Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagy vonalakban hogyan véleked...

Nagy vonalakban hogyan vélekednek a vallások a húsevésről ill. a böjtről,valamint az alkohol fogyasztásról?Szabad?Nem szabad?Mit szabad?Mennyit szabad?Böjt esetében milyen időközönként?És ott száraz kell legyen,vagy vizet lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés

Kereszténység,Iszlám,Buddhizmus,Taoizmus,Hinduizmus,Zsidó vallás,Krisnások stb...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 10. 00:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szabad mindkettőt, sőt nálunk rituális vágás sincs és nincsenek tisztátalan állatok, mert "Nem az teszi tisztátalanná az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából." (Mt 15,10)

Van böjt, ez húsvét előtt van hamvazószerdától (40 nap, kivéve a vasárnapok). Az Egyház tanácsa az, hogy ebben az időben péntekenként ne együnk húst, illetve emellett a két szigorú böjti napon (Nagypénteken és hamvazószerdán) csak háromszor együnk, amiből egy rendes étkezés, kettő csak kisebb adag. Úgy szokták mondani, hogy háromszori étkezés egyszeri jóllakással. Krisztus halála miatt a péntekek mindig böjti napok, de nincs előírva hústilalom. Nálunk a böjt nem egy diétás, egészségmegőrzési program. Az étkezés mellett fontos (sőt fontosabb) az ima és a jócselekedetek gyakorlása. A lemondás meg lehet más is, ami nekünk fontos. Értelemszerűen egy vegetáriánusnak nem nagy kunszt a húsról való lemondás. Én sem szoktam csak a húsról lemondani, hanem pl. nem eszem édességet és nem iszom kávét és alkoholt.

Az alkoholról való lemondást is sokan azért választják, mert az alkohol alapvetően egy ünnepi ital, nagyböjtben viszont Krisztus haláláról elmélkedünk, tehát alapvetően nem szoktunk bulizni, ezért én sem iszom alkoholt húsvétig.

(Katolikus vagyok)

2021. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. febr. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!