Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztvetésnèl nagy hiba, ha...

Keresztvetésnèl nagy hiba, ha a mellkas helyett a köldökig húzom le a kereszt szárát?

Figyelt kérdés
Úgy lesz igazi alakja, mellkasnál inkább olyan fordított kereszt. Közben a bal kezemet a szívemre szoktam tenni.
2021. febr. 4. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem zavar, hogy úgy a pokolra jutsz...
2021. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem
2021. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem számít semmi. Inkább arra figyelj, hogy adj a rászorulóknak. Ez a kereszténység lényege. Ja és kerüld a bűnt
2021. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem rendesen kéne vetni azt a ketesztet vagy sehogy. Nem azért vetünk ( illetve én nem mert református vagyok) keresztet hogy a keresztfa jusson eszünkbe. Ketesztet azért vetnek mert keredztények s régen az apostolok is használták a kereszt jelét, mármint Krisztus után. A római katólikus kereszvetés okát nem tudom hogy először miért balra veti s aztán jobbra. De az ortodoxot leírom: három ujjal kell vetni s háromszor mert a Szentháromságot jelképezi, elöször a homlokukat érintik mert az jelképezi az Istent s a menyországot, azután a melkasnál mert Jézus ( aki Isten fia) az alvilágba szált le, azután jobbra mert Jézus az Isten jobbján van,végül balra hogy a Sátánt eltávolitsák a szivükből.
2021. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
# 3-as válaszoló : nagyon röviden, és helyesen válaszoltál a kérdésre. Szerintem sincs olyan nagy jelentősége, sok módon vetik a keresztet, pl. a német keresztvetés, a hüvelykujj körmével kis kereszteket "rajzolunk a homlokunkra, a szivünkre, és az ajkunkra", az idősebbek a mellkasra kis kereszet rajzolnak a jobbkéz három ujjával. Nem a modozatja, hanem a jelentése lényeges.
2021. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!