Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvettem valakinek a lábtörlőj...

Elvettem valakinek a lábtörlőjét. Ez bűn lehet isten előtt?

Figyelt kérdés

Otthonról felhívtak hogy kéne egy lábtörlő az egyik rokonomnak, de nagyon meg vagyok szorulva anyagilag ezért bementem az egyik 10 emeletes lépcsőházba, kiválasztottam egy lábtörlőt és elvittem. Nagyon hiszek istenben és nem akarok bűnt elkövetni , de ezt mégis megtettem és már odaadtam nekik. Ez nagyon nagy bűn? Hogyan tudnám jóvátenni? Leginkább vallásos emberek véleménye érdekel.

24/N



2021. jan. 27. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem nagy dolog.


Ha nagyon jóvá akarod tenni, akkor tegyél le annyi pénzt oda, ahonnan elvetted, amennyibe került, ha lesz majd rá pénzed.

2021. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Ez még gyerekes csínytevésnek is kevés,nem hogy bűnnek.
2021. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem egészen értem. Ahelyett, hogy mondtad volna, nincs rá pénzed, loptál egyet mástól??

Nekem eszembe nem jutott volna mástól lábtörlőt lopni, igaz én nem vagyok vallásos :P

2021. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez alapvetően lopás. Így vagy úgy, de annak az embernek kárt okoztál. Ha ő jó anyagi helyzetben van, ami egyébként nem biztos, akkor is bosszúságot okoztál annak az embernek vagy családnak, akárkik is laktak ott.

Szóval vétettél az ott lakók ellen és ezáltal Isten ellen is.

"Ez nagyon nagy bűn?" Ez nem ilyen egyszerű. Egy látszólagosan kis vétkeknek is lehetnek súlyos következményei. Mondok egy szélsőséges példát: mi van, ha az ottlakók nem figyelnek és mivel nincs ott a lábtörlő valaki úgy elesik, hogy meghal? Akkor ez kis bűn volt vagy sem? Végül is csak elvettél egy lábtörlőt, bár igaz, hogy ennek következtében meghalt valaki... szerinted? Mivel alapvetően a bűnök pillangóhatás módjára gyűrűznek tovább és további bajokat generálnak. Nem azt mondom, hogy ez nagyon valószínű, csak érdemes lenne kicsit másként gondolkodni. Kis bűn, nagy bűn...alapvetően nem így kellene gondolkodni. A bűn az bűn. Vannak bocsánatos bűnök, kisebb vétkek és súlyosabb bűnök, Isten kegyelmes és megbocsát, akár még nagyobb bűnöket is, ha valaki őszintén megbánja, de alapvetően attól, hogy egy bűn megbocsáttatik, még bűn marad. Az ideális az lett volna, ha az illető el se követi. Ha ezt megértetted, akkor bánd meg, lehetőleg imában valld meg Istennek és kérj bocsánatot és ne tegyél ilyet többet. Ha egyszer lesz rá lehetőséged és szeretnéd valahogy jóvátenni, akkor kárpótolhatod azt a családot, akkor pl. letehetsz nekik egy másik lábtörlőt vagy valamit kárpótlás képpen, vagy akár személyesen is bocsánatot kérhetsz, elmagyarázva, hogy mi történt, bár az gondolom túl kínos lenne neked.


Mindenesetre, ha legközelebb felhívnak, hogy valakinek kell valami, akkor ne a másét vedd el, hanem mond meg, hogy nem tudsz segíteni, mert neked sincs és most nincs pénzed rá. Őszinteséggel, ne hazugsággal próbáld megoldani a problémákat, úgy téve, mintha minden rendben volna és lenne lehetőséged segíteni nekik, holott nincs. Vagy akkor kérj valakitől, ne engedély nélkül vedd el. Lehet valaki simán segített volna a környezetedben vagy akár egy vadidegen is, ha becsöngetsz valakihez és megkérdezed, hogy nincs-e egy felesleges lábtörlője és most nem lenne bűntudatod. (Láttam már olyat, hogy valaki három lábtörlőt is egymásra pakol.) Nagyjából ezek a gondolataim ezzel kapcsolatosan. Nyilván nem volt helyes, ezt te is érzed, ezért írtad ki a kérdést. Bánd meg és lehetőleg ne csinálj többet hasonló dolgokat, akkor tisztább lelkiismerettel és egyenesebb emberként tudsz majd tovább élni és ez Istennek is biztos tetszeni fog. Alapvetően nem az emberek feladata, hogy más emberek bűneit mérlegeljék és megítéljék, így a kérdésed kicsit kísértés is, amikor azt kérdezed kis vagy nagy bűn-e...egy ember ezt hogy dönthetné el? Csak annyit tanácsolhatok, bánd meg és majd isten eldönti, hogyan vélekedik efelől. De, ne félj! Alapvetően megbocsátó az őszinte és bűnbánó emberekkel.

2021. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rendben!
2021. jan. 27. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki az Istened, meg miben hiszel, de emberileg bűn, és butaság is volt, egy lábtörlő miatt akarsz pl meghurcolva lenni?
2021. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Istenben nem hiszek. De attól még proli kicsinyesség, hogy nincs odabetonozva, akkor el lehet vinni.
2021. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen bűn. Nem fog neked megbocsájtani há még vakerolta is, hogy ne lopj! Ejnye
2021. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Menj vissza oda, akkor is, ha kínos, és kérj bocsánatot azoktól, akiktől loptál. És ha lesz pénzed, kárpótold őket, ha ők azt kívánják.

Mi a nagy bűn? Isten a szívet nézi, azt meg csupán annyiból, hogy milyen mértékű romboló hatást okoz egy bűn, vagy a törvény milyen súlyosan bünteti, nem lehet megítélni.

Ha egy politikus elsikkaszt 5 milliárd forintot, az nagy bűn? Ha meg valaki ellop egy lábtörlőt, az kicsi bűn? Az az ember, aki 5 milliárdot sikkasztott, lehet, hogy simán ellenállt volna egy olyan kísértésnek, hogy lábtörlőt lopjon. Ha egy ilyen kis kísértésnek nem tudtál ellenállni, akkor hogyan tudnál ellenállni annak, ha te lennél megkísértve azzal, hogy titokban ellophatsz 5 milliárd forintot?

Akkor most melyik a kisebb és melyik a nagyobb bűn?

Jézust a Sátán azzal kísértette, hogy a világ minden hatalma és gazdagsága az övé lehet (persze egy nem egyenes úton, kikerülve Isten akaratát). Jézus ellent tudott állni ennek is.

Nem tudom, mit értesz azon, hogy nagyon hiszel Isetnben, de mivel az ördög ilyen könnyen átver téged, nem lehet, hogy ebben is átvert? Nem lehet, hogy segítségre lenne szükséged?

üdv Stefán

2021. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Loptál, ez bűn nem csak minden vallásban, de törvényileg is. És ez nem olyan, mikor valaki kenyeret lop a boltban.


Ha egy egyszerű lábtörlő volt, akkor kisebb értékre követted el. De nem tudhatod kit loptál meg, lehet gazdag vagy egy nagyon elesett ember is.


Ha igaz, egyenes, gerinces ember vagy, visszaviszed neki és nem ezen a honlapon keresel visszaigazolást miért is nem olyan nagy baj ez.

2021. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!