Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanít a prédikátor az...

Mit tanít a prédikátor az asszonyságról?

Figyelt kérdés

Károli Gáspár » A prédikátor Salamon könyve » 7. fejezet


26 És találtam egy dolgot, mely keservesb a halálnál; tudniillik az olyan asszonyt, akinek a szíve olyan, mint a tőr és a háló, kezei pedig olyanok, mint a kötelek. Aki Isten előtt kedves, megszabadul attól; a bűnös pedig megfogattatik attól.

27

Lásd, ezt találtam, azt mondja a prédikátor; mikor gyakorta nagy szorgalmassággal keresém a megfejtést,

28

Amit az én lelkem folyton keresett, és nem találtam. Ezer közül egy embert találtam; de asszonyt mind ezekben nem találtam.

29

Hanem lásd, ezt találtam, hogy az Isten teremtette az embert igaznak; ők pedig kerestek sok kigondolást.



2021. febr. 27. 23:59
A kérdező szavazást indított:
A férfinak joga van megszabadulni a feleségétől, tehát elválhat tőle.
A asszonyt jobb inkább megkövezni, ha szívében gonosz dolgokat fontolgat.
Nem létezik olyan asszony, aki rossz lenne, csak a pletyka szerint.
Valójában a férfiak rosszabbak a halálnál.
A prédikátor rájött, hogy nem egy asszonyra vagy másra van szüksége, hanem egy férfira.
Egyénenként változó, hogy mi a legkeservesebb az életben.
Férfi és asszony között nincs lényegi különbség, csak biológiai.
Több válasz is jó, leírom!
Egyéb. Mindjárt megosztom veletek!
Jó éjszakát!
5 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:

A szöveg környezet alapján Salamon itt két dologról beszél. Egyrészt abban az időben milyen ritka volt az igazságos férfi vagy nő. Ezer közül alig lehetett egy igazságos férfit találni, s még nehezebben egy igazságos nőt.

Illetve ugyan ilyen ritka volt az igaz szerelem.

Az Izraelben élő, idegen származású, Baál-imádó nők befolyása miatt az erkölcs olyan mélyre süllyedt, hogy Salamon alig ismert erkölcsös férfiakat és nőket

a 29-es vers arra utal, hogy Isten igazságosnak teremtette az embert, azonban az ember, de a gondolkodásunk messze eltér az Ő erkölcsi elveitől,

sokan inkább a saját fejük után mennek, saját elgondolásuk terveik után mennek, mint hogy összhangban legyen Isten gondolataival.

2021. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!