Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt keresztények?...

Vannak itt keresztények? Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
Szóval, régebben én is nagyon érdeklődtem Isten után, szerettem volna megtérni meg ehhez hasonó, a családom nem hisz ebben, jártam templomba, de annyira nyers az egész. Rengeteg dolog történt velem, ami miatt úgy gondolom, hogy Isten nem létezik vagy ha igen akkor én nem érdeklem, ha létezne nem engedte volna, hogy ilyenek történjenek velem. Egyik kérdésem az, hogy ti miért hisztek benne? Hogy tudtok hinni benne? Mi értelme van? Voltak mélyhívő barátnőim a suliban, akik úgy puskáztak, ahogy nem szégyeltek, vagy a másik barátnőm kibeszélt mindenkit és úgy éreztem, hogy ő attól felsőbbrendűnek érzi magát azért mert ő hívő. Az ilyen emberekben nem alázat és bölcsesség kellene legyen? Nem értem, persze mindenki hibázik, de akkor miért kell ennyire álszenteskedni? Biztos vannak kivételek. Szeretnék újra hinni ebben az egészben, hogy valahogy békére leljek, de nem tudok. Ti hogy álltok ehhez az egészhez hozzá?

#kereszténykérdés
2021. febr. 10. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia először is le kell szögezni attól, hogy keresztény valaki nem azt jelenti, hogy jó ember vagy jobbnak kell lennie másoknál. Én azt vettem észre, hogy valaki felvállalja sőt büszke arra, hogy ő keresztény annál sokkal hamarabb észreveszik az emberi bűneit hiszen a hite pont ezektől kéne, hogy eltaszítsa. Ott van például a barátod aki felsőbbrendűnek érzi magát, de ez olyan sok emberbe megvan főleg fiatal korban, hogy ezen nincs mit meglepődni. Főleg a mai világban amikor a kereszténység már nem a nyugati kultúra uralkodó ideológiája számuk lassan egy szűk szubkultúrába szorult vissza nincs oka egy kereszténynek se fölényeskedni, éppen fordítva szokott lenni manapság. Sokan az alapján tartják magukat felsőbbrendűnek mert nem hisz semmiben vallásba és hülyének nézik azokat aki még igen.

Számomra amúgy nem azt jelenti, hogy minden szabályt és alakoskodast be kell tartani, templomba járni és mindig jólfésült szépen öltözött mosolygós képet mutatni magamról. Én sem vallásos nevelést kaptam ez nekem nem is megy. De Istenben akkor is hiszek, tudom belül, látom magam körül minden nap bizonyítást kapok újra és újra. Látom az emberekben, történetekben, a természetben, vagy a Bibliaban. Ezért olvasok Bibliát mert meg akarom jobban ismerni, ezért járok templomba, mert találkozni akarok vele, nem alakoskodás miatt. És ezért próbálok úgy élni ahogy ez elővan írva, mert a bűn eltaszít tőle és gyengíti a hitemet, nem pedig azért mert bármelyik egyház előír bármilyen szabályokat. Nem érdekel semmilyen egyházi szabály de ez nem véletlen, hogy pont olyanok amiket én is követek,én legalábbis így állok hozzá.

2021. febr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Tényleg nagyon sok rosszindulatú keresztény van. Ne félj, Isten mindenkinek megadja a büntetését. Én azóta hiszek benne igazán, mióta történt velem valami, és nem láttam a kiutat, nagyon sokat imádkozzam hozzá és segített.<3
2021. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Szóval, régebben én is nagyon érdeklődtem Isten után, szerettem volna megtérni meg ehhez hasonó, a családom nem hisz ebben, jártam templomba, de annyira nyers az egész."


Milyen templomban voltál?


"Rengeteg dolog történt velem, ami miatt úgy gondolom, hogy Isten nem létezik vagy ha igen akkor én nem érdeklem, ha létezne nem engedte volna, hogy ilyenek történjenek velem."


Szerinted ez még soha egyetlen keresztény embernek sem jutott még eszébe? Nekem is ilyen gondolataim vannak mivel elvesztettem valakit. A kétely teljesen hétköznapi dolog ha mondhatom ezt, a mai világban meg pláne.


"Egyik kérdésem az, hogy ti miért hisztek benne? Hogy tudtok hinni benne? Mi értelme van?"


