Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhisták,illetve vallással...

Buddhisták,illetve vallással foglalkozók!Elmagyaráznátok légyszíves hogy hogy is van ez a buddhizmusban,maga Buddha hogy értelmezte ezt?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap jobban utána olvastam a buddhizmusnak,és felmerült bennem az a kérdés,hogy mi értelme a világi buddhizmusnak,illetve ha megfordítjuk,akkor mi értelme van a buddhista szerzetesi létnek?Ha világi vagyonnal rendelkező,dolgozó,rendszerben lévő átlag emberként meg lehet világosodni,akkor minek a minden anyagi tulajdonról lemondó kolduló szerzetesi rend?Ha viszont csak úgy lehet elérni a Nirvanat,hogy ha szó szerint semmid nincs,akkor minek világiként hajszolni az elérhetetlent?Hisz az ebben az esetben csak szerzetesként megvalósítható,ahol szó szerint semmid nincs.Például ha egy magát világinak valló buddhista lakása elúszik valami miatt,akkor az beletörődik és elmegy nyugisan a hajléktalanszállóra meditálni?Vagy ha mondjuk szétverik az x értékű kocsiját,bosszú nélkül vállat von,mert ezek csak világi tárgyak?Egyáltalán maga Buddha hogy gondolta ezt?

2021. jan. 30. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mélyedtem bele, de nem lehet, hogy Buddha csak azt mondta, hogy szerzetesként könnyebb?
2021. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két fő dharma létezik:

-megvilágosodásra törekvés,

-család.

Mindkettőnek igen sok pozitív karmája van. És egyenértékűek.


A világi buddhizmusnak az az értelme, hogy a családi életet dharmikusan élhesd. A szerzetesinek meg az, hogy gyorsabban haladj a megvilágosodás felé.

2021. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem olyasmi, hogy egy szelíden emelkedő ösvényen -körbe a hegy körül- mászod meg, és érsz fel a csúcsra, vagy pedig egy nyílegyenes -de meredek ösvényen mész fel.

Mindkét ösvény ugyan arra a csúcsra visz, csak az egyik egy élet alatt, a másik pedig talán egy évtizedig tart.

2021. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal a világi buddhistákkal akiknek nincs családjuk,magányosak?Ezzel azt akarod mondani hogy világiként csak családdal lehet megvilágosodni?
2021. jan. 30. 17:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Na meg mi van azzal aki egész életében hedonista volt,de kiderül hogy rákos,és az utolsó hónapokban mindenről lemond?Ott is egyenes az út a Nirvanaba?
2021. jan. 30. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
4 nem mondta 2 ezt. Csak hogy más. Én meg hozzáteszem: világiként sokkal nehezebb. A szerzetesi lét elhárítja, vagy pontosabban elengedi az akadályokat. A világi lét meg megsokszorozza, vagy más szóval örvényszerűen vonzza. Nehéz a buddha-tudatot elérni. Olyan nehéz egy világinak, mint fogkefével tisztára mosni a körutat. A szerzetesnek meg csak annyira nehéz, mint felmosóval, vödörrel tenni ezt. :)
2021. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

17:48-as vagyok


"És mi van azokkal a világi buddhistákkal akiknek nincs családjuk,magányosak?" Azok bátran alakítsanak ki maguknak "egyszemélyes" szerzetesrendet. Munka mellett is lehet rendszeresen meditálni. "Ezzel azt akarod mondani hogy világiként csak családdal lehet megvilágosodni?" Nem ezt mondtam. A családalapítás és -fenntartás nem közvetlen célja a megvilágosodás. De ugyanúgy dharmikus út, mint a szerzetesé. Két fő dharma van, mint mondtam.

2021. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részemről úgy gondolom, hogy aki élete végefelé őszintén (azaz nem csak a haláltól való félelem miatt, látszatból) arra jut, hogy fontos gyakorolni egy hiteles szellemi utat, -de nincs lehetősége ezt az idő rövidsége miatt kimunkálni-, az kap lehetőséget a következő életében, hogy onnan folytassa ameddig eljutott.
2021. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!