Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki öngyilkos lett, az elkárho...

Aki öngyilkos lett, az elkárhozik egyből, vagy még lehet érte imádkozni, hogy megmeneküljön?

Figyelt kérdés
Hívők válaszait kérem szépen.Köszönöm.

2021. febr. 3. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Végzős gimis vagyok. Az egyik mélyen vallásos osztálytársam szerint mindenki lelkét meg lehet menteni, akkor is ha halálos bűne volt. Katolikus egyébként, de nem tudom mi az egyház hivatalos állaspontja erről. Neten sem találtam semmit.
2021. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Lehet érte imádkozni, hogy megmeneküljön, sőt kell !

Nem kárhozik el végleg, csak az Feltámadásig és Utolsó Ítéletig tartó időt tölti a pokolban.

Nyilván a többi bűneiről nem tudsz, ahogy én sem, amúgy sem a mi feladatunk megítélni őt, hanem a Bírónak.

2021. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Lehet érte imádkozni, hogy megmeneküljön, Isten valóban mindig megbocsátó és irgalmas.
2021. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Halálos bűn az öngyilkosság, viszont lehet számos körülmény, amiről nem tudhatunk: pl. épp aktuális elmeállapot, vagy pl. lehet, hogy zuhanás közben megbánta. Ha valaki nem beszámítható, mentálisan sérült, zavart, akkor azért nem lehet egy az egyben kijelenteni, hogy biztosan elkárhozott. A bűn az, amit tudva és akarva követünk el: egy pszichés betegnél azért nem valószínű, hogy ő ezt tudva és akarva tette.

Ezért lehet imádkozni az öngyilkosokért is, természetesen.

2021. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Vianney Szent Jánost idézi Ferenc pápa erről:


Isten irgalmassága nagyon-nagyon nagy, ezt ne feledjük! – figyelmeztetett a Szentatya. – Hányan mondják: „Én nagyon ronda dolgokat csináltam. Megvásároltam a helyemet a pokolban, innen nincs visszaút.” De vajon gondolnak-e Isten irgalmasságára? Idézzük föl annak a szegény özvegyasszonynak a történetét, aki elment az arsi plébánoshoz (Vianney Szent János – a szerk.), miután a férje levetette magát a hídról a folyóba, öngyilkos lett. Az asszony sírva mondta: „Jaj nekem, szegény bűnösnek! Szegény férjem a pokolban van. Eldobta magától az életet, és az öngyilkosság halálos bűn. A pokolra került!” Erre az arsi plébános így felelt: „Álljon csak meg, asszonyom, mert a híd és a folyó között ott van Isten irgalmassága.” Egész végig, a végsőkig ott van Isten irgalmassága – nyomatékosította a pápa.


[link]

2021. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Utóirat:

A fenti történet részletesebben (eredetiben), Vianney Szent Jánosról:


..Megkapta Istentől a lélekbe látás adományát. Sokszor vigasztalt meg embereket, akik hozzátartozóikat elveszítették. Gyakran anélkül, hogy kérdezték volna, mondta nekik azt, ami foglalkoztatta őket. Így pl. annak a hölgynek, akinek hitetlen férje öngyilkosságot követett el, pedig ő, a feleség, abban reménykedett, hogy vissza tudja őt vezetni Istenhez. Annyira megviselte férje öngyilkossága, hogy lelkileg majdnem összeomlott. Az orvosok utazásokat javasoltak neki, hogy eltereljék a figyelmét. Így hallott a vonaton utazva az ars-i plébánosról, és kereste fel őt. A plébános, amikor meglátta, így szólt hozzá: „Az ön férje megmenekült a pokoltól. A tisztítótűzben van, és önnek nagyon sokat kell érte imádkoznia. A híd korlátja és a folyó vize között volt még annyi ideje, hogy felkeltse magában a bűnbánatot. Isten Anyja esdette ki számára ezt a kegyelmet. Májusban ugyanis az ön szobájában állt egy Szűzanya-szobor, és az ön hitetlen férje ezt nemcsak eltűrte, de néha még együtt is imádkozott önnel.

Ezért nyerte el halálakor a bűnbocsánatot.”..


[link]

2021. febr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6. Köszönöm. Viszont sajnos vannak olyan módjai az öngyilkosságnak, ahol nincs idő utána bűnbánatra.Nem tudom sajnos, hogy mi történt, ráadásul, tavaly Novemberben történt, csak most értesültem róla.Ha valaki például lelövi magát, ott nem sok ideje van megbánni, miután meghúzta a ravaszt.
2021. febr. 4. 11:04
 8/11 anonim ***** válasza:
4%
Örök kárhozat is ha lenne, az nem istentől lenne.
2021. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet imádkozni egy próbát megér apám részéről egy fél testvérem is öngyilkos lett tavaly de ez csak Istentől függ
2021. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Aki meghalt már itéletre került. Hiba bármennyi időt pazarolni erre. Magaddal foglalkozz.
2021. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!