Egyrészt mert nem vagyok materialista. Tudom, hogy nincs tudományos bizonyíték Isten létezésére, de a létezése mellett felhozott érvekre nem tudok csak legyinteni vagy nevetni rajtuk, hiszen ahogy mondtam, nem vagyok materialista.


"Voltak mélyhívő barátnőim a suliban, akik úgy puskáztak, ahogy nem szégyeltek, vagy a másik barátnőm kibeszélt mindenkit és úgy éreztem, hogy ő attól felsőbbrendűnek érzi magát azért mert ő hívő. Az ilyen emberekben nem alázat és bölcsesség kellene legyen? Nem értem, persze mindenki hibázik, de akkor miért kell ennyire álszenteskedni? Biztos vannak kivételek."


Rengeteg képmutató van sajnos. Nem ismerik a saját Bibliájukat, nem értik a saját vallásukat, és sok a hamis tanító, pedig az Ige is figyelmeztet, hogy lesznek majd hamis tanítók akik félre vezetnek és akik miatt a kívül állók szemében roszz színben lesz feltüntetve a kereszténység. A Biblia arra is figyelmeztet, hogy nem midnenki fog a Mennybe jutni aki vallásos és aki azt mondja "Uram, Uram", csak azok akik azt teszik amit az Úr akar. Vagyis lehetnek ezek a képmutatók bármilyen vallásosak, ha nem azt teszik amit az Úr akar, akkor nem jutnak a Mennybe. Magukat be tudják csapni, de az Urat nem.


"Szeretnék újra hinni ebben az egészben, hogy valahogy békére leljek, de nem tudok. Ti hogy álltok ehhez az egészhez hozzá?"


Nekem is hasonló kételyeim vannak, mint neked testvér. Elkezdtem olvasni a Szentírást, és szeretném megbeszélni ezt lelkészzel is, és hiszem, hogy ily módon meglelem a választ ha nem is az összes, de legalább néhány kérdésemre. Az Úr megbocsátja a kételyeinket, Isten valóban mindig megbocsátó és irgalmas.

2021. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:

Szia


"Szóval, régebben én is nagyon érdeklődtem Isten után,..." - hol érdeklődtél? mert ha nem a Bibliában, akkor sokfélét hallhattál, de az mind emberi nézőpont volt...

Istenről, a Bibliából kell érdeklődni. Rengeteg mindent megtudhatsz Róla, és arról is, mit szeretne neked elmondani. Így kér:"»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3 - kedves meghívás nem gondolod?

Megtérni csak akkor tudsz, ha a teremtőd elmondja neked hogyan kell megtérni.

Ha emberek csalódást okoztak neked, miért akarod Isten "büntetni" azzal, hogy hátat fordítasz neki? Ő nem bántott téged.

"... ha létezne nem engedte volna, hogy ilyenek történjenek velem." - tudod miért engedte, hogy a Fiát megöljék? és azt amiért Jób szenvedését engedte? ABibliában választ kaphatsz ezekre a kérdésekre.

Azzal, hogy a szemed előtt a "hívők" úgy viselkedtek, ahogy nem illett volna, csak egy bibliai prófécia beteljesedésének voltál a szemtanúja, amely a 2Timóteusz 3:5, "és látszólag istenfélők lesznek, de valójában nem úgy élnek. Az ilyen emberektől fordulj el." a továbbiakban ezt írja Pál (3:8,9):" Ahogyan pedig Jannész és Jambrész szembeszálltak Mózessel, úgy az ilyen emberek is folyton szembeszállnak az igazsággal. Teljesen romlott a gondolkodásuk, és Isten elveti őket, mert nem élnek a hittel összhangban. Ám nem lesznek sikeresek, mert ostobaságuk(butaságuk) teljesen nyilvánvaló lesz mindenkinek, mint ahogy ennek a két embernek az esetében is volt."

" Szeretnék újra hinni ebben az egészben, hogy valahogy békére leljek, de nem tudok. Ti hogy álltok ehhez az egészhez hozzá?" - eddig az írásod alapján Biblia nélkül kerested Istent. Most próbáld meg Isten ajánlása szerint, amit a Példabeszédek 2:1-5 verseiben kínál neked is: "Fiam, ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat, mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved, továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad, ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt,

és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után, akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent."

2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Mélyhívő? Az mi az isten?
2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, nem irod, hogy hany eves vagy es milyen templomban voltal?


