Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol/hogy tudnék gyónni?...

Hol/hogy tudnék gyónni? Létezik valamilyen alternatív lehetőség (online, telefon stb.)?

Figyelt kérdés
Elkövettem egy hatalmas bűnt, ami a lelkem nagyon befeketítette... Szeretném hamar Istennek meggyónni, hogy én is elszámolhassak az iszonyú lelkiismeretfurdalással is, ami vele jár. Hibáztam és megbántam, ha tehetném lekevernék egy pofont, a pár órával ezelőtti önmagamnak, hogy ne tegyek meg valamit. Járvány van és ezért a mi városunkban a templomok is be vannak zárva. Létezik online gyónás? Vagy legalább telefonon keresztül? Tényleg nagyon fontos lenne és törekedni fogok az eljövendőben arra, hogy ilyen ne forduljon elő még egyszer. Segítenétek nekem? Köszönöm előre is!

2021. jan. 24. 14:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Milyen bűnt követtél el? Jóvá lehet tenni?
2021. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Paráználkodtam és hazudtam... De nagyon bánom.
2021. jan. 24. 15:04
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jóvá tudom-e valahogyan tenni.
2021. jan. 24. 15:04
 4/35 anonim ***** válasza:
20%

Kicsit eltúlzod... Ha bűnt is követtél el, túlzás hatalmasként hivatkozni rá. Főleg azok után, hogy ennyire bánod...

A lelked ettől még nem lett fekete...

A kérdés, hogy nem fogsz-e újra kísértésbe esni? Árt valakinek amit teszel?

Nem attól leszel gonsz, ha erkölcstelenséggel találkozol, vagy kiéled a furcsa vágyaidat.

Sokkal rosszabb lenne, ha másokat taposnál el...


A múltat nem lehet kitörölni, de a jelenbe és a jövőbe van beleszólásod. Hány éves vagy? És miért bánt, amit csináltál?

2021. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Szia,

Online és telefonon eltudod mondani egy papnak, de nem tud feloldozni. Feloldozás csak személyesen lehet.

Szerintem hívd fel vagy keresd meg a helyi püspökséget, hova tudnál menni vagy hogy járna-e arra valamikor egy pap.


Addig is imádkozz és törekedj, hogy ne történjen meg még egyszer. Isten megbocsát csak legközelebb tényleg figyelj.


Nálunk Budapesten nyitva vannak a templomok, de van olyan pap is aki házhoz is megy, pl. házszentelés vagy más miatt.


Isten áldjon és ima! A legjobbakat.

2021. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Utóirat:

A 4-es valószínűleg nem katolikus. (ha a kérdező az)

Mint katolikus: a vágyak, paráznaság stb. megélése bűnnek számít és nem lesz fehér utána a lelkiismeret. A túlzást illetően meg mindig jobb félni mint megijedni. Az hogy a kérdezőnek szólt a lelkiismerete is arra utal, hogy menjen el szentgyónásra.


A gyónás után mindig kapunk kegyelmeket, amik lelkileg megerősítenek bennünket -- ha mi is imádkozunk és elhatározzuk kerüljük ezt a bűnt (ami történt).


A hogy hány éves és hogy miért bántja szerintem a kérdezőnek a magán dolga az én szerény véleményem szerint.


Áldott napot!

2021. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondom, hogy nem helyes, ha egy serdülő tini vagy bárki értéktelen vacakként kezd magára gondolni, mert nemi vágyai vannak.
2021. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Az önkielégítés és a paráznaság bűn, nagyon nagy bűn, amire bocsánatot, csak gyónással lehet elérni. 6-os! Mit tegyek, ha tudomásom szerint nincs nyitva egy templom sem?
2021. jan. 24. 15:51
 9/35 A kérdező kommentje:
Bocsi, de szerintem a korom és az hogy miért bánt, abszolút magánügyem. Egyébként 2 hónappal ezelőtt már majdnem felülemelkedtem ezen a bűnön, de most mégis visszatért...
2021. jan. 24. 15:55
 10/35 anonim ***** válasza:

Csak ne ess abba a hibába, hogy utána azt fogod gondolni, hogy elég csak gyónni és mehet minden.

Mellesleg a lelkiismeret olyan dolgokért is szokott szólni, amiért nem te vagy a hibás.

2021. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!