Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meleg vagyok és ez bűn. Mit...

Meleg vagyok és ez bűn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok nem megnézni egy helyes férfit. Látom, hogy helyes és tetszik. Viszont ha egy nőre nézek akkor semmi reakció. Nyilván látom, hogy szép és csinos a nő, de ezen kívül semmi. Nem tudom elképzelni, hogy egy nőbe szenvedélyesen szerelmes legyek. Egyszerűen nem megy. Miért nem lehetek boldog? Ha pedig boldog lennék egy férfival akkor várna rám a pokol? Ha egy nővel is próbálkoznék akkor az hamis lenne. A hamis szívnek pedig mi értelme lenne. Vagy esetleg miért kell azért esdekelni, hogy szeressek valakit akihez nem vonzódom?
2021. márc. 18. 21:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Nincs pokol és nem bűn. Remélem segítettem
2021. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell megváltoztatnod a nemi identitásodat ahhoz, hogy jobban megismerd Istent. Először ismerd meg Jézust, olvass el egy Újszövetséget. Aki hitre jut Istenben, a Szentlélek segíti Isten megismerésben. Isten majd elvezet egy válaszhoz, ami egyéni.

Isten az üldözöttekhez, megvetettekhez van a legközelebb.

A nemi identitásod nem bűn önmagában. Egy heteroszexuális ember nem erkölcsösebb mint te, csak mert hetero.

2021. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
sehogy, mert nem tudod megvaltoztatni magadat. jezus mindenkit egyforman szeret, es egyebkent van sok lmbt tag aki kereszteny is mellette.
2021. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Attol mert meleg vagy, meg teljesen huly*nek nem kell lenni. A keresztenyek kozul is van ezer fele. Nagy resze le se xarja, hogy te meleg vagy, es nem gondoljak, hogy ezert pokolra jutsz. Neked sem tudom mi olyan jo ebben? Csak gondolj arra, hogy te Jezust es Istent igazsagosnak lasd. Ha azok, szerinted buntetnenek azert mert meleg vagy? Ugyan dehogy. Akkor az autistak is a pokolra jutnak, mert betegek? Ugye hogy senkinek nem kell ilyen Isten. Ne karhoztasd el te magad meg az eletedben. Ha jofej az Isten, akkor lexarja hogy meleg vagy e, tied a tulvilag, ha meg nincs is túlvilág, meg Isten, akkor ugyancsak elvezd az eleted, mert egy van.
2021. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem abból nagyobb gondod lehet, hogy a kiszemelt inkább a nőket preferálja...
2021. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

A homoszexualitás önmagában nem bűn, kiélni valóban helytelen a kereszténység szerint.


"Viszont ha egy nőre nézek akkor semmi reakció. Nyilván látom, hogy szép és csinos a nő, de ezen kívül semmi."

Ez pont annyira bűn, mintha fiúkat nézed, semmivel se kevésbé:

"Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele."


Ezt maga Jézus mondta.

2021. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
6os nem láttom hogy jézus itt melegellenes lenne.
2021. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
Egy dns mutáció miatt vagy meleg, semmit nem jelent. Ugyanolyan ember vagy mint bárki.
2021. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%

#7

Tanulj meg szöveget értelmezni, szólj, ha már megy és megbeszéljük a hozzászólásomat...

2021. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

9es paráznaságról szól maga az ige és ha momdhatom így... más nője utáni nyáladzásról(napjainkra értve más párjának a vágyakozásáról).

Ne legyél kérlek fotelprédikátor és próbálj sztereótípiák nélkül tekinteni a bibliára, ahogy a valódi "Isten" is akarná, aki szeret MINDENKIT és MEGBOCSÁJTÓ.

Bár én kiakadásom is hülyeség mivel mind BŰNŐSKÉNT születünk és csak IRGALMASSÁG által juthatunk a mennybe ha létezik:)

By by.

2021. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!