Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény hívek.Halàl esetén...

Keresztény hívek.Halàl esetén ti mire gondoltok,fõleg amikor leengedik az urnàt? És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten? Ha ti halàlos betegek vagytok,azt hogyan fognàtok fel?

Figyelt kérdés

Érdekel akkor is a kereszténység ha tragédia történik a csalàdban vàratlanul, hogyan viszonyultok az ilyen helyzetekhez?

Ha porrà lettünk hogyan tàmadunk fel?

Reinkarnàciòròl van szò,hogy a lélek kiszàll a testbõl és 39 napig van az elekrtomàgmeses kisüles st.



2021. márc. 24. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Halàl esetén ti mire gondoltok,fõleg amikor leengedik az urnàt?"

Arra, hogy milyen fájó a családtag/rokon/jó barát/ismerős elvesztése és milyen rossz lesz az ő hiánya.


"És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten?"

A Biblia azt írja, hogy Jézus is megrendült, amikor barátja, Lázár meghalt.


"Ha ti halàlos betegek vagytok,azt hogyan fognàtok fel?"

Nagyon nehezen, vagy lehet sehogy. Nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom.


"Ha porrà lettünk hogyan tàmadunk fel?"

Porból lettünk, porrá leszünk, ahogy olvashatjuk. Isten számára nem akadály.


"einkarnàciòròl van szò,hogy a lélek kiszàll a testbõl és 39 napig van az elekrtomàgmeses kisüles st."

Nettó hülyeség, nem is értem.

2021. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát tudod kereszténység ide vagy oda, nekem az a szomorúság, hogy az a nagy élő testet fogadja el, hogy egy kicsi dobozban van.


Tudod a rómaiak hanvasztottak, az ókeresztények katakombába temetkeztek, hogy a csontok megmaradjanak, éppen azért mert nem tudták, tudjuk hogy a feltámadás mi módon fog megtörténni.


Ezért alakult ki az hogy a keresztények nem hamvasztanak.


Az apám azt mondta, hogy a halál a világ egyik legtermészetesebb dolga, nem érdemes bánkódni.

2021. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Halàl esetén ti mire gondoltok,fõleg amikor leengedik az urnàt?"

Nálunk, római katolikus temetéskor ilyenkor a Hiszek egyet mondjuk. Nagyon szép és szerintem erőt is, mikor a leengedő koporsó/urna láttán az ember szinte belemondja a sírgödörbe, hogy "hiszem a test feltámadását és az örök életet". Hitünk szerint az a sírgödör nem a végállomás és nem a halálé az utolsó szó. Most így látszik, de Isten feltámasztja az utolsó napon.


"És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten?"

Nagyon egyszerű: mert hiányzik a szerettünk. Hiányzik a mosolya, hiányoznak a szavai, hiányzik a jelenléte. Nekem fél éve halt meg nagyapám, nem azért sírtam, mert nem hiszem, hogy Istennél van, hanem azért mert a gyász mindenkinek veszteség érzés, akkor is, ha hívők vagyunk.


"Ha ti halàlos betegek vagytok,azt hogyan fognàtok fel?"

Nehéz kérdés, és biztos nehezen fognám fel. Minden ember fél haláltól, mert ismeretlen. De ezzel együtt tisztában vagyok, hogy az Isten adta az életet, így az ő döntése a halálunk. Mindannyiunkra ez vár, kinél előbb, kinél később.


"Ha porrà lettünk hogyan tàmadunk fel?"

Ahogy Isten a semmiből teremtette a világot, úgy. :)) Annyi tudunk, hogy testünk megdicsőült lesz, hasonló a Feltámadt Krisztus testéhez, tehát nem ilyen anyagi természetű, mint ez a mostani.


"Reinkarnàciòròl van szò,hogy a lélek kiszàll a testbõl és 39 napig van az elekrtomàgmeses kisüles st."

Mi keresztények nem hiszünk a reinkarnációban.

2021. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten?"

Vicces, hogy egy ateista szájából hallottam egyszer, hogy ez milyen bugyuta kérdés. Valakinek az elvesztése természetesen szomorúsággal és fájdalommal tölt el, mivel az ember érzelmes lény, nem egy gép. Ha hiszel is a feltámadásban, hiszel is abban, hogy egyszer még viszont látjátok egymást, akkor is, az jó sokára lesz és nem ebben az életben. Halálod napjáig biztos, hogy nem látod őt többé, a földi életednek nem lesz a rész a továbbiakban. Sok szülő, már azon elsírja magát, hogy a gyereke elköltözik vagy külföldre megy. Miért? A gyereke nem hal meg, időnként meg is látogathatja. De, a dolgok akkor is megváltoznak, lehet, hogy évekig nem látják egymást viszont és a gyereke már nem lesz annyira szerves része az életének mint eddig volt. Maga a drasztikus változás és a veszteség egy letaglózó dolog. Az, hogy valaki emiatt szomorú és sír, mert átérzi ezt, az nem a hitetlenség jele.

