 10/28 anonim ***** válasza:

Az evangélium is írja hogy a zsidók attól tartottak, a tanítványok ellopják Jézus testét. Ha tényleg így történt volna, és az evangélium írói ezt meg akarták volna hamisítani, nem is írtak volna róla.

Valamint a sírhoz állított őröket valahogy le kellett fegyverezni. Ha nyílt erőszakkal történt, annak komoly visszhangja lett volna.

2021. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!