Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak fehér embernél...

Miért csak fehér embernél volt jelenés?

Figyelt kérdés
A történelem során Szűz Mária, angyal és Jézus jelenés csak fehér embernél volt. Pl. kínai, bármilyen ferde szemű és négernél nem volt. Ez mit jelenthet? Azok nem emberek?
2021. febr. 10. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Volt máshol is, csak a kínaiak, négerek, eszkimók nem ismerték fel őket.
2021. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Azért a közel-keletiek határesetnek számítanak szerintem ebből a szempontból. Meg volt jelenés pl Guadalupe-on is (bocs, ha hibásan írom).
2021. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Honnan tudod egyébként, hiszen nincs írva bőrszin a Bibliaban.
2021. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jézus és Szűz Mária közel-keletiek voltak, kb. úgy nézhettek ki mint az arabok vagy a kurdok.
2021. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy volt.
2021. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kínaiaknál "rendszeres" hogy egy egy szentjük, megvilágosodott, "daru madáron égbe ment" mester, arany halhatatlan visszatér az őt ábrázoló szoborba, és védi a szentélyt, kolostort, stb.

Ilyenkor néha megmozdul a szobor, vagy pislog...ez ott nem "olyan nagyon" rendkívüli, bár nem is túl gyakori. Amikor ennek a szerzetesek a tanúi, senki nem csinál belőle nagy ügyet, egymás között megbeszélik, és ennyi.

2021. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Azt kell megérteni, hogy a Biblia csak azokat az embereket, népeket említi meg, akik közvetlen kapcsolatba kerültek a választottjaival valamilyen oknál fogva.

A Többi nemzet, akár Kínai, akár Néger, vagy Indián, ezért nem került bele.

2021. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van csak máshogy hívják és nekünk az kultúridegen, mint arrafelé ez általában.
2021. febr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Guadalupe pl. ott egy mexikói indiánnak (tehát nem volt fehér) jelent meg a Szűzanya.

Egyébként jelenésből elég keveset ismer el hivatalosan az Egyház, viszont könnyezés volt nem "fehér" területen is, csak ezeket mi itt Európából kevésbé ismerjük, mert messze van.

2021. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
A kérdező a Mária-jelenésekre gondolt, nem a bibliai Máriára. Nem tudom, hogy igazak-e a jelenések, szerintem nem
2021. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!