Egyébként elég Jézusra gondolni, aki mielőtt feltámasztotta Lázárt, meglátva a gyászoló tömeget, ő is elsírta magát. Pedig épp arra készült, hogy feltámassza, mégis átérezte az emberek fájdalmát és ezt az egész tragédiát. És előtte mit mond Lázár húga, mikor Jézus azt mondja, hogy Lázár fel fog támadni? "Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor, az utolsó napon." De, attól még szomorú volt.

2021. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

Szia

"Ha porrà lettünk hogyan tàmadunk fel?" - így:„formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét” 1Mózes 2:7.

Isten megteremtette az EMBERT a föld porából. Tehát az én drága anyukámmal is megteszi a feltámadáskor ugyan ezt, azokkal a jellemvonásokkal, emlékekkel, amelyekkel meghalt

Sok sok ezer évvel ezelőtt Jób szenvedései közepette ezt írta:

"Ó, bárcsak elrejtenél a sírban, rejtegetnél, míg el nem múlik haragod, kitűznél nekem egy időt, és nem feledkeznél el rólam! Ha meghal az ember, vajon élhet-e újra?

Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok,míg el nem jön a szabadulásom.

Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után." Jób 14:13-15

2021. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

"És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten?" - ennek a kérdésednek nem értem az összefüggését.

Mielőtt Krisztus feltámasztotta Lázárt, maga is könnyekre fakadt, amikor látta a hozzátartozói mély gyászát. De azt is tudta, hogy mindjárt újra élni fog (a már szagos) Lázár, mégis megkönnyezte. A halál eredetileg nem volt az élet része. Ezért ahhoz egyetlen ember sem tudott "hozzászokni", csak kénytelen elfogadni - egyenlőre. De hamarosan meg fog ez változni.

2021. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy a szeretteted nem látod viszont, mert Isten úgy ítéli, hogy nem volt jó. Nem felel meg, konkoly lesz.
2021. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert a vak hit sem egészséges.
2021. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "És miért van az,hogy ti ugyanûgy sìrtok, összetörtök ha van Isten?"


Ez egy buta és ostoba kérdés!


Ha figyelmesen olvasod Ján.11; fejezetét akkor láthatod és tudhatod is, hogy Jézus is sírva fakadt miután találkozott a gyászolókkal, holott tudta és tisztában volt vele, hogy felfogja támasztani Lázárt!!!


Te pedig azon vagy fennakadva, hogy egy temetésen sírnak a gyászoló hívők, holott ők is tudják, hogy lesz feltámadás!!!????

Mártha is tisztában és tudatában volt a feltámadás tényével, mégis sírva gyászolta lázárt.


Én is tisztában vagyok mindezekkel és hitem van Jézusban és a feltámadásban, mégis sírok én is minden temetésen. Ezt együttérzésnek hívják, amikor együtt érzel a gyászolókkal!!!


Kérdésed arra enged következtetni, hogy neked még nem volt részed ilyen vagy hasonló eseményben!!!

2021. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Ha porrà lettünk hogyan tàmadunk fel?"


Nos a halál elkerülhetetlen! Ha elégetik a testet az porrá lesz! Ha a testet eltemetik az is az enyészeté és arothadásé lesz!


Az ember lelke örök! Így teremtett meg minket az ISten! Ezért is vagyunk értékesek az ISten számára és ezért helyezte ISten kilátásba számunkra (az Igazhitűek számára) az örökséget, Isten örökségét, hogy az igazak Jézus Örököstársai legyenek!!! Ez nagyonnagy szó és kijelentés!!!


A lélek ekhagyja a testet annak elhalálozásakor és ISten elé kerül, majd a maga helyén várja a feltámadás idejét, amikoris a lélek elnyeri és megkapja és magára ölti a tökéletes testet!!! Nem azt a múlandó testet ami már elnyészett, hanem a tökéleteset, melyen már nem fog a halál és a múlandóság, nincs betegség vagy elmúlás, hanem uralkodik és felette áll a dimenziókon.

2021. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!