Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kehet egy vallásossal...

Hogyan kehet egy vallásossal megértetni, hogy ne vegzáljon a nézeteivel?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon vallásos munkatársam, aki megszállottan nyomatja a nézeteit. Én nem piszkálom emiatt, tény, hogy introvertált vagyok, és lelkileg nem stabil, talán pont ezeket használja ki, de én nem tudok hinni egy megfohatatlan valakiben/valamiben.

A héten már azt mondta, hogy lehet, hogy azért találkoztunk így az életben, mert Isten ezt akarta.


Vallásosak! Hogy kell veletek szemben viselkedni, hogy hagyjátok a másikat, de ne is legyen harag?



#vallás #Egymást élni hagyni
2021. febr. 21. 06:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
Az ő véleménye miért ér kevesebbet, mint másé? Gondolom azokról nem írsz ki kérdést, akikkel bár nem értesz egyet, de nem Istenről beszélnek. Azért, mert viszket a füled a témától, még nem kell szerencsétlent elkussoltatni, mert akkor mindenki másnak is be kéne fognia, aki nem a te véleményeden van.
2021. febr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát bakker 1#-es: pl. egy velem/mással ellentétes politikai nézetet valló sem beszél annyit a nézeteiről, mint ő, vagy a társai... A munkahelynek meg mi köze, hogy ő milyen vallásnézetű.

Nem a véleménye a gond, hanem, hogy erőszakosan nyomja, és nem munkahelyre való.

2021. febr. 21. 07:00
 3/24 anonim ***** válasza:
37%

Először is tanulj meg magyarul, könnyebben megért.

Másodszor tanuld meg, mi az az általánosítás, és kerüld.


Lássuk helyesen a kérdésed:

"Van egy vallásos kollégám, aki megszállottan nyomatja a nézeteit. Hogyan értessem meg vele, hogy hagyjon békén?"


Nézzük a hibás kérdésedből fakadó problémát:

"Hogy kell veletek szemben viselkedni, hogy hagyjátok a másikat, de ne is legyen harag?"

Mivel általánosítottál, így azt feltételezed, hogy mindenkire ugyanaz a megoldás. Én hívő vagyok, nem zaklatlak a nézeteimmel. Szerinted ez a válasz használható a kollégádra? Ha nem, akkor érted az általánosítás problémáját?

2021. febr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Mondtad már neki teljesen nyugodt hangnemben, hogy téged nem érdekel ez a téma?
2021. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

3#: megnyugtattál😂.

4#: ha látja, érzi, hogy nem jön át a dolog, akkor miert ne esik le neki ez? De igazad van, a konkrétum kimondása hatásosabb kell legyen.

2021. febr. 21. 07:37
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
2# Szólásszabadság van, törődj bele.
2021. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

"A héten már azt mondta, hogy lehet, hogy azért találkoztunk így az életben, mert Isten ezt akarta" - konkrétan EZ tényleg rettenetes trauma lehetett számodra! - Lépj már túl ezen! Szóval ezzel csak elmondta, Ő hogyan éli meg az ismeretségeket. EZ önmagában még nem jó példa a tolakodásra, szerintem. Mert nem adott vallásos füzetkét, hogy olvasd el, nem kapacitál, hogy járj temploma vagy valami.

Te meg ráadásul ezek szerint semmivel sem jelezted neki, hogy neked már ez is sok. Nekem az jön le, hogy elvárnád, hogy gondolatolvasó legyen.

Én amúgy vallásos vagyok, de vannak olyan ismerőseim, akik nekem is "soknak" bizonyulnak ezen a téren, de nem "szólnék be" nekik miatta, mert inkább kedvesnek tartom tőlük, hogy meg akarják velem osztani ezeket a számukra fontos gondolataikat. Ha valamiben nem értek egyet velük, azt persze, udvariasan, de megmondom. Miért ne tenném? Mi olyan nagy szám abban, ha eltér a véleményünk?

2021. febr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
"Szia! Szeretnélek megkérni arra, hogy a továbbiakban ne akarj velem a vallásról beszélni. Elfogadom, hogy Te hiszel Istenben, de nekem a vallás és a hit nem fontos."
2021. febr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8#: Köszönöm☺.
2021. febr. 21. 08:22
 10/24 anonim válasza:
74%

Baromságok is a vallások. Arra jók, hogy az ember magyarázza a magyarázhatatlant és reményt adjon a reménytelenségben. ez a funkciója, Isten meg Spagetti Szörny stb nem létezik. Igazad van kérdező.

És kétféle képpen lehet az ilyet elkussoltatni: Vagy megkéred nyomatékosan/elküldöd a búsba, vagy pedig elmondod a te nézeteidet, és ez bántja az övéit, az övéit sokkal jobban bántja, hogy te tudod, hogy valójában nem létezik isten, se semmi, és ezért el fog kussolni mert nem akarja majd, hogy valami betörjön a bigott nézetei közé és elgondolkoztassa.

2021. febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!