1. En azert hiszek, mert erzem Isten jelenletet a vilagban. Nem tudom elhinni, hogy minden csak ugy talalomra, veletlenul, ossze-vissza tortenik. Van egy teremto-letezteto ero, es nem csak anyag es energia minden. A keresztenyseg pedig egy vallas, aminek gyakorlasaval kapcsolatba kerulhetek Istennel es azokkal, akik szinten hisznek benne.


2. A keresztenyek semmivel sem jobb emberek, mint a nem hivok, marmint erkolcsi ertelemben (puskaznak stb). Felsobbrenduek meg plane nem lesznek. A hitnek nem az az ertelme, hogy jobb ember leszel, bar lehet esetleg kovetkezmenye.


3. "Szeretnék újra hinni ebben az egészben, hogy valahogy békére leljek, de nem tudok."


Szerintem ne akarj azonnal az "egeszben" hinni. A keresztenyseget, a Bibliat, a templomi miset nem lehet elsore automatikusan megerteni es elfogadni. (Bar van olyan is, biztos, nem tudom.) Keresd magadban a lenyeget: hiszel-e Istenben vagy nem? Ha egy kicsit is hiszel, probalj imadkozni hozza. Kerd meg, hogy segitsen neked, mutassa meg az utat es adjon hitet, beket. Mondd el neki, ami most nyomaszt es nehezze teszi az eletedet. Bizd ra magad. Es meglatod, mi lesz.

A hit nem azt jelenti, hogy nem tortennek veled rossz dolgok. Inkabb azt, hogy konnyebben megvigasztalodsz, es remenykedhetsz, hogy a dolgok vegul jora fordulnak. Minden ember szenved, az emberi elet resze.

Keresd ertelmes keresztenyek tarsasagat es kerdezz toluk. Kulonfele valaszokat fogsz hallani, a hit egyeni dolog. Lesz biztos, amit idegenkedve fogadsz. Azutan magadban osszerakhatod azt, amit magadenak erzel. Nem kell mindent elfogadni, amit az egyhaz tanit vagy masok mondanak.

2021. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Református vagyok és 23 éves.
2021. febr. 11. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Néhány olvasmányt ajánlok, ami segíthet az előrehaladásban.

Az Újszövetséget nem tudom olvastad e. Azzal érdemes kezdeni. Rögtön a főszereplőt, Jézust megismerni. Azt mondta, aki Őt megismerte, az Atyát ismerte meg.


Máté evangéliuma után ugorhatsz rögtön Jánoséra, mert Lukács és Márk hasonlít Mátééra.


További olvasmányok:


A vak hiten túl

[link]


C. H Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? (Evangéliumi Kiadó)

Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz Kiadó)

Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó)

John Maisel: Isten e Jézus?

Tom Short: Öt döntő kérdés a kereszténységről

2021. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azért hiszek Istenben, mert ő ad értelmet az életemnek. Nélküle üres lenne az életem. Linkelek egy dalt, ami jól kifejezi az egészet, hogy mit jelent nekem Isten (szövege is le van írva, meg is hallgathatod):

[link]


Az, hogy keresztény vagyok, nem azt jelenti, hogy különb lennék másoknál, hanem egyszerűen azt, hogy megismertem Isten szeretetét, ő megbocsátotta a bűneimet, szabadságot adott nekem, és én ehhez a szabadsághoz ragaszkodok, ebben akarok élni, és őt egyre jobban megismerni. Vannak bukásaim is sajnos, én is puskáztam néha, bár nagyon szégyelltem már akkor is. Egyszerűen gyáva voltam, nem mertem bevállalni a rossz jegyet, pedig az az egyenes, gerinces hozzáállás. Isten ezt is megbocsátotta nekem, napról napra formálódok az ő kezében, folyamatosan faragja le rólam a régi rossz természetemet.

Sok nehézség is történt az életemben, de ezért nem Istent hibáztatom, hanem éppen az ő közelség, segítségét tapasztalom meg, ő segít át ezeken a nehézségeken, nélküle nem is bírnám.

Javaslom, kérdező, hogy olvasd a Bibliát, ezáltal megismerheted Istent, imádkozz hozzá, mondd el neki a kételyeidet is nyugodtan, a problémáidat, mindent, ami foglalkoztat, és meglátod, hogy Isten közeledni fog hozzád. Ő igazi kapcsolatra vágyik veled.

2021. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!