Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hitték el sokan 1844...

Miért hitték el sokan 1844 után, hogy Ellen G. White igaz próféta?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 07:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Mert még így is kiváltságosnak érezték magukat és ez bizonyos embereknek sokat számít. Inkább el hiszik a hazugságot és így kiválasztott lesz a saját szemében. Így működnek a szekták.
2021. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Én adventista voltam. Teljesen egyetértek az első hozzászólóval.

Ellen White kimagyarázta a tévedését, miszerint Isten a dátum egy részét kitakarta a látomásban, ezért tévedett

2021. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ugye azért nem lettél ateista vagy más, hanem keresztény? Milyen keresztény irányzatú lettél?
2021. jan. 25. 10:30
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

Szia,

Nyilván azért mert Ellen G. White hasonló mértékben határozta meg az adventista közösséget, mint John Wesley a metodista közösséget, vagy Kálvin János a reformáció egyházait. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy a Hetednapi Adventista Egyház 1. hitelve szerint a Szentírás a hit kérdéseiben az egyedüli "mérce" és "próbaköve". Whitettal kapcsolatban pedig csak a 18. hitelv jelzi, hogy a "prófétaság a Szentlélek egyik ajándéka", valamint hogy írásai "az egyházat vigasztalják, vezetik, tanítják és eligazítják". Azt is fontos tudni, hogy Ellen G. White önmagára nézve sosem használta a próféta szót, csupán isteni "hírnöknek" tartotta magát – kis világosságnak, mely a nagy világossárgra mutat.

Az adventista közösség nagyon sokat köszönhet neki, többek közt azt, hogy megerősítette például a Szentháromság tanát szemben az antitrinitárius nézettel, vagy a hitből való megigazulást szemben a "törvényeskedő" tendenciákkal. Másrészt érdemes szem előtt tartani könyvei elterjedtségét és hatását nem csak adventista körökben. Kevesen tudják például, hogy legismertebb könyve, 'Steps to Christ' (Jézushoz vezető út) közel 150 nyelvre került fordításra és százmilliós példányszámával Kempis Tamás Krisztus követése c. műve mellett valószínűleg a legelterjedtebb keresztény írás. 2014-ben az Oxford University Press tudományos kötetet adott ki, mely 21 (több felekezethez tartozó, többnyire egyháztörténész és vallásszociológus) szerző munkáját tartalmazza Ellen G. White munkásságáról ökumenikus perspektívában.


Üdv. Péter

2021. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ha te JT lennél kedves Peti, akkor ilyen magyarázattal jöttél volna, hogy CT Russel miért nem hamis próféta stb... Én pl. a vasárnapot tartom számon, míg ti szombatként. Szerintem a lényeg, hogy higgyünk és soha ne tagadjuk meg Krisztust. Ha nincsenek olyan nagy durva tanítások, mint a JT-knél, akkor nincs probléma. A JT-k szerint Jézus nem isten volt, csak egy angyalos ember. Szerintük oszlopon halt meg. Ez a kettő súlyos.
2021. jan. 25. 11:27
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

"Az adventista közösség nagyon sokat köszönhet neki, többek közt azt, hogy megerősítette például a Szentháromság tanát szemben az antitrinitárius nézettel"

Én úgy tudtam, hogy az Egyház már a 4. században elvetette az ariánus nézeteket, miért kellet akkor a 19. században ezt megerősíteni?

2021. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ja és az is eszembe jutott, hogy az adventista alapítók, miért jósolták meg a világvégéket, mint a JT-k?
2021. jan. 25. 11:41
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésed helytelen, mert fordítva történt. Előbb jósolgattak az adventisták, majd utána a jehovások.

Valószínűleg haszonból tették. Nem feltétlenül anyagi haszonból (bár vannak ilyen szekták is), hanem így nagyobb tömegeket tudtak megmozgatni, felfokozott hangulattal jobban össze tudták tartani ezt a tömeget. Ezek a mozgalmak mind a fanatizmus erősítésére építenek. Gondolj bele, az emberek folyamatosan azt hallották, hogy már csak kis idő van hátra. Manapság vannak erre még jobb módszerek, pl hitgyülis és más karizmatikus szeánszok, ahol már a tömegpszichózis eszközével is élnek.


Ezek a mozgalmak, szekták mind arra építenek, hogy nagy tömegeket minél jobban befolyásoljanak. Az eszközök arzenálja bőséges.

2021. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

"Ugye azért nem lettél ateista vagy más, hanem keresztény? Milyen keresztény irányzatú lettél?"

Dehogy lettem ateista, nem vagyok hülye:) Nem léptem be sehova az adventisták után, haladok Krisztusban előre. A Biblia tartalmazza a páli teológiát, úgyhogy megvan mindenem, hogy tökéletes keresztény legyek/maradjak

2021. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Na én erre büszke vagyok amit írtál 9-es. Remélem nem vagy hamis vallás áldozata, vagy szektás. :) Tehát egyszerűen Jézus-hívő vagy aki hisz a szentháromságban és a halál utáni mennyben vagy pokolban? :)

Amúgy én ahogy már írtam elfogadom hívőként a teista evolúciót és az ősrobbanást.

2021. jan. 25. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!