Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik járnak Magyarországon...

Kik járnak Magyarországon Ortodox templomba?

Figyelt kérdés
Van több ortodox templom is Magyarországon. Pl van egy orosz és egy szerb Budapesten (amiről én tudok) van egy szerb Fehérváron és Szegeden is. De soha nem láttam még nyitva ezeket a templomokat. Most rákerestem az orosz ortodox templom vasárnap reggel 9kor nyit szóval feltételezem mise miatt. Kik járnak ide misére? Vannak magyar ortodox vallású emberek? Vagy Magyarországon élő oroszok meg szerbek mennek? Én emellett katolikusként lettem nevelve, de 15 éves koromra kiábrándultam az egyházat körülvevő kétszínűségből és korrupcióból nem beszélve a pedofil botrányokat. Ateista is voltam sokáig, de szeretnék elkezdeni újra templomba járni. Viszont a katolikus egyházhoz nem akarom, hogy közöm legyen, így gondolkodtam, vajon lehetséges e, hogy áttérjek az orosz ortodox egyházba, ha ezt így mondják. Szóval van itt olyan aki ortodox? Emellett egy szerb vagy orosz ortodox templomban magyarul beszélő pap tart misét?
2021. márc. 3. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon élő oroszok meg szerbek mennek főként.
2021. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor én magyarként nem is vehetnék részt? Vagy kinéznének onnan? Gondolom kis közösségek ezek, tehát mindenki ismer mindenkit és ha odaállítok akkor tudják majd idegen vagyok
2021. márc. 3. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mehetsz magyarként, azt ottaniak negyede-fele-háromnegyedi áttért, attól függően melyik templomról van szó és épp nem turista szezon van. (Én is áttértem katolikusból.)

A Facebook-on és a Youtube-on szoktak lenni online istentiszteletek: https://www.youtube.com/channel/UCifP60cTpiDjS1IRvQwRPTg

itt is voltak: https://www.youtube.com/channel/UCZQKqiZMEfjO6LGAJ5NHXyA

Kérdések és válaszok: https://www.youtube.com/channel/UCugKf-uGSAMdpX9vhdIddKQ/vid..

Ide írtam már korábban egy választ hasonló kérdésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2021. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És egy nem turista időszakban milyen korosztály szokott járni? Pl ha most vasárnap elmennék a Budapesten a Petőfi téri templomba, akkor kikkel fogok vajon találkozni?
2021. márc. 4. 01:48
 5/7 anonim ***** válasza:

A Petőfi téri Istenszülő templom felújítások miatt zárva van, egy hittanteremben van a liturgia.

Van magyar és orosz nyelvű is. A magyar nyelvű 10 órakor kezdődik.

Van élő közvetítés a youtube-on, ha szeretnéd megosztom.

2021. márc. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan mehetsz magyarként is, nem fognak elzavarni :D :D Én Romániában élek, kíváncsiságból én is részt vettem már ortodox istentiszteleten, senki sem mondott semmit. :D
2021. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Egy ismerősöm anyukája orosz, apukája magyar és ő is pravoszláv (orosz). Tehát ők idejárnak.

Amúgy "botrányok" miatt kár áttérni. Ha nagyon akarunk keresni az ortodoxoknál is találunk bőven. Ne valami ellen, hanem valami mellett legyél. Ha teológiailag úgy érzed, hogy az ortodox közelebb áll hozzád (csak pár dologban különbözik a katolikustól egyébként), akkor teljesen oké, szíved joga. :))

De nyugodtan elmehetsz liturgiára, nem fognak kidobni. Javaslom, hogy előtte olvass utána a liturgiának, mert hosszú és bonyolult elsőre. De nagyon ősi, és valóban nagyon szép.

2021. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!