Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus Isten vagy ember?

Jézus Krisztus Isten vagy ember?

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Valóságos Isten és valóságos ember. :)) Méghozzá úgy, hogy megtestesülésével valóban ember lett, de valóban Isten is maradt. Tehát Jézus nem csak részben Isten, részben ember és az isteni és az emberi természete nem is keveredik.
2021. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Szupersztár. :D
2021. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

"Jézus Krisztus Isten vagy ember?"

Vagy mindkettő? Igen, mindkettő.


Itt a pontos leírás:


1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


1,2 Ez kezdetben az Istennél vala.

..

1,14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk

2021. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Keverék.

Elv Isten fia, illetve 1 halandó gyermeke. Fél Isten mint a görögöknél Achilleus.

2021. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

"Jézus kereszten mondott szavaiból mind a 4 evangélium idéz, az →evangéliumharmónia szabályai szerint a következő sorrendben:

1. „Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek” (Lk 23,34). -

2. „Még ma velem leszel a paradicsomban” (Lk 23,43). -

3. „Asszony, íme, a te Fiad”; „Íme a te anyád!” (Jn 19,26-27) -

4. „Éli, Éli, lamma szabaktani ('Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?') (Mt 27,46; Mk 16,34) -

5. „Szomjazom” (Jn 19,28). -

6. „Beteljesedett” (Jn 19,30). -

7. „Atyám, kezedbe ajánlom lelkemet!” (Lk 23,46)


Pontosan ilyen a kérdések merültek fel bennem is.

Jelen esetben Jézus miért harmadik személyben szólitja meg Isten.


Több biblia-magyarázatot végigolvasva hasonló ellentmondásokat találtam mind az Ó-, mind az Újtestamentumban.


Néhány példa: a jóval korábban keletkezett Gilgames eposzban Utnapistim vízözönje egy az egyben azonos Noé vízözön-történettel (i.e. 2370 ?)."


Vagy a zsidók 40 éves vándorlása a Sínai sivatagban.


Nos évtizedekkel ezelőtt egy dokumentumokkal alátámasztott biblia-magyarázatban találtam korabeli népszámlálási adatokat. Eszerint: Egyiptomot elhagyva népszámlálást tartottak. Nem emlékszem a pontos számra, de:

Elérve az "ígéret földjét" Mozes megtiltotta, hogy azt megtámadják. Mózes parancsát megszegve ennek ellenére -az Ótestamentum szerint- megtámadták és kisebb csetepaté után vissza vonultak. Ezután vándoroltak 40 évig a sivatagban. A dokumentumok szerint ezekből az időkből is találtam népszámlálási adatokat.

A lényege: mielőtt elfoglalták volna az "ígéret földjét" nagyjából azonosak voltak a korábbival a népszámlálási adatok.


Ebből én ezt vontam le: Az első támadás nem kisebb csetepaté volt, meghalt a hadra fogható férfiak zöme, ezért kellett 40 évig vándorolniuk, hogy felnőjön egy újabb nemzedék.


Másrészt: még a Wiki szerint is: egyszer egyiptomi rabszolgaságból kellett menkülnie a zsidóságnak, később már csak szolgaságból.

Arról nem is beszélve, hogy egyes iszlám források szerint a menekülés Egyiptomból valójában: "Kiűzetés Egyiptomból"

2021. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Jelen esetben Jézus miért harmadik személyben szólitja meg Isten."

Azért, mert Jézus és az Atya két külön személy. A keresztények három személyű egy Istenben hisznek.


"Arról nem is beszélve, hogy egyes iszlám források szerint..."

Ez annyira releváns, mintha most írnál egy történetet például a magyar honfoglalásról, s ezt követően arra akarna bárki hivatkozni. A példám annyiból rossz, hogy ez esetben cirka 1000 év, az exodus és az iszlám alapítása közt cirka 2000 év eltérés van.

2021. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Jelen esetben Jézus miért harmadik személyben szólitja meg Isten."


1,14 És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Tehát azért, mert így jelent meg, mintha az Atya egyszülött fia lenne. Az Isten igei része megtestesült, de az Isten szellemben megmaradt teljességben.


"Több biblia-magyarázatot végigolvasva hasonló ellentmondásokat találtam mind az Ó-, mind az Újtestamentumban."

Nincs ellentmondás természetesen, ezt már többször bebizonyítottuk itt a GYAK-on is. Nem véletlenül nem sikerült egyet sem idézned, mert tudtad, hogy simán cáfoljuk, ahogy mindig.


"Nos évtizedekkel ezelőtt egy dokumentumokkal alátámasztott biblia-magyarázatban találtam korabeli népszámlálási adatokat. Eszerint: Egyiptomot elhagyva népszámlálást tartottak. Nem emlékszem a pontos számra, de:"

Én is találtam évtizedekkel ezelőtt egy doksit, ami bizonyítja az ellenkezőjét, amit írtál.


"Másrészt: még a Wiki szerint is: egyszer egyiptomi rabszolgaságból kellett menkülnie a zsidóságnak, később már csak szolgaságból."

Haha:)) Pont a nyíltan biblia- és jézusellenes wikipédiára hivatkozol?:)


Amúgy a kivonulás átment menekülésbe, ha olvastad volna a Bibliát.


"Ebből én ezt vontam le: Az első támadás nem kisebb csetepaté volt, meghalt a hadra fogható férfiak zöme, ezért kellett 40 évig vándorolniuk, hogy felnőjön egy újabb nemzedék."

