Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség ezoterizmus,...

Mi a különbség ezoterizmus, spiritualizmus és okkultizmus között?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

spiritualizmus - lelkiség


spiritizmus - szellemekkel való tudomány


okkultizmus - elrejtett tudományok összessége


ezotéria - olyasmi, mint az okkultizmus.

2010. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

számomra az ezotéria és spiritualizmus között nincs lényegi különbség,van amit fontosnak tartok bennük,pl.meditáció,és az ez álltali lelki fejlődés,energiagyűjtés az egészség megőrzése szempontjából.amivel nem foglalkozom azok pl. a horoszkóp,jóslás,szellemidézés.

okkultizmus? passz....sokan már azt is okkultizmusnak nevezik(ördögi,rossz értelemben) ha valaki érdeklődik spirituális,vagy ezoterikus dolgok iránt.szerintem ha az ember nem él vissza a tudásával és a hatalmával,hanem megmarad a szeretetben akkor nincs mitől félnie.én pl.ezért nem foglalkozom szellemidézéssel,némiképp visszaélésnek titulálom,mert a halottnak ott kell lennie ahol van,és nem kell háborgatni.szóval ezt pl.nem látom veszélytelennek.

2010. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
[link] A spiritizmus mibenléte
2010. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Nincs különbség, mind egyformán égbekiáltó baromság.
2010. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az is égbekiáltó baromság, hogy eme nemes gondolatod megosztod velünk.
2010. aug. 19. 23:44
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Mind kapcsolat a démonokkal.Minden nagy vallás tiltja a te érdekedben.
2010. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

mi az ima? beszélgetés,kapcsolattartás istennel. mi a meditáció? kapcsolattartás istennel, a belső békességgel.furcsa ez a hasonlóság ugye? akkor mit tiltanak,miért,és kinek az érdekében?

ha mind démonok álltal van,akkor az imádság is,tehát jó lenne vigyázni,nehogy egy démon eltérítse az imádat és luciferhez menjen Isten helyett.

de ha téged kielégít az,hogy másoktól hallasz valamit és azt szajkózod tovább,ahelyett,hogy valóban tájékozódnál a témáról(biztos vagyok benne,hogy soha nem meditáltál még kitartóan)akkor légy vele elégedett.

2010. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Volt részem az okkultizmusban is, jóga, spiritizmus, mágia stb. Az eredményét senkinek sem kívánom. Az ima az csak Istenhez való szólás, nem meditáció ez a nagy különbség. A konkrétan Jézushoz intézett imádság, pedig nem Lucifernek szól. Kérdés kinek ki az istene. Számomra beteljesedett a bibliai ígéret, a lélek megtisztításáról és a szabadságról, hogy az ember a maga ura lehet és nincs alávetve kényszernek. A megszállottak pedig általában valamilyen formában gyakorolják az okkultizmus valamelyik részét, ez is tapasztalat, sok ilyen emberrel találkoztam, sok közöttük a skizofréniás.
2010. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hm..hát érdekes amit mondasz,végül is lehet benne igazság.én csak meditálni szoktam már több éve,az nagyon megnyugtató,és nem őrültem bele.az így elért belső csend álltal Isten szavát is lehet hallani.és mindig bölcs válaszokat adott,mindnek a szeretet volt a mozgatórugója,nem pedig démoni erők.

amiket írtál pl.mágia,spiritizmus(szellemidézésre gondolsz?)na ilyeneket nem próbálnék ki,ha valaki túlzottan belebuzul,vagy visszaél vele önző módon akkor bele lehet őrülni.pl.van aki mindenben jeleket keres....

2010. aug. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
A különbség az, hogy a hívő, a bűnei megvallása , megbánása és az elhagyása miatt nyeri el a belső békességet, mert megnyugszik a lelkiismerete és ez a három mindíg együtt van. A meditációban nem változik semmi, csak gyakorlatilag hipnotizálja magát az ember. Ezért tudtak és tudnak újászületett hívők békességben maradni, olyan körülmények között is, ahol lehetetlen.
2010. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!