Marhaság, hisz a 40 év alatt a felnőtt brigád többször hadra volt fogva. Vagy két hét alatt felnőtt egy csomó gyerek, majd azok is meghaltak? Akkor senki nem maradt volna pár hónapon belül


"Arról nem is beszélve, hogy egyes iszlám források szerint a menekülés Egyiptomból valójában: "Kiűzetés Egyiptomból""

És ami iszlám az mindig hiteles, ugye? És távolról sem zsidóellenesek, hanem elfogulatlanok a kérdésben.


"Jelen esetben Jézus miért harmadik személyben szólitja meg Isten."

Azt miért felejtetted el idézni, hogy Jézus mondja, hogy Ő és az Atya egyek? Vagy, hogy aki látta az fiút, látta az atyát? Vagy, hogy Jézus örökkévaló Isten?

Vagy, hogy kérik Jézust, h mutassa meg az atyát és úgy válaszol, hogy "annyi ideje veletek vagyok, mégsem ismertek meg"?


Pont a kereszten lévő esetet szúrtad ki, ami szélsőséges az általános teológia kérdésben? Ott ugyanis Jézusra szállt a világ minden bűne.

Tehát nem árt teológiai ismeretekkel súlyozni ezeket az igéket, nem saját kútfőből értelmezni, kiragadva a Biblia teljes szövegkörnyezetéből.

2021. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

25-30 éve külföldön egy kölcsön lakásban találtam jónéhány vallási könyvet. A tulaj egy egyetemi professzor volt. "Unalmamban" majd egy hónapig ezeket olvasgattam. Ezekből szűrtem le annak idején pár következtetést, amikből néhány lényegére ma is emlékszem.


"Marhaság, hisz a 40 év alatt a felnőtt brigád többször hadra volt fogva. Vagy két hét alatt felnőtt egy csomó gyerek, majd azok is meghaltak? Akkor senki nem maradt volna pár hónapon belül"

Ezt kifejtenéd. Egyáltalán, mi ez a két hét?


És mi van a Gilgames-eposszal, ami több mint ezer évvel a Tóra előtt íródott?

Esetleg a sumer Utnapistim héber neve Noé?

2021. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Jézus miért harmadik személyben szólítja meg Isten."


A Biblia, és azt követve minden keresztény az "Isten" szót több értelemben is használja.


Az Isten szó alatt általában és legtöbbször egyedül csak az Atya személyét értjük. Ebben az értelemben és szóhasználatban Krisztus nem maga az Isten, hanem csak az Isten Fia. Az Atya ugyanis a legsajátosabb értelemben Isten, hiszen eredendően egyedül tőle származik minden, még maga Krisztus is, hiszen a Fia. Krisztus ezért is nevezi az Atyját "Istenem"-nek (Jn 20,17) és "egyedüli Istennek" (Jn 17,3).


Ugyanakkor a Biblia több esetben Krisztust is Istennek nevezi (Jn 1,1), aki Isten minden hatalmát bírja (Mt 28,18), aki Isten Lelkét, mint saját Lelkét küldi (Lk 24,49), aki által az egész szellemi és anyagi világ teremtve lett (Kol 1,16), aki Istennel együtt az örök élet (Jn 17,3) és minden kegyelem (Róm 1,7) forrása, aki Istennel lényegében egyenlő (Fil 2,6), aki közvetlenül az Isten jobbján és trónján ül (Mk 16,19), akit Istennel együtt imádnak a mennyei seregek (Jel 5,12-14), akit a keresztények is az Atyával együtt tisztelnek (Jn 5,23), akit egyedüli Úrnak nevezve az Isten mellé helyeznek (1Kor 8,6), akinek a nevét segítségül hívják (ApCsel 9,14), akihez imádkoznak (Jn 14,14) és akit leborulva imádnak (Lk 24,52).


Most akkor Krisztus Isten vagy nem Isten. Hát nem az Atyaisten, hanem a Fiúisten, az Egyszülöttisten (Jn 1,18). Akkor tehát két isten van? Egyes szentháromságtagadó felekezet szerint lényegében igen. Egy mindenható főisten, és egy nagyhatalmú kisisten.


A keresztények többsége azonban háromszemélyű egy Istenben hisz, miszerint az Atya és a Fiú a Szentlélekben és a Szentlélek által tökéletesen egy. A személyük ugyan különböző, de minden másban, a lényegükben, a lényükben tökéletesen egyek.

2021. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Engem megkereszteltek. Gyerekkoromban hetente jártam templomba. Éppen ez a szentháromság kérdés volt az első, amit sosem tudtam felfogni.

Később próbáltam erre magyarázatot találni. Beszéltem papokkal, teológiát végzettekkel, Újabb és újabb kérdéseimre logikailag ellentétes válaszokat kaptam.

Lásd #9-es:


"...aki közvetlenül az Isten jobbján és trónján ül (Mk 16,19), akit Istennel együtt imádnak a mennyei seregek..."


Ugyanakkor:

"Akkor tehát két isten van? Egyes szentháromságtagadó felekezet szerint lényegében igen. Egy mindenható főisten, és egy nagyhatalmú kisisten... A keresztények többsége azonban háromszemélyű egy Istenben hisz, miszerint az Atya és a Fiú a Szentlélekben és a Szentlélek által tökéletesen egy."


Szóval ma ott tartok, hogy hiszek valamiben, amit nevezhetünk Istennek, de nem igazán hiszek egyik vallásban sem. Minden hívő azt állítja, hogy az ő vallása az igazi.

A bibliát, tórát, stb. valamiféle irodalmi alkotásnak tekintem.


Lássuk a bibliát:

Hogyan is szerkesztették anno.

Az evangélimok: ezek bekerülhetnek, ezeket meg elvetjük, mert nem illenek bele a téziseinkbe.

2